Motorsikletiniz Yag Damlatıyormu ?

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
oncelıkle mrb bn forumun ynı uyesı ali anil gokce bn bır motor tutkunuyum ama fazla tecrubem yok fazla tecrubemın olmadıgı gbı aptallık edıp 600luk makına aldım
benım motorum kawasaki zzr 600 95 model tam bır makına ve ailemde gelen bır motor tutkusu var örn abim : yamaha r1 ı vardı daha dogru durust motor surmeden 1000lık makına aldı ve yaklasık 3 yıl kazasız kullandı on kaldırıyor arka kaldırıyor hemen hemen herseyı yapıyordu kaza yaptı ve motor pert e cıktı abımın sadece bacagı kırıldı neyse ben fazla kafa acmadan motoru anlatayım motor ara sıra durdugu yerde yere 5-6 damla yag damlatıyor bunun nedenı nedır acaba ??? motor daha once sekman kırmış 1.300 ytl sekman parası vermek yerıne 1700 e yenı motor almıs oncekı sahıbı motor masrafsız temız ama bunun nedenı ndr acaba ?? simdiden yardımcı oldugunuz ıcın tessekur ederım

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Valla Ali kardeşim aslında görmeden konuşmamak lazım,ama ya yağ karterinde çatlak var,yada yağ tıpasının contası kaçırıyor olabilir,güvendiğin bir tamirciye göster derim...;)

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
:)Akadasim önceklikle merhaba....
Anladigim kadariyla su andaki motorun kilometresi belli degil.Motorun neresinden damladiginida tarif edemedigin icin,herhangi bir teshis zor.
Büyük bir olasilikla motorcontalarini yeniletmen gerekebilir.
Bu yag olayini dikkat ile izle ve bence bunu ustasina göstersen hic fena olmaz.:)
Bilirsin sonradan gelen pismanlik.......:)

Yer
Paterson, NJ
Once yagli heryeri temizle sonra surat yapmadan biraz bin motora (Yagina bak eksik olmasin, tekerlerinede gelmesin) . Motorda yag ararken en onden ve en ustten baslaman lazim. Cunku yag asagiya akip sana baska yer zannettirir vede ruzgardan genelde geriye dogru atar.

Yer
alanyaa
benım motor cbr 125 benım mototurnda altından hafıfı yag kacırma durumları var normal dır dıe motorucuya göstermedım göstermem gerekır mı acaba? bılmyorum

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
bu topiği yazan kişi artık aramızda bile değil.Burası yol geçen hanı olduğu için kişi bu hana mesajı yazdı ve çekti gitti.
Olacağı bu haliyle

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
orhan arkadaşım..öncelikle foruma hoşgeldin..ama forum kuralları gereği kendini tanıtan bir konu açmalısın..tabi amacın sadece bilgi alıp gitmek değilse--ki öyle olsa bile seni tanımamız gerek.. konunun tarihi o kadar eski ki şenol abiminde dediği gibi konuyu açan arakdaş aramızda bile değil..bende bu yuzden konuyu kilitledim..bu konuyla ilgili sıkıntısı olan yeni konu ile derdini anlatabilir..

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt