Motosiklet Tavsiyesi

Yer
İstanbul
Merhaba;

hem şehir içi, hem de şehirler arası kullanabileceğim bir motosiklet arıyorum. daha önce hiç motor kullanmadım, ehliyet için kaydımı yarın yaptıracağım. yani bu konuda zır cahilim fakat motosiklet kullanmak istiyorum.

uzun yolda beni yormayacak, rahatça okula gidip gelebileceğim, az yakan, mümkünse çin malı olmayan 3500-4000 liralık bir motor almak istiyorum.

Chooper tarzı motorlar hoşuma gidiyor, önceliğim chooper, touring modelleri benim için daha uygun fakat fiyatları daha yüksek.

bu konuda yardımınıza ihtiyacım var :)

Ziya Çerezci

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Yeni başlıycağınız için en doğru seçim 125 cc ile başlamak olur.Size tavsiyem Ybr125 veya Cbf150 ile başlamanız geçen günlerde Cbf150 kullanma şansım oldu şehir içi gerçekten çok rahat motor ben Cbr125R ile başladım şimdiki aklım osla kesinlikle Cbf150 ile başlardım.Ehliyetinizi ve korumalı ekipmanlarınızı (KASK MONT PANTOLON BOT ELDİVEN ..) tamamlayıp en kısa zamanda güvenli sürüş eğitimi alıp aramıza katılırsınız umarım :)

Yer
İstanbul
Yarın ehliyet için kayıt yaptırdıktan sonra ilk işim ekipman satın almak olacak sanırım, işi ciddiye bindirmek adına ilk adımı atacağım yarın. 2-3 gündür forumu okuyorum, herkesin ilk tavsiyesi YBR125 ve CBF150 oluyor. Açıkçası istediğim tarz motorlar değil bunlar, başlangıç için önereceğiniz cruiser motor var mı? İki arkadaşım Mondial 250MCT ve Kanuni Caracal200 satıyorlar. Tek çekincem ikisinin de kalitesinden emin değilim. Bu modeller hakkında fikriniz var mıdır?

Ziya Çerezci

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Yarın ehliyet için kayıt yaptırdıktan sonra ilk işim ekipman satın almak olacak sanırım, işi ciddiye bindirmek adına ilk adımı atacağım yarın. 2-3 gündür forumu okuyorum, herkesin ilk tavsiyesi YBR125 ve CBF150 oluyor. Açıkçası istediğim tarz motorlar değil bunlar, başlangıç için önereceğiniz cruiser motor var mı? İki arkadaşım Mondial 250MCT ve Kanuni Caracal200 satıyorlar. Tek çekincem ikisinin de kalitesinden emin değilim. Bu modeller hakkında fikriniz var mıdır?
Honda ve yamaha ile diğer çin malları kıyaslanmaz sonuçta tarz olmasına gerek yok emin olun başlangıç motorunuz olcak sağlam 2. el bir japon malı güvenlik ve yakıt tasarrufu açısından en uygunu olur.Tercih sizin biraz tarz olsun ama çin malımı olsun yoksa sağlam bir japon mu olsun tercih sizin tabi benim görüşüm 2. el temiz bir Cbf 150 yada Ybr125 alın ilerde biraz daha tecrübe kazanıcna cruiser tarzına geçebilirsiniz.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
İllaki cruiser isterseniz Hyosung GV250 alabilirsiniz.
Mondial veya kanuniden uzak durun.

Yer
İstanbul
Hyosung GV250 motorları daha önce inceledim,
sanırım şu an Türkiyede satışı yapılmıyor, yedek parça ve servis sıkıntısı olur mu?
çin malı motor almayı zaten istemiyordum,
siz de uzak dur diyorsanız düşünmeye gerek yok sanırım.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hyosung GV250 motorları daha önce inceledim,
sanırım şu an Türkiyede satışı yapılmıyor, yedek parça ve servis sıkıntısı olur mu?
çin malı motor almayı zaten istemiyordum,
siz de uzak dur diyorsanız düşünmeye gerek yok sanırım.
Artık onuda maalesef Kanuni aldı.Eski modelleri var temiz kullanılmış olan orjinalleri bulup almanızı tavsiye ederim.
Yedek paraça da ve serviste sorun yok.

Yukarı