Motor tutkusu can aldı

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bu kaza da sürücünün kaskı kafasında olduğu halde kaza anında çıktığı başka özel forumlarda yazıldı.Kask kafasında ve kayışı bağlı iken nasıl çıkar anlayamıyorum.Kafası kopmadan çıkması mümkün değil.Tabii kaskın kayısı kopmadıysa veya kayış bağlı ise.
İşte bu kazalar yüzünden KASK kafalılara adlı topiği açtım.

Yer
istanbul
Ben gördüm bu kazayı.. diğer şeritte İstanbul'a dönüyorduk arkadaşımla. .onlar oldukça kalabalık bir gruptu. Bir çok racing motor ve bir iki enduro vardı aralarında. Arkadaşı öyle yerde üstü örtülü görünce şok oldum. İlk defa böyle bir şeye şahit oluyordum. O an öğrenemdik kim olduğunu, jandarma kovaladı bizi.. Tekrar yola koyulduğumda kendime gelmem zaman aldı.. İnanılmaz derecede etkilendim, motordan vazgeçmeyi bile düşündüm o an.. Ama şimdi tedbirlerime tedbir ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Ben gördüm bu kazayı.. diğer şeritte İstanbul'a dönüyorduk arkadaşımla. .onlar oldukça kalabalık bir gruptu. Bir çok racing motor ve bir iki enduro vardı aralarında. Arkadaşı öyle yerde üstü örtülü görünce şok oldum. İlk defa böyle bir şeye şahit oluyordum. O an öğrenemdik kim olduğunu, jandarma kovaladı bizi.. Tekrar yola koyulduğumda kendime gelmem zaman aldı.. İnanılmaz derecede etkilendim, motordan vazgeçmeyi bile düşündüm o an.. Ama şimdi tedbirlerime tedbir ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum
Nursena hocam.Ben uzun yıllardır bunlarla yaşıyorum.Sen o anı görmemişsin bu kadar etkilnemişsin.ben gözlerimle gördüm kafatası parçalanmasını ve beyin parçalarını elimle topladım.

Bu yüzden illaki kask illaki full koruma ekipman illaki eğitim diyorum.Bu yüzden çok sevilmem.Kasksız adama selam vermem almam bu yüzden sevilmem.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
nursena hanım inanın bana ben böyle bir olayı yakından görmediğim halde okuyunca bile etkileniyor ve motora öcü gibi bakıyorum :D bu haberi bana annem gösterdi bak yine birisi ölmüş motorda binme demiyormuyum sana ben dedi :( yani eksik olan nedir burada çözemiyorum hayatımızı bu kadar mı basite alıyoruz motorsiklet üstünde :(

Yer
istanbul
Şenol abi o kadar kötü tecrübeye rağmen motor üstünde km.ler yapmaya devam edebilmek ciddi tutku ve yürek işi...
Bu kazanın hemen biraz daha ilerisinde bu sefer bir mobilet artçısıyla yolun yanındaki boşlukta ah vah ediyordu. Tahmin edeceğiniz üzere üzerlerinde normal günlük kıyafetleri vardı. keten pantalon, kısa kollu gömlek filan. Allahtan yfak darbelerle atlatmışlardı. Bunların da korumasız binme bahaneleri sanırım küçük hacimli motorlarıydı..
Ama 50 km hız bile kolunuzun bacağınızın kırılmasına sebep olabilir. Hatta söylenenlere göre 3. kattan düşen birinin ulaştığı hız 50 km imiş. Herhalde hiçkimse tam korumalı bile olsa 3. kattan aşağı atlamak istemez. O yüzden düşük hızlarda seyri de küçümsememek her zaman çok dikkatli olmak gerekir.

SERVET

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
ALLAH rahmet eylesın aılesıne sabırlar dılerım ALLAH butun motor severlerı kazadan beladan korusun

Yer
İstanbul
Nursena hocam.Ben uzun yıllardır bunlarla yaşıyorum.Sen o anı görmemişsin bu kadar etkilnemişsin.ben gözlerimle gördüm kafatası parçalanmasını ve beyin parçalarını elimle topladım.

Bu yüzden illaki kask illaki full koruma ekipman illaki eğitim diyorum.Bu yüzden çok sevilmem.Kasksız adama selam vermem almam bu yüzden sevilmem.
Senin imzan yüzünden zaten forumu sürekli takip edipte,her kask takmayışında vicdan azabı çekmeyen yoktur :)

Merhumun yakınlarına Allah sabır versin.

Yukarı