motordaki sorunlarım

Öncelikle herkeze merabalar yeni üye oldum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkurler motorum 50cc 4 zamanlı bi motor 1 senedir yatıyor yanılmıyorsam markası tam olarak bılmıorum midi bike diye gecıyor motorda 2 tane problemim var 1 cisi motora tam gaz verdigimde motor bogulup stop ediyor sizce neden yapabilir yavas yavas verince sorun yok 2 cisi motorun direksiyonu cok agır dondurmekte sorun yasıyorum yuksek hızlarda motor sag sola kacıyor saçmalıyor nedendir rulmanlardan suphlenıorum cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler

Yer
Kadıköy/İstanbul
Öncelikle hoş geldiniz..

Bir doktora başım ağırıyor dediğiniz zaman bile doktor derki. Gel bir tahlil yapalım. Röntgen çekelim veya gel gözlerine bakayım der.

Motosikletinizin lastigi patlamış olsaydı bir yorum yapılabilirdi. Hatta bilindik bir motosiklet olsaydı belki derdik bak sundan olabilir. vs..

Yine de yardımcı olmaya çalışalım ama Ali'nin de dediği gibi önce kendimizi bir tanıtalım. Motosiklet Forum biraz farklıdır bu konuda. Buraya Edeple giren Lütüfla çıkar

Gidon zor dönüyorsa furş yatağından olabilir
Gaz verince boğuluyorsa ya benzini eskidir eğer uzun süredir yatıyorsa
Yada ateşlemeyi iyi yapmıyordur

Ne yapmalı.

Önce içindeki benzini boşalt yeni benzin koy
Olmadıysa bujisini değiştir.

yine olmazsa bir servis pls

Yer
samsun
ulaş abii şeyden de olamaz mı motorun aniden gaza basınca boğulması rolantisi yüksek olma ihtimalı yok mu

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
duncan kardeş aramıza hoş geldin bence hemen bir motor tamircisine git.:)

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Hoşgeldin Duncan kendini tanıtman daha iyi olurdu, fakat konuyu uygun başlığa açtığın için teşekkür ederim.

Motora gelince, forumdan yardım edilebilir bir durum değil, Sen bu yazdıklarını tamirciye de aynen söyle. Daha net bir sonuç alabilirsin. Umarım, motorun büyük bir sorunu yoktur ve motorundan soğumazsın. Hayırlı sürüşler

merhaba beyler ben fazıl anadolu yakasında uskudarda oturuyorum 25 yasındayım motorumun markasına gelince 50cc 4 zamanlı çin malı bi motor midi bike diye geçiyor hobby için alınmış birşey

bu arada tamirciye götürdüm dip gaz verince bogulmasının sebebini cok kolay bi şekilde halledicegini söledi didona gelincede buuk ihtimalle ordaki rulman yada bilyalar yagsız kalmıştır dedi bu arada benzin yeni

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@duncan

duncan bende bağlarbaşındayım :) tanışalım

olur tanışalım yakınmışız selimiyedeyim ben yarın motora bi bakim halletmişlermi napmışlar ınsallah olmuştur

Yer
Kadıköy/İstanbul
Karburatorde tıkanma da başka bir ihtimal olabilir. Temizlenmesi gerekebilir. Ama bütün arkadaşların dediği gibi bir tamirci işi daha net çözebilir.

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
duncan arkadaşım aramıza hoşgeldin teknik destek almadan bunların çözümü çok zor o yüzden ehil birinden yardım alman çok daha faydalı

Yer
İSTANBUL
arkadaşım senin yaptığını çorumlu yapmaz misali kendini tanıtmadan mevzuya girmişin şuna benzemiş dr a gidip başım çok ağrıyor dr bey bana aspirin verin ben gideyim gibi olmuş hoşgeldin ama kendinden biraz bahsedersen ailemiz sana sırf motorsiklet değil her konuda yardımcı olmaya çalışır saygılarımla...

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
hoş geldiniz.
sanırım duncan isimli kullanıcı sizsiniz ve ismi değiştirdiniz yada
konuyu yanlış yere açtınız.

@16 FBF 71

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@duncan

Arkadaşım birinci sorununun iki nedeni olabilir. ilk olarak az biir ihtimalde olsa bujilerden kaynaklıdır yatan motorda havadaki nem veya çevresel faktörler nedeniyle elektrotlarında sorun yaşanır. ikinci ve en olası ihtimali ise karbüratör. ani tam gaz vermelerde açık bir dille yazarsam karbüratör gelecek olan fazla havayı dengelemek için normalden daha fazla yakıt yollar. anladığım kadarı ile senin motorunun sorunu karbüratörden. yattığı için memelerden birisi tıkanmış ve görevini yapmıyor. Bu sebeple ani güç istendiğinde fazla benzini yollayamayarak motorun boğulmasına neden oluyor temizlendiğinde sorunun gitmesi lazım büyük ihtimalle..

Bu arada her zaman söylediğim bir şey vardır. yatan motor çalıştırılmadan mutlaka bakıma sokulmalıdır ancak görüyorumki bu pekte yapılan bir şey değil.

Yukarı Alt