Motosiklet Sürücüleri EDS'lere dikkat

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba Arkadaşlar

Önceleri Trafik Polisleri emniyet şeridinden gitmemize karışmıyordu. Aslında şimdi de pek karışmıyorlar ama artık EDS sistemleri var ve emniyet şeridine girdiğinizde arkanızdan resminizi çekip ceza olarak size yolluyorlar.

Trafik polisinin olup olmamasının artık pek önemi kalmadı otomatik olarak kameralar sizi görüntülüyor plakanız kime aitse arkanızdan o adrese cezası geliyor haberiniz olsun

Keşke bu haberi daha önce yazsaydınız. Geçen hafta adresime arkadan plakamında gözüktüğü bir resimle ceza geldi.

Şerit ihlali ve emniyet şeriti kullanma cezası :(

Olacak iş değil ya...

Böyle bir ceza yemek zoruma gitti. Yani motorculara bu cezayı vermemeleri gerekiyor. Şimdi arabamla mı işe gideyim. Sonuç olarak trafik rahatlasın ve daha cabuk ulaşım olsun diye motosiklet kullanıyorum bu ceza olacak iş değil

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Merhaba Arkadaşlar

Önceleri Trafik Polisleri emniyet şeridinden gitmemize karışmıyordu. Aslında şimdi de pek karışmıyorlar ama artık ODS sistemleri var ve emniyet şeridine girdiğinizde arkanızdan resminizi çekip ceza olarak size yolluyorlar.

Trafik polisinin olup olmamasının artık pek önemi kalmadı otomatik olarak kameralar sizi görüntülüyor plakanız kime aitse arkanızdan o adrese cezası geliyor haberiniz olsun
Artık herşeyde olduğu gibi bu konudada avrupa kriterlerine uymaya başladık galiba aman arkadaşlar dikkat edelim trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım bu arada Ulaş hocam yanlışsam beni düzelt senin dediğin arıza şeritlerindeki yerde yazan e.d.s. yazısı ve kamera işareti olan uyarı doğru dimi.

forever motosikletforum

Ya arkadaşlar bu arada bütün trafik ceza ücretlerinin olduğu bir yer bulamadım. Bu konuda bilgisi olanlar var mı?

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Çok sacma bir uygulama bence, motosikletlere serbest olmalı emniyet seritleri.
Bu konuda yapabilecegimiz bir sey yok mu dur.
Yol dolu olunca oraya kacıyoruz boş olunca da oraya kacıyoruz. Yani orası guzel bir yer, orayı kaçırmayalım.
Bir kampanya baslatalım mı acaba ??
Aaa, bak aklıma geldi, ben polisim zaten, arkadaslar su andan itibaren emniyet seritleri serbest, cezaları ben iptal ediyorum :D

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Yer
ANKARA
Bence saçma bir uygulama bana kalsa motosiklet sürücelerine trafik açısından teşfik etmeleri gerekiyor!!
malum İstanbulun trafiği yoğun bence bu destek değil köstek!!
Ama şu bir gerçek artık emniyet tarafından fark edilmeye başlamışız :)
Buda bir gelişme bence biraz pahalıda olsa !

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
bize serbest olmasını istememiz etik olmazbence nedenmi
çünkü otobanın diger seritlerinde diyer araclarla aynı haklara sahibiz
ayrıca 80km sınırına karşı çıkıyoruz az buluyoruzki gerçekten az
taksilerden vediger araçlardan yol hakkı konusunda bize saygılı olmalarını istiyoruz AMA OLMUYORLAR A DA AYRIBİ MESELE
ozaman emniyet seritinide bir motorlu taşıt oldugumuzu unutmadan sadece gerektiginde kullanmamız gerektigini düşünüyorum
yasizce

Yer
İstanbul - Maltepe
ben sana sonuna kadar katılıyorum arkadaşım. emniyet şeridi yapılış amacı ile özel durumlar haricinde kesinlikle boş olmalı bence bu sayede gerekli hallerde bu şeridi kullanan araçlar herhangi bir duraksama yada tedirginlik yaşamadan rahatça bu şeritte gidebilmeli. evet motosikletler küçüktür ve istenildiğinde hemen kenara kaçıp şeridi boşaltabilir ama o şeritten gelen bir ambulans önünde bir motosiklet gördüğünde ister istemez yavaşlayacaktır buda zaten berbat olan türkiye acil destek sisteminde kaybedilen daha fazla zaman anl***** gelecektir. bilmiyorum sizler neler düşünüyorsunuz ama ben bu yüzden hiçbir aracın acil durumlar dışında emniyet şeridinden gitmesine karşıyım.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Size katılıyorum nitro61 ve Raistlin kardeşlerim...Trafikte haklarımızı savunabilmemiz için önce kanunlara uymamız gerekir,kanunlara uymaz'isek haksız duruma düşeriz...;)

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
keşke hertkes bizimgibi düşünse kendi içimizdebile ayrı düşünenler varbence falancının makam şöförü takmış mavi kırmızı ışık açmış gidiyor evine işine gitsede neolacakki onca insanın hakkını gasp etmişoluyor bence ben şahsen emniyet şeritini kullanmıyorum kulmanyıda tasvip etmiyorum

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
bize serbest olmasını istememiz etik olmazbence nedenmi
çünkü otobanın diger seritlerinde diyer araclarla aynı haklara sahibiz
ayrıca 80km sınırına karşı çıkıyoruz az buluyoruzki gerçekten az
taksilerden vediger araçlardan yol hakkı konusunda bize saygılı olmalarını istiyoruz AMA OLMUYORLAR A DA AYRIBİ MESELE
ozaman emniyet seritinide bir motorlu taşıt oldugumuzu unutmadan sadece gerektiginde kullanmamız gerektigini düşünüyorum
yasizce
Ülkemizde emniyet şeridi genellikle ambulans ve resmi araçların geçişi için kullanılıyor.
Emniyet şeridine otomobil ile girmek cok farklı motosiklet ile girmek cok farklı.
Şöyleki;
Emniyet şeridinde bir sıra halinde arabanın gittiğini düşünelim ve arkadan bir ambulans geldiğini düşünelim. Sizce bu araçlar bir anda ambulansın yolundan çekilip yol verebilirlermi ? Hayır, imkansız. Peki, aynı senaryoyu bir de motosiklet için düşünelim, Arkadan bir ambulans geldiğinde bütün motosikletler sola yanaşıp ambulansın rahat bir şekilde geçişine olanak verebilirler. İstanbul gibi, zamanın icabında paradan daha değerli olduğu bir şehirde, motosiklet gibi, zamandan tasarruf sağlayan araçlara da bence bir takım ekstra haklar tanınmalıdır diye düşünüyorum nacizane olarak :)

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
ne olursa olsun emniyet seridine karşıyım insanların haklarına saygı duymalıyızki onlarda bize saygı duysun
peki arkadaşın motor ufakya aralardan kolay geçiyorya kırmızı ışıktanda geçelim yayalara çarpmadan aradan geçeriz dimi
buolmazsa oda olmaz arkadaşım

Yukarı