Motosiklete binerken ne giyiyorsunuz?

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Motosiklete binerken motosiklet giysileriniz dışında bir şeyler daha giyiyor musunuz? Örneğin ben öğretmenim. Ulaşımımı motosikletimle sağlıyorum. Okula gittiğimde üstümü değiştirmek gibi bir olayım yok. Dolayısıyla gömleğimi ütülü pantolonumu giyip, üzerine de (alta yağmurluk ve ısıtıcı, üste kışlık mont) motosiklet giysilerimi giyiyorum. Okula gidince bunları çıkarıp önlüğümü giyip derse giriyorum.

Şimdi bunu neden sordun diyecek arkadaşlar çıkacaktır. Isıtıcı yapmıştım sizlerle de paylaşmıştım. ( www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2070"]www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2070 ) Geçen haftadan bu yana kullanıyorum gayet de rahat sıcacık seyahat ediyorum. Bunu geliştirmem gerek, bunun için de bilgiye ihtiyacım var. Çünkü takıp çıkarmak pek pratik olmuyor.

Mont için düşündüğümü montun miflonuna yapacağım. Miflon zaten montla tek parça olduğu için sorun yok ancak önce alt olarak hazırladığımı tümüyle bitirmem lazım.

Yer
Samsun
Ben de takım elbisenin üzerine koruma kyafetlerimi giyiyorum her zaman. Pantolon da dahil. Termal içlik olduğu için ısıtıcıya ihtiyaç duymuyorum açıkcası.

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
termal içlik bildiğim kadarıyla en içe giyiliyor, yanılıyor muyum? eğer doğruysa takım elbise altında içlikle gün içinde terleme ya da fazla ısınma olmuyor mu?

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Ben kışın konsere giderken smokin pantalonunu ve ayakkabıları çantaya koyup motorun bagajına atıyorum,altımda motorsiklet pantalon ve botlar,üstümde smokin üstü motorsiklet montu..Konser yerine gidince bagajdan alıyorum çantayı,soyunma odasında motorsiklet pantalonunu ve botları çıkartıp smokin pantolonunu ve ayakkabıları giyiyorum ve konsere çıkıyorum...:)Olaki soyunma odası yok ise üstümü tuvalette değiştiriyorum...:);)

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
kask, mont, eldiven, bot ve bellik kullanıyorum, en kısa zamanda bir korumalı pantolan almayı düşünüyorum havalar bayağı soğudu.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@metin.ulucan

Metin senin motorunda gardırop gibi bağaj var olmayanlar ne yapacak :)

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
@mehmetpolat

mehmetcim onbeşgün önce 2009 yamaha xmax 250i aldım ve şu an keyifle biniyorum.

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Mont: Sirt-dirsek-omuz korumali,termal iclikli,rüzgar ve yagmur gecirmez tekstil mont.Yazin termal icligi cikariyorum,ayrica havalandirma kanallari var
Pantolon:Dizlik korumali( ayrica en kisa zamanda kalca korumasi alip takacagim) termal iclikli,rüzgar ve yagmur gecirmez tekstil pantolon.Yazin pantolonun da termal icligini cikariyorum.
Botlar,kask,böbreklik,yazlik veya kislik eldiven standart.
Kisin ayrica balaklava veya kaskin icine baslik giyiyorum

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
hayırlısı kazasız belasız inşallah yine maxscoterdan vazgeçemedik neyse viteslide artık ileride:)

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
HalukS demiş ki:
Hocam iklime göre değişiyor. Sırtı, dizleri, dirsekleri ve omuzları korumalı olan tulumlar var. Onlardan almak istiyorum bir tane. İşe gidenler için en rahatı o. Sadece bir parça giyip çıkarıyorsun. Lakin biraz beklemem gerekecek zira bu tür bayramlık ciciler hiç de ucuz değil.
Şu an bir yazlık deri takımım, bir normal korumalı montum, bir rüzgar ve yağmur geçirmez ama korumasız tulumum var, bir de termal kilotlu çorap (baylar içindir, karizma çizmez). Bunlarla idare ediyorum. Benim bulunduğum memlekette hava çok değişken olduğundan hava raporuna da güvenilmiyor, hangi kombinasyonu denersem deniyeyim ya üşüyorum ya terliyorum. Bu da bu işin bir parçası.
Havalandirma kanallilari deneyin, bayagi ise yariyor

Yer
ANKARA
malesef motosiklet malzemeleri çok pahalı... herkeze tavsiyem bel için korseler var ben yeni aldım 5 ytl'ye kullanmaya başladım beliniz kesinlikle üşümüyor, tabi tulum giyenlerinki üşümüyor olabilir benim olmadığı için bilmiyorum..

benim giydiklerim..

kask, balaklava, korumalı mont (içine boğazlı kazak), alta içlik üstüne kot pantolon, dizlik var ama depoyu çiziyor onun için kullanamıyorum, ayaklarımada polis botu gidiyorum.

Yer
ANKARA
pardon bu arada bende işe varınca üzerimi değiştirmek zorunda kalıyorum iş yerimde ütülü gömlek pantolon ceket bulunduruyorum...

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
@Recep

Önce bi motorun olsun,sonra karizmayı düşünürsün...!!!!

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
HalukS demiş ki:
Hocam iklime göre değişiyor. Sırtı, dizleri, dirsekleri ve omuzları korumalı olan tulumlar var. Onlardan almak istiyorum bir tane. İşe gidenler için en rahatı o. Sadece bir parça giyip çıkarıyorsun. Lakin biraz beklemem gerekecek zira bu tür bayramlık ciciler hiç de ucuz değil.
Şu an bir yazlık deri takımım, bir normal korumalı montum, bir rüzgar ve yağmur geçirmez ama korumasız tulumum var, bir de termal kilotlu çorap (baylar içindir, karizma çizmez). Bunlarla idare ediyorum. Benim bulunduğum memlekette hava çok değişken olduğundan hava raporuna da güvenilmiyor, hangi kombinasyonu denersem deniyeyim ya üşüyorum ya terliyorum. Bu da bu işin bir parçası.

Son iki cümleye takıldım ben işte, bütün sorunum bu. Bir kaç kez çok kötü terledim, okulda terimi kurutmaya çalıştım ama sıkıntı oldu, neredeyse hastalanacaktım. Ankara'da malum karasal iklim hüküm sürüyor. Sabah buz gibi öğlen sıcak, artık kış geldi sıcak da demeyelim ılık diyelim. Yani terlemek de üşümek de istemiyorum, çok mu şey isytiyorum acaba :)

Yukarı Alt