Motosiklet yıkaması

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Arkadaşlar,

Aradım ama bulamadım. Motorunuzu temizleme açısından neler yapıyorsunuz?

Araştırmalarımda bir kısım basınçlı/basınçsız su demiş, bazıları WD40 gibi kimyasallar önermiş. Aklım tamamen karıştı. Motor yıkamacısıda hiç bilmiyorum.

Teşekkürler.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Yıkamayı temiz nemli bir bezle yapmak en güzeli, sonra da kurulanabilir. köpüklü yıkamada da zorlamazsanız problem olmaz. basınçlı su yukarıdan aşağı olacak şekilde kullanılabilir...
Amaaa. WD-40 bir temizlik aracı değildir. Pas sökücüdür.metalde aşındırma yapar. pas sökülebilir ve sonrasında buda iyice temizlenmelidir. yokjsa sürdüğünüz noktalar daha kötü hale gelir. sonrasında temizleyip koruyucu bir yağ kullanılabilir.

Berkay Ömür

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul, Tekirdağ/Çorlu
Hertürlü oto yıkamacıda yaptırabilirsin abi. Fakat grenajlara ve radyatör kısmına basınçlı suyu uzaktan tutmakta fayda var. geri kalan her kısma yakından tutabilirsin. yıkamacıya köpüğü neyle hazırladığını sor. kımyasal yoksa kopuk de atabilirsin. şahsen ben motorumu çamura düşmediği sürece yıkamıyorum. :) enduro dediğin motor yağmur tarafından yıkanmalıdır :)

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Hertürlü oto yıkamacıda yaptırabilirsin abi. Fakat grenajlara ve radyatör kısmına basınçlı suyu uzaktan tutmakta fayda var. geri kalan her kısma yakından tutabilirsin. yıkamacıya köpüğü neyle hazırladığını sor. kımyasal yoksa kopuk de atabilirsin. şahsen ben motorumu çamura düşmediği sürece yıkamıyorum. :) enduro dediğin motor yağmur tarafından yıkanmalıdır :)
Ya da su birikintileri tarafından :D

Yukarı