motosiklet hava yastığı yelek!

Kayıt
18 Şubat 2011
Mesajlar
521
Beğeniler
232
#1
bugün elime geçen bir ürünü sizinle de paylaşmak istedim. motoairbag adında motosiklet kullanırken giyilen ve şişerek hava yastığı gibi olan bir yelek. içinde sırt kısmında bir tüp var. seleye bağlanan bir ek kabloya tutturuluyor ve motosiklet üzerinden düşünce kablo gerilerek hava yastığını harekete geçiriyor. sırt kısmı tamemen şişerek omuruliği yüksek ölçüde koruyormuş. sitesinde italyada falan da kullanılan bir şey olduğun öğrendim. 3m reflektörde koymuş olsalardı yeleğe daha güzel olurmuş.

şöyle bir şey:
www.motoairbag.it/img/prodotto_moto_air_bag
210img210/4940/motoairbag3242op0

internet siteside şu:
www.motoairbag.it/index.php

bana gelen ilk resimdeki. daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir şeyle. ablacım sağolsun, hediye olarak yollamış (bir iki kez düşünce, en iyi hediyenin bu olduğuna karar vermişler!) :)
lastikleri de şişirdiğimiz tüplerden var içinde (ne deniyodu onlara hatırlamıyorum!). bir ara yedeğini bulursam yeleği test etme niyetim var. eğlenceli olur gibi geliyor! :)
 

Barış

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2007
Mesajlar
5.246
Beğeniler
3.070
Yaş
46
Yer
ankara
#3
bu yelek pek tutmadı yazın pişirir, kışın alta giysen bir dert üste ayrı...bir de
hakanın dediği gibi motordan unutup inen güm:)
 

Doğan PARILTI

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Aralık 2011
Mesajlar
1.070
Beğeniler
519
Yaş
44
Yer
İSTANBUL
#4
bu yeleklerden fuarda görmüştüm,sanırım berik de vardı.satıcının dediğine göre fazla fahalı değildi o tüpler zaten yelegğin kendisini 2 adet tüpü ile beraber 250TL den satıyordu.Ayrıca barışın dediği gibi pişirme muhabbetine karşı adamlar yeleği fileli yapmışlardı ama denemediğimden bir yorumda bulunamayacağım,sen dene de bize yazarsın ama "ah unuttum puf..!" olmasın ,nette duyduğuma göre pek de güzel bir his değilmiş :D
 
Kayıt
8 Mayıs 2013
Mesajlar
12
Beğeniler
2
Yaş
38
Yer
Balıkesir
#6
Bildiğim kadarıyla motordan unutup inmeye karşı arabalarda kullanılan emniyet kemeri gibi bir çalışma prensibi var. Yani sökmeyi unutup indiğinizde pime takılı kablo uzuyor ve yelek patlamıyor. Ani ve sert hareket ile devreye giriyor. Youtube videoları mevcut.

 

İsmail

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Nisan 2013
Mesajlar
1.362
Beğeniler
738
Yer
İstanbul
#9
Tekstil ve deri ürünleri mevcut. Ancak fiyat KDV dahil 439 Euro'ya satılıyor (En azından sitede öyle), tekstil ürünü ise 159 Euro'ya. Belki fuar zamanı ucuza satabilirler. Seneyi beklemek ve incelemek gerek bence.
 
Yukarı Alt