Motorcular ve Hayvan Sevgisi

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Sanirim motosiklet kullananlar dogayi ve hayvanlari gercekten cok seviyorlar. Bu baglamda sanirim pek cogumuz evcil hayvanlardan can dostu da ediniyoruz. Bu baslikta ,bu sevgimizi paylasmaya ne dersiniz?
Ben , özellikle köpekleri seven arkadaslar adina baslangic yapayim
Istanbul'dan Almanya'ya tasinirken bana dünyanin kosturmasina ve parasina malolmasi pahasina köpeklerimi de yanimda getirdim:
http://img373.imageshack.us/img373/5849/20081117184431ku5.jpg

Boxer 2003'te ,Kurt da gecen sene ölünce,yeni bebek 3 aylik Newfoundland oldu
http://img352.imageshack.us/img352/9068/1012rp2.jpg

Sizin hayvanlarla araniz nasil?

Yer
Bremerhaven
Güzel bir Konu, bizim evdede bir Köpegimiz ve üc Kanaryakusu var. Hayvanlari aylecek seviyoruz, ve onlarla cok iyi vakit geciriyoruz.

Buarada Köpeklerinin nekadar güzel oldugunu söylemeyi unuttum. Yalniz öldüklerinde insan cok üzülüyor. Bizim ilk Köpegimiz, henüz 3 yasinda, ama öldügünü aklimdan bile gecirmek istemiyorum.
Bencede Motor sevgisinin Hayvan sevgisi ile bir baglantisi var; Motor>Hür olmak>Tabiyat>Hayvanlar.
Belki nealaka diyenler olur ama bence mantikli!

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
kesinlikle çok harika bir konu olmuş queldali benimde atlas ve nazlı adında 2 tane alman çobanım var birde 7 tavuk bir horozlu kümesim en yakın zamanda eklemeye çalışacağım(fotoları)

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Bende oniki yaşından beri balık beslerim. Evimde ve işyerimde akvaryum hiç eksik olmaz. Akvaryumda balıkları seyretmek inanın insanı çok dinlendiriyor. Günün bütün stresini atıyorum. Tavsiye ederim.

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Güzel bir Konu, bizim evdede bir Köpegimiz ve üc Kanaryakusu var. Hayvanlari aylecek seviyoruz, ve onlarla cok iyi vakit geciriyoruz.

Buarada Köpeklerinin nekadar güzel oldugunu söylemeyi unuttum. Yalniz öldüklerinde insan cok üzülüyor. Bizim ilk Köpegimiz, henüz 3 yasinda, ama öldügünü aklimdan bile gecirmek istemiyorum.
Bencede Motor sevgisinin Hayvan sevgisi ile bir baglantisi var; Motor>Hür olmak>Tabiyat>Hayvanlar.
Belki nealaka diyenler olur ama bence mantikli!
Tabiat, doğal hayat özgürlüktür, alakasız değil.
Benimde balıklarım var simdilik :)

ben inanıyorum ki içinde hayvan ve doğa sevgisi olmayan insan insanıda sevemez ayrıca şunuda belirtmek isterim aldıgınız ev hayvanlarına bakamıyacaksanız lütfen geçici zevkinize alet edip hayvanlarımızı sitreze sokmayalım her hayvanın insan gibi dogada yaşam hakkı vardır onun için beslediğimiz hayvanlarımıza gerçek dost gibi bakıp onlara her zaman sahip çıkalım kesinlikle eve alışmış hayvanlarınızı sokağa atmaya kalkmayın emin olun insan gibi bir çok hayvanında ahı tutar onları koruyup şevkatle sevelim gönülden

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
ben yıllarca köpek besledim eski evimiz bahçeliydi alman kurdu vazgeçilmezimizdi ama şimdi tarz değitirip iran kedisi almaya karar verdim :D besleyen arkadaş varsa bana yardımcı olabilirmi hayvanın özelliklerinden bahsederse mesela?

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
ben yıllarca köpek besledim eski evimiz bahçeliydi alman kurdu vazgeçilmezimizdi ama şimdi tarz değitirip iran kedisi almaya karar verdim :D besleyen arkadaş varsa bana yardımcı olabilirmi hayvanın özelliklerinden bahsederse mesela?
Kedi de var evde.Köpege oranla bakimi cok daha kolay ama iran kedisinin özelliklerini bilmedigim icin kesin bir sey diyemem.Kedinin günde 2-3 defa günlük yürüyüs programi yok,kendi temizligini kendi yapiyor,senin sadece tuvalet kutusunu habire temizlemen gerekiyor.Taze su ve mümkünse kuru mamasi her daim onun yemek kösesinde hazir olacak.Onun disinda fazla ugrastirmiyor genelde kediler

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
iran kedisinin diğer kedilere göre daha uysal olması avantaj sağlarken bol tüylü olması ve acaba çok dökülürmü derdi dezavantajı oluyor malum evde 2.5 yaşında kız çocuğumuz olunca insan bu olaydan tedirgin oluyor yoksa hemen alcam çok tatlılar ya :D

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
Bende oniki yaşından beri balık beslerim. Evimde ve işyerimde akvaryum hiç eksik olmaz. Akvaryumda balıkları seyretmek inanın insanı çok dinlendiriyor. Günün bütün stresini atıyorum. Tavsiye ederim.
bende 2 sene besledim ciklet türüydü benimkiler zebralardan 150 kadar yavru aldım.gerçekten çok dinlendirici.

Yer
ANKARA
merhaba arkadaşlar, hayvanları bende çok severim ama evde besleme taraftarı değilim çünkü her yere götüremiyorsunuz, evde bırakamıyorsunuz bir sürü sıkıntı çıkıyor hem hayvanlar adına hemde bizim adımıza.
Eğer ileride allah kısmet edipte bahçeli bir evim olursa, mutlaka güvercin ve hint horozu besleyeğim, güvercinlerin uçusunu takla atışlarını seyretmeye onlarla ilgilenmeye bayılıyorum eskiden bir ara besleme şansım olmuştu.

hinç horozlarına gelince, ben 11 yaşına kadar köydeydim, köyde besleme şansım oldu harika hayvanlar, onların o asi duruşları, hakimiyeti altında tuttuğu tavukları korumak için hayatını tehlikeye atışı, benim için müthiş hayvanlar...

benim beslemeyi istediğim hayvanlarda hep iki ayaklı tıpkı motor gibi :)

Davut

Kıdemli Üye
Güzel konu yaa saolun valla :)
Benim 1 tane muhabbet kuşum var erkek ben her nekadar ŞEVKET desemde ona annem cingöz diyor acaip yaramaz çaptkın bişey yaa bayılıom onla oynamak çok keyifli..
Birde kedileri çok severim ama evde kuş olunca olmu kedi onun yerine bizim sokakta bir kedi var onada GÜRBÜZ ismini taktım ama tam ismine layık bir kedidir gürbüz:D kavgacı çaptkın iri güçlü onu yakalayıp yoğuruyorum ben ona tokat atıom oda bana tokat atıo acaip cesur bir kedi oğlum o benim yaa bayılıyorum ona ...
Velhasıl hayvanları sevmek güzel onları beslemek ve can taşıdığını bilmek hayatlarına saygı göztermek güzel sevelim abi hayvanları yaa....

Yukarı