Motorun Sinyal Lambası sorunu (ybr125)

Yer
BAŞKENT
Motorumda sağa sinyal verıyorum 4 lü sinyal yanıyor sola sinyal veriyorum yine 4 lü sinyal yanıyor
Normalde 4 lü yanmıyordu hiçbirtürlü şimdi sürekli 4 lü sinyal yanıyor Sağa yada sola sinyal veremıyorum anlıyacağınız
yağmur altında sürdum bıraz sonra farkettım sinyal lambasının bozulduğunu
Elektrık aksamındamı bir sorun var acaba Muhtemelen 1 2 gun içinde gosterecegım baydar a ama halledılebılecek bır sorunsa gitmeyeyım boşuna

Ethem Doğru

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal İstanbul
Ekrem, Ybr'de dörtlü flaşör yoktu diye hatırlıyorum. senin motosikletine sonradan eklenmiş mi? bende de yok. ben eklemek için biraz araştırmıştım. (+) kutuplar birleştirilip, bir anahtara bağlandığında, anahtar açılınca sağ ya da sola sinyal verildiğinde dörtlüler yanıyor. herhangi bir röle kullanılmadan sadece (+) kutuplar bir anahtarla birleştiriliyor. senin de motosikletinde böyle birşey olabilir. sinyallerin (+) kutupları birleşmişse-sol kütükteki sinyal anahtarında ya da elektrik tesisatında- bu olabilir.

Yer
ankara/polatlı
Yani sinyal kolu sökmesi basit bi şeyse tornavidayla açıp bi bak derim, kolaysa zaten açınca görürsün. Geçen aklıma gelmedi , avadanlıkta var aslında tornavida keşke baksaymışız.

Yer
BAŞKENT
Yok Ethem abı sonradanda ekleme falan yok
Hakan abının dedıgı gıbı en ıyısı bı ben kendım yapmaya çalısayım yapamassam gotururum servıse

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Ekrem muhtemelen bir kısa devre sözkonusu. Bir kaç gün bekle kuruduktan sonra da devam ediyorsa anahtarın içini açıp bak derim ;)

Yer
BAŞKENT
@Mesut KORKMAZ

Valla aslında bende oyle düşündum yagmur suyundan kısa devre olabılır dıe
şimdi inip bakacagım duzelmıştır belkı :D

Yer
BAŞKENT
Ethem abı sen haklı çıktın Az kurcalamam sonucu motorda pek farkedılmeyen buton tarzı Değişik birşey buldum az oynayınca sınyaller normale donuyor bırazdaha oynayınca 4 lu yanıyor :D senın anlattıgın sıstemı yapmışlar herhal daha yeni keşfettım bende :D

Yukarı Alt