Motosiklet tercihim ne olmalı

Arkadaşlar,yeni motosiklet almayı istiyorum. Tercihim cruiser olacak muhakkak.Yalnız hangi marka ve model olması gerektiğinde karar vermekte zorlanıyorum çünkü daha önce kullanmadım. Siz tecrübeli arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum açıkçası. Kafamda 2 seçenek var aslında. Biri honda shadow 750 c4 diğeri de yamaha dragstar 650. Bu iki motosiklet ya da varsa diğer seçenekler arasında, özellikle ses, yakıt sarfiyatı,parça temini kolaylığı, sürüş artıları ve eksileri açısından mukayese yapabilecek arkadaşlar muhakkak vardır. Samimi olarak söylüyorum eşsiz tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Keyifli ve kazasız sürüşler arkadaşlar.

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba,

Drag Star öneririm.. Nedenine gelince artık klasikleşmir bir efsane.. Tek dez avantajı hava soğutmalı olması.. ama olsun çok da önemli değil. Ben yaklaşık bir yıl kullandım en ufak bir sorun bile yaşamadım. Sadece belli kmlerde derbyaj balatalarını değiştirmen gerekiyor.

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
www.motosikletforum.com/showthread.php?t=36&highlight=yanl%FD%FE+motosiklet+se%E7imi

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Yer
ANKARA
@kafkasyali16
bence kullanıcı olarak ve bilgi konusunda ulaş beyin tavsiyesine uymanı öneririm

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
konu yanlış yere açılmış!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ve yine konu taşınamıyor!!!!!

Yer
Ankara
Slm.Bence VT 600 SHADOW mükemmel bir makine.Gerek ataklığı,gerek yakıtta cimriliği (Scootterden daha az yakıyo),gerekse yol tutuşu mükemmel.19.000 km yaptım daha bir sorun çıkarmadı.Tabiki yinede sen bilirsin.Ben sadece tecrübemi paylaştım.

selam gençlik ben daha çöm üyeyim :)
o yüzden sorularımla biraz baş agrıtabilirim
ben 600 cc motor almak istiyorum
yamaha yzf r6 mı yoksa kawasaki zx6 yı mı tavsiye edersiniz bu motorlar 2000 model ama :)
ben şuan 250 cc tiger kullanıyorum

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
@suha

Dikkatli olun 600'lük race'in kontrolü tiger'ınkine benzemez ;)

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@kafkasyali16

Hocam dragstar da parça sorununu fazla yaşamazsın. honda da da sadece hondada orjinal parça temini biraz süre alabilir. örneğin ben ankarada yetkili servisten aldığım en hızlı parçamı 1 haftada aldım fiyatı bana göre malzemeyi göz önüne alırsam pahalıydı ancak sonuçta buldum. bu sebeple iki markadada parçadan korkma. benimde tercihim arkadaşlarımızında söylediği gibi yamahadan yana. tabi motora binipte gaz kesmeden motoru sürekli sıkıştırıp 1000 km yol yapıcam demezsen.

Suha arkadaşım

Turgay hocam çok güzel bir açıklama yapmış. birisi chopper diğeri ise ss.... birbirinden tamamen farklı makinalar... benim tercihim her zaman yamahadan yana olur ancak o motoru bir keyif aracı olarak kullanabileceğine ve zaptedebileceğine inanıyorsan al... yoksa tabut olarak kullanırsın.... bu sebeple bence o makinaya binmeden ninja 250 gibi bir ss al ve azda olsa ss e alış derim... çünkü r 6 dediğin makina virajda gazı biraz fazla verme durumunda seni terkeder haberin olsun....

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
ikinci el değeri ve parça bulununurluğu açısından bence yamaha ama kullanım zevki ve karizmasıysa shadow:) honda shadowda ciddi parça bulununurluk sorunu yaşayabilirsin ama geçte olsa bulursun dragtar daha klasikleşmiş makine birazda senin zevkin önemli

Yer
marmaris
suha tiger dan memunmusun hakkında kötü şeyler söyleyen çok var bende almayı düşünüyorum bi tane ama karar veremedim hala...

Yer
Tuzla, İstanbul
@Recep.Varlı

recep arkadaşım salcano 250 cc chapper düşünüyorum sıfır motoshow09 da önerirmisin servisi özelliklri nsl?

Yukarı Alt