Motosiklete Gönül Vermiş Dostlara Selamlar Olsun

Yer
bursa
Aranıza Bursa'dan katılıyorum. Adım Fatih Mehmet ARAS. TOFAŞ otomobil fabrikasında makina müh. olarak çalışıyorum. 30 yaşında, evli ve Allah bağışlasın 1 çocuk sahibiyim.
Profilden de anlaşılacağı üzere motosikletimin markası motoyoko.

Reşat Hocanın dediği gibi bir gün içimde bir motosiklet virüsü ile uyandım. Sanırım tedavisi yok :)
Amacım bu güzel hobiyi ( yaşam biçimini ) ailemle ve siz güzel insanlarla ömür boyu sağlıklı bir şekilde yaşamak.

Bunun için planım şu;
1-Motosiklet foruma üye olmak ( bu kısmı tamamladım)
2-Reşat D.D. Arbaş Hocanın kitabını hatmetmek ( kitaba yeni başladım, başka kitap önerileriniz varsa sevinirim )
3-Aralık ayında A2 sahibi olmak
4-Ocak Ayında 2. el bir CBF 150 sahibi olmak ( 2. hayata adım atıyoruz)
5-Şubatta İleri sürüş eğitimi almak
6-CBF imin yetmediği anda bir üst CC'ye geçiş. ( Neye yetmediğini sormayınız, Şenol Hocam YBR ile 160 bin deviriyorsa demek ki yetebiliyor. Fakat biz CBF in üzerinde iki ağır insan olacağız :) ) Bunun için bir 10000 devirmeyi planlıyorum.
7-Yaşam boyu öğrenmeye devam.

12-13 senedir internet kullanacısıyım ama ilk defa bir foruma üye oluyorum. Umarım yaymaya çalıştıınız kültürün bir parçası olabilirim. Bu foruma emek veren insanların amaçladığı vizyona bir katkım olur.
Hepinize selmlar.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Aranıza Bursa'dan katılıyorum. Adım Fatih Mehmet ARAS. TOFAŞ otomobil fabrikasında makina müh. olarak çalışıyorum. 30 yaşında, evli ve Allah bağışlasın 1 çocuk sahibiyim.
Profilden de anlaşılacağı üzere motosikletimin markası motoyoko.

Reşat Hocanın dediği gibi bir gün içimde bir motosiklet virüsü ile uyandım. Sanırım tedavisi yok :)
Amacım bu güzel hobiyi ( yaşam biçimini ) ailemle ve siz güzel insanlarla ömür boyu sağlıklı bir şekilde yaşamak.

Bunun için planım şu;
1-Motosiklet foruma üye olmak ( bu kısmı tamamladım)
2-Reşat D.D. Arbaş Hocanın kitabını hatmetmek ( kitaba yeni başladım, başka kitap önerileriniz varsa sevinirim )
3-Aralık ayında A2 sahibi olmak
4-Ocak Ayında 2. el bir CBF 150 sahibi olmak ( 2. hayata adım atıyoruz)
5-Şubatta İleri sürüş eğitimi almak
6-CBF imin yetmediği anda bir üst CC'ye geçiş. ( Neye yetmediğini sormayınız, Şenol Hocam YBR ile 160 bin deviriyorsa demek ki yetebiliyor. Fakat biz CBF in üzerinde iki ağır insan olacağız :) ) Bunun için bir 10000 devirmeyi planlıyorum.
7-Yaşam boyu öğrenmeye devam.

12-13 senedir internet kullanacısıyım ama ilk defa bir foruma üye oluyorum. Umarım yaymaya çalıştıınız kültürün bir parçası olabilirim. Bu foruma emek veren insanların amaçladığı vizyona bir katkım olur.
Hepinize selmlar.
Bursa Tofaş tan bir kaç arkadaşım var.
Biri çok meşhur.Tofaş SAS Başkanı ve Bursa Enduro Onursal Başkanı A.Efe AYDAN
Beyaz yakalardan Erkan ŞENTÜRK ve test pilotlarından soyadı KAVUŞTU olan arkadaşım ve personelden Erhan adlı bir kardeşim..

Görüşelim dostum.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Fatih motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Motosiklet Yol Sanatı adlı kitabı tavsiye ederim.

Bu kitabı iyice oku, hatta birkaç kere oku, ancak sakın kitaptaki teknikleri eğitim almadan uygulamaya kalkma.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bence kitapları eğitimi aldıktan sonra okumaya başla.Daha iyi anlarsın
Eğitim almadan ister istemez denemeye kalkarsın ve bilinç altınıza yalnış şeyleri yapıştırırsın.
Birde bir sorundan şans eseri kurtulursan o sana doğru gibi gelir ve bir daha onu bilinç altından kazıyamazsın.

Yer
bursa
Motosiklet Yol Sanatı adlı kitabı da edineceğim. Paylaşım için teşekkürler.
Şenol Hocam kitapları okumamdaki sebep, kendimde farkındalık yaratmak. (Söz uygulamak yok :) )Bu hobiyi ne kadar çok sevdiğimi ama ne çok şey bilmediğimi anlamamı sağlıyor. Önce sizlerin de tekrarlamaktan usanmadığınız sürüş eğitimini alacağım.
Bu arada TOFAŞ'dan ortak dostlarımız olduğuna sevindim. Bir ara görüşürsek yenileri de çıkacaktır elbet.

Yukarı