motorunuz çalınmasın istiyorsanız ???

Kayıt
12 Mayıs 2010
Mesajlar
85
Beğeniler
12
Yer
zonguldak
#1
geçenlerde forumda motoru çalınanların yazılarını okuyunca biraz araştırma yaptım...

araç takip sistemleri üzerine ortalama fiyatlar 300-500 tl arası genel olarak . tabi ikinci elleride var biraz daha uygun fiyatlı. bunlar genel olarak el büyüklüğünde ve motora takılması kısa sürüyor (motorun neresine takacağınıza karar verirseniz tabi)

ama iş cihazı almakla bitmiyor ayrıca bir gsm sim kartı almak lazım kontörlüde olabilir. 6 ayda bir 5 tl yüklemeniz yeterli..

bazı markalarda o markanız internet sitesinede üye olmak gerekebiliyor 40 tl civarı yıllık

motorunuz yada arabanız çalındığında cihaza mesaj atıyorsunuz . cihaz nerede olduğunu size kordinat olarak yolluyor (sim çekmiyorsa cihazın en son çektiği yerde ki kordinatlarını yolluyor)

tabi bu pahalı motorlar için gerekli

2000-3000tl motorlar için biraz pahalı olabilir bu sistem ...ucuz motorlar içinse kalın bir halat zincir alıp motorun sökülemiyecek bir yerinden sabit bir yere bağlamak direk vs gibi en iyisi bence üşenmemek lazım 1 dk nızı bile almaz
 
Kayıt
12 Mayıs 2010
Mesajlar
85
Beğeniler
12
Yer
zonguldak
#3
aslında motorunuz çalınmasın yanlış başlık oldu

motorunuz çalındığında kolayca bulun demek daha doğru


benim aklıma söyle ilkel bir yöntem geldi ......

sarjı uzun giden nokia telefonlarından ikinci el birtane alcaksınız -yada sıfır 70-80 tl (bazı modellerinin şarjı telefonu açık bırakırsanız ve kullanmazsanız 10 gün gidiyor)..

içine bir sim kart koyup motorun güvenli bir yerine koyacak sınız ve ayda Bir iki kere sarj edip yerine tekrar koyacaksınız motor çalındığında polislere telefonun numarasını verip MOTORUN NEREDE OLDUĞU KOLAYCA BULUNACAK
 
Yukarı