motorsikletle ilgili her türlü sorunlar buraya!

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
İbrahim Bey Honda CX 500 1978 mod.bir klasiğim var ve ''devirdaim kömürü''diyorduk eskiden,yani su fanının arkasındaki su keçesi(veya Mechanical seal) denilen parçadan sızıntı geliyor..
Değitirmek için yenisini araştırdım honda yamaha servislerine sordum bulamadım..
(Yamaha'nın ki de oluyormuş:Yamaha parça no:11H-12438-10)

Bu parçayı bulabilme konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim!..

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
İbrahim Bey Honda CX 500 1978 mod.bir klasiğim var ve ''devirdaim kömürü''diyorduk eskiden,yani su fanının arkasındaki su keçesi(veya Mechanical seal) denilen parçadan sızıntı geliyor..
Değitirmek için yenisini araştırdım honda yamaha servislerine sordum bulamadım..

http://img38.imageshack.us/i/487d12.jpg/

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara

abi senin parçanı ankarada araştırıp buldum.
fiyatı 19 avro yani yaklaşık 40tl civarı.
ankara baydar ticaret ile irtibata geçersen sana kargolayacaklar:)

0312:310 16 49 ahmet bey ile görüşeceksiniz.

Yer
Ankara

aradığınız parca elimizde mevcut isterseniz gönderebiliriz fiyatı 40 tl
baydar ticaret ankara
tel:0312 310 16 49

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
benim xmax250 scooterde akü boşalması sorunu var telde baydarla görüştük bakalım verdigi önerileri deneyecem olmazsa yanınada gidebilirim yada kendisi ordan bizim burdaki servise yardımcı olup sorunu cözecegini bildirdi kendisine tesekkürler

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
Sayın Baydar ve Barış Bey ilginize çok teşekkür ederim!..Derhal irtibata geçiyorum,..Ben İstanbul'da Aydın Motor' sormuştum yok demişlerdi..Bulunduğuna sevindim..

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Sayın Baydar ve Barış Bey ilginize çok teşekkür ederim!..Derhal irtibata geçiyorum,..Ben İstanbul'da Aydın Motor' sormuştum yok demişlerdi..Bulunduğuna sevindim..
abi rica ederim.yazınızı görünce baydar ticaret ahmet abiyi aradı
oda kod numarasından kontrol etti ve işte sonuç:)

Yer
içerenköy
yanlışlıkla bu yagın bir düşük versiyonu olan yine 4 zamanlı yanlız birazdaha ilkel motorlar için olanını kullandım, oda trizone serisiydi ve bende yaklaşık 1.5 lt koydum :(1000 km olmadı yagı koyalı,herhangi bir zararı olurmu...barış bey teşekkür ederim....

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
yanlışlıkla bu yagın bir düşük versiyonu olan yine 4 zamanlı yanlız birazdaha ilkel motorlar için olanını kullandım, oda trizone serisiydi ve bende yaklaşık 1.5 lt koydum :(1000 km olmadı yagı koyalı,herhangi bir zararı olurmu...barış bey teşekkür ederim....
motor yağı damardaki kan gibi birşey yani yerinizde olsam
her zaman en iyisini kullanırım.

Herkese selamlar foruma yeni üye oldum ve ilk mesajımı bir sorun üzerine yazıyorum. Üstadlarım bende ramzey xf 125-10 v motosiklet var. 2005 model sıfır aldım rodajını uygun olarak yaptım. 18 bin km oldu motorundan hiç sorun yaşamadım, bu yüzden motorumdan memnunum ancak motor 5. viteste düz yolda 6-7 bin devirde 60-70 ile giderken güzel ancak 7 bin ve üzeri devire çıkmaya başlayınca inanılmaz ses ve vibrasyon yapıyor. Vallahi bu ses ve titreşimden korkuyorum motor dökülecek diye :) Servise götürdüm hiçbir faydası olmadı. 125cc motor 60 ın üzerinde çıldırıyor. Bu duruma kızıyorum mopedler 60-70 le rahat yol alıyor. Lütfen yardım edin yaklaşık 2 yıldır durum böyle.

Saygılarımla...

Merhaba Kral 125 aga motorum var 410 km de. Bugun 10 km yol gittim eve geldim istop edecegim rolantide egzosdan devamli duman ciktgini farkettim rolantide calistirmaya devam ettim duman devam ediyor dumanin rengi gri beyaz gibiydi ilk defa yapti daha soguk havalarda da cikmamisti sebebi nedir

Yukarı