Motosiklet Ceketi Alirken Dikkat!

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
birde montun üzerineze tam olmasına dikkat edin, yüksek hızlarda balon yapan mont aerodinamiği çok kötü etkileyip fazladan güç harcanmasına sebep oluyor;)
ayrıca montunuzun bel, omuz, dirsek korumalarının yerli yerinde olup olmadığını kontrol edin bu korumalar kişiye göre ayarlanabilmekteler:)

Davut

Kıdemli Üye
birde montun üzerineze tam olmasına dikkat edin, yüksek hızlarda balon yapan mont aerodinamiği çok kötü etkileyip fazladan güç harcanmasına sebep oluyor;)
ayrıca montunuzun bel, omuz, dirsek korumalarının yerli yerinde olup olmadığını kontrol edin bu korumalar kişiye göre ayarlanabilmekteler:)
Barış beye bu konuda katılıyorum bazı insanlar kışın içime birşeyler giyerim diye 2 beden büyük alabiliyorlar ceketlerini:confused: bu hem yorulmalarına sebep olurken koruyucu pedlerin yerinde olmaması da olası bir kaza anında hiçbir işe yaramaması anlamına gelmektedir lütfen dikkatli olalım bu ceket olayında arkadaşlar...;)

K

koko

Misafir
Arkadaşlar ceket konusunda tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı? Fiyatı çok abartılı olmayan(hem artçı hem de kendim için) ama kullanılabilir bir ürün mesala!

K

koko

Misafir
''Hesaplı mont ve Kask'' konusunu şimdi gördüm arkadaşlar.;) İlk fırsatta Delta ürünlerine bakacağım.
Tesekkurler

Yer
KOCAELİ
Valla açık söyliyeyim şu mont yüzünden ne çektiğimi bem bilirim üstüme göre bir türlü mont bulamadım boy 1.90 birazda geniş vücut, 3XL veya daha büyüğü AS bulabileceğim bir yer varsa ütfen söyleyin.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
bende 1.90 boy 90 kg:)
kışlık mont ve pantalonumu polo dan aldım hatta sadece xxl,
isteğe ve modele göre bu x'ler 4'e kadar çıkıyor.
yazlık montumu 2 sene önce deltadan aldım oda xxl ve çok memnunum.

SERVET

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
bır sey sormak ıstıyorum ben bır mont aldım orta kalıte bır mont ama sırt koruması zayıf sızce sırt korumayı ne sekılde guclendırebılırım ne ılave edebılırım ?

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
ayrıca kamplumbağa dediğimiz harici korumalar var onlardan alabilirsin.
onun haricinde kendi yapacağın iç destekler pek komforlu olmayacaktır;)

selam arkadaslar

motorsiklet montu yeni aldım da alacagım motorun montunu aldım yalnız üzerime tam oturdu yani sıkı sıkıya .. korumalar falan kaymaması için bir düşme anında bu montun daha iyi oldugunu söyledi satıcı arkadas vücuda tam oturması daha iyi değil mi? yoksa 1 beden buyuk mu alayım ? buyuk montta denedigimde kollar uzun geldi bunun ıyı olmadıgını soyledı satıcı tecrubesine de guvenıyorum ama sizinle de paylaşmak istedim ?

Yukarı