Motosiklet Duvara Çarptı 4 Yaralı

Yer
Kadıköy/İstanbul
KAHRAMANMARAŞ'ın Ekinözü İlçesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği sepetli motosikletin duvara çarpması sonucu 4 kişi yaralandı.
Kaza Kandil Köyü yakınlarında meydana geldi. Mehmet Karakoç'un kullandığı 46 AN 756 plakalı sepetli motosiklet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yol kenarındaki duvara çarptı.
Kazada, sürücü Mehmet Karakoç ile eşi Zeynep, çocukları Bayram ve Mehmet yaralandı. Ekinözü Sağlık Ocağı'na götürülen yaralılar, ilk müdahalenin ardından Elbistan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Yer
ANKARA
KAHRAMANMARAŞ'ın Ekinözü İlçesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği sepetli motosikletin duvara çarpması sonucu 4 kişi yaralandı.
Kaza Kandil Köyü yakınlarında meydana geldi. Mehmet Karakoç'un kullandığı 46 AN 756 plakalı sepetli motosiklet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yol kenarındaki duvara çarptı.
Kazada, sürücü Mehmet Karakoç ile eşi Zeynep, çocukları Bayram ve Mehmet yaralandı. Ekinözü Sağlık Ocağı'na götürülen yaralılar, ilk müdahalenin ardından Elbistan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
hocam adamlar 100 cc lik cup motorlara 4 kişi biniyorlar iki çocuk eşi ve kendisi binen çok gördüm ben özellikle küçük illerde, kask yok mask yok kimin umrunda ki güvenlik.... ufacık bir kazada büyük yaralanmalar olabilir böyle durumlarda ama bazılarının umrunda değil tamam arabaları olmaya bilir cup motorada 4 kişi binilmez dimi... ahhh memleketim ve zoru başaran insanları...

Bu sepetli rus motorları G.antep ve K.maraş çevrelerinde çok fazla kullanılıyor. Genelde yük taşımada kullanıyorlar.:(
http://img222.imageshack.us/img222/2501/rwlavnjtn6asm1amz98gyzm4.jpg
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Bununla geçmiş olsun diyecem ama geçmiş olmayacak. halen küçük yerleşim yerlerinde bu tip sepetli motorlar ne yazıkki kullanılıyor. Üstelik Sizlerinde dediğiniz gibi hiç bir güvenlik önlemi olmadan. gerçi güvenlik önlemini aldığınızda suçlu oluyorsunuz. bu yaz bir arkadaşımın köyüne motorumla ziyarete gittim. tabi kask dizlik full korumalı mont vs.... gördüklerinde hemen lafları "bu ne layyyn astronotmu oldduunn uğlummm" oldu... halbuki o köyde araç ve traktör sayısından çok motosiklet varken hiç bir güvenlik önlemi yok. insanlar motosikletin ehliyeti olduğunu bile benden öğrendiler artık gerisini siz düşünün... demem o ki bu tarz yerlerde denetim yapılması çok önemli. sepet takılabilir mecburi durumlarda tamamdır ancak sepetin kontrolü zorlaştırdığını ve en fazla 1 yetişkin harici insan taşınmaması hatta hiç takılmaması daha mantıklı ancak anlatamıyorsunuz. üstelik rus yapımı planet motorların sıfırlarını 1500 ytl ye alan neredeyse 600 lük bir ss ten fazla yakıt tüketen bu zijniyete defalarca bunun yerine 2. el 50 cc lik bir atv ve arkasına ufak römork tarzı bir kasa alın dememe rağmen ikna edemedim. ne demek lazım... inşallah son olur...

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Yurdumun insanı ne yapsın elindeki kaynaklarla maksimum işler yapmaya kalkar ya sepetli sepetsiz 3-4 kişi biner ya tüpgaz damacana suyu doldurur yada 20 tonluk kamyona silme 30 ton mal koyar yani nerden baksan tutarsızlık :)

Yukarı