Motorsiklet Eldiveninin Önemi

Davut

Kıdemli Üye
Birde değerli arkadaşlar eldiven alırken lütfen şunlara dikkat edelim

avuç içinde ekstra koruma

elin üst yüzeyinde carbon yada fiber bir koruyucu tabaka

bilek kısmında yine carbon bir koruyucu malzeme

parmak eklem bölgelerin de koruyucu malzeme

bilek kısmında eldivenin kaymasını önlemek için cırtlı bir bölme (bu hem bilekten rüzgar almanızıda

önler..)

Davut

Kıdemli Üye
:) Evet yazlık ve kışlık olayını gözden kaçırmamak lazım hatırlatma için teşekkür saygılar...

Yer
adana
arkadaşlar.ben kışın elimi ve ayağımı hiç ıstamam,hep üşürler garipler.ADANA gibi yerde bunları yaşıyorum.en iyisi dediler REVİT H2O aldım ama yinede beklediğim gibi değil.geçenlerde ALPİNSTARS önerdiler.onu da denedim ama yinede ellerim üşüdü.üstelik korumaları da yok.iade ettim.ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.sevgilerimle.

Yer
Kadıköy/İstanbul
Sevgili abicim,

Onun önüne geçemezsiniz sanırım sizde kansızlık var. Yani burada marka olup olmaması çok şeyi farketmez. Daha kalın bir eldiven almalısınız.

Yer
ANKARA
genelde kışlık eldivenlerde üşütür size tavsiyem germas marka eldiven kılıfı hem su geçirmez hemde rüzgarı kesmeye yeterli olacaktır...

Adanali Abi Bence Sen Adana Salgamini Az Icmissin : )) Saka Bir Yanada Evet Sizde Biraz Kansizlik Var Umarim Usume Derdine Care Bulursunuz

Yer
Kilis
düşünün bir kere en işlevsel organımız en becerikli olan??? tabiki el!!

Daha işlevsel daha becerikli organımız yokmu..Kesinlikle var Onlarıda koruyalım..Eldiven tabiki kesinlikle şart..

çok güzel bilgiler zahmet edip yazanlara sabır gösterip okuyanlara teşekkür ediyorum burda.bence motosikleti kullanmak istiyenler özgürlüğüne düşkün insanlar olur genelde.koruma ehliyet olmadan olan özgürlüğün içine ediyim :D:D:D

Yer
bahcelievler ist
arkadaşlar ben sırf meraktan gittim test yaptırdım cok güzel cıktı kanım :d ama ona ragmen üşürüm eldivenm deri içindede pamuklu bi kat daha var daha kaliteli bişi alıcam inşalla kesilir ozamn.. şimdiki yaz geceleri için yeterli ama kışın parmak uclarım biraz donuyodu =)

arkadaşlar ben sırf meraktan gittim test yaptırdım cok güzel cıktı kanım :d ama ona ragmen üşürüm eldivenm deri içindede pamuklu bi kat daha var daha kaliteli bişi alıcam inşalla kesilir ozamn.. şimdiki yaz geceleri için yeterli ama kışın parmak uclarım biraz donuyodu =)
anladığım kadarıyla elin üşüdüğü için test yaptırdım bence motosiklet kullanırken üşümesi normal üşümemesi biraz anormal olur.:D

THE-SWAMP

Kıdemli Üye
Aslında bu konuya yeni topiç açacaktım ama yetkili arkadaşlar uygun görürse yeni topice taşır.

Çoğumuz düşerken ellerimizi uzatarak ve avuç içlerimiz açık olarak düşeriz. Bu durum sadece derilerimizin sıyrılmasına neden olmaz, aynı zamanda kan kaybetme olasılığını da yükseltir. Motosiklet eldivenleri sürüş sırasında kullanmanız gereken diğer önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Eldivenlerin de çok farklı tipleri, ısı dereceleri, malzemeleri ve koruma dereceleri vardır. Motosiklet eldivenleri de mont ve ceket gibi deri yada tekstilden üretilir. İleri teknoloji kullanarak farklı çeşitler, farklı renkler ve kalıpta bulunurlar.Buda önceki zamanlara oranla daha fazla koruma ve soğuk havalarda ellerimizi daha sıcak, sıcak havalarda da serin tutmamız sağlanabiliyor.

Nelere dikkat etmeli:

• Eldivenler kullanım amacınıza göre tasarlanmış olmalı.

• Avuç içi bölgesindeki darbeyi emecek zırhlara sahip ve darbe alabilecek alanlarının dikişleri iyi olmalı.

• Eldiveniniz deri ise kalınlığı önemlidir.

• Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üzerindeki kumandaları etkili bir biçimde kullandığınızdan emin olmalısınız.

• Isıtma/Soğutma. Çok sıcak yada soğuk havalarda kullanacaksanız, bunları sağlayıp sağlamadığını araştırın.

• Rahatlık. Eldivenleri devamlı takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa sürede karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

• Eldiven uzunluğu. Çok kısa eldivenler darbelere, böceklere, rüzgara ve yağmura karşı yeterli bilek koruması sağlamazlar.

• İhtiyacınız olduğunda en iyi korumayı sağlamak için eldivenin üstünde de korumaları olmasına dikkat edin. Düşerken nasıl bir refleks göstereceğiniz belli olmaz.

TEKSTİL ELDİVEN:

Motosiklette tekstil eldivenlerin geçmişi yeni sayılır. Tekstil eldivenler deriye nazaran daha iyi koruma, ısıtma sağlarlar. Kevlar, Sheltex, Condura, Goratex gibi malzemelerden yapılmaktadırlar. Tekstil ve Deri karışımı eldivenler de mevcuttur. İlerleyen teknoloji sayesinde eldivenler daha yumuşak ve daha fazla koruma sağlayacak şekilde gelişmektedir. Tekstil eldivenler genellikle eller için daha yüksek teknolojili bir koruma isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Ne tür motosiklet kullanıyorsanız kullanın, bir eldiven alın ve eldivenlerin sizi koruyacağına inanın.

Malzemesi, Kevlar, Sheltex, Condura, Goratex, sert plastik ve metal gibi koruyucu maddelerin deriye nazaran çok daha kolay ve çok daha ucuza üzerine dikilmesine izin verir. Çok daha farklı renklerde, kalıplarda ve tiplerde tasarımlanabilir ve yağmur ve rüzgarda tam koruma sağlar. Farklı tiplerde koruma zırhları kullanılabildiğinden deriye göre daha çok koruma sağlar. Islandıklarında deride olduğu gibi renkleri atmaz yada çekmezler. Sürtünmeye ve darbeye karşı çok dayanıklıdırlar. Tekstil eldivenler deri eldivenlere nazaran daha pahalıdır. Deri kadar yumuşak ve esnek değildir. Üründe meydana gelebilecek delikleri yada hasarı onarmak zordur.

DERİ ELDİVEN:

Motosikletler ortaya çıktığından beri deri eldivenler kullanılmaktadır. Genelde inek derisinden yapılırlar ve değişik boy ve kalınlıklarda bulunabilirler. Kaliteleri ve koruma oranları kullanım amacına göre değişir. Deri eldivenler tekstil eldivenlere göre daha ucuzdurlar, yumuşaktırlar, tamirleri kolaydır. Suya dayanıklı değildir ve ıslandıklarında kolayca çekebilir. Renkler (özellikle de siyah) elleri boyayabilir. Sürtünmeye dayanıklı fakat delinmelere dayanıklı değildir.

yine reklam yapmış olacağım ama motorsiklet ile ilgili herşeyi bu adresde bulabilirsiniz

MotoTR Ulus-Ankara Şube (Baydar)

Adres : Çankırı Caddesi Yiba Çarşısı no:144 Ulus Ankara
Telefon : +90 312 324 34 02

adanalı ağbimde kansızlık var evet ama bende de var her türlü eldiven denedim ama tatmin olamadım en sonunda elciklere ısıtıcı taktırdım şimdi korkmuyorum hatta çok bile ısınıyorum tavsiye edirem burdan bizim gibi kansızlara......

eldiveni bi ara sevmezdim ama bi kere,sinde arı sokunca o süratte dur dura bilirseniz aman kimseye alllah göstermesin ondan sonra yaz kış kullanıyorum...her kese tavsiyem olsun

tolgafb

Aktif Üye
Yer
İstanbul
Çok qüzel bir paylaşım abi..Bencede Eldiven Çok önemLi 500 veya 1000 ytl fazla verin korumaLarınızı aLın derim ben Can bu ihmaLe geLmez ...

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Yukarı