motosiklete yeni başlama

merhaba forumunuzda daha yeniyim ve bir motosiklet almayı düşünüyorum racing tarzı bu benim çocuklugumdan beridir bir hastalıktır direk 600cc lik bir motorla başlıyacagımı söyledim bi büyügüme ve bana onunla başlarsan 1 hafta sorna tekerlekli sandalye yarıştıracagımı söyledi o yüzden cbr125 i başlama motoru olarak karar verdim daha onceden vitesli tecrübem var ( arkadaşlarımın motoruyla) ve bu motosikletin yakıtı hızlanması güvenligi nasıldır birde sizlere danışyım dedim

Ziya Çerezci

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Öncelikle hoşgeldiniz bende Cbr125 kullanıyorum.Şimdi sadece kişisel görüşlerimi paylaşıcam yakıt tüketimi çok az hızlanması ve max hızı bana yetiyor :) fazlasına gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta pistlerde yarışmıycaz ayrıca bizim yollarımızdan pist olmaz :D Güvenlik konusuna gelince full koruma ve kaskınızı takrsanız güvenliğiniz artıcaktır ama bir yere kadar :D Kısacası güvenli sürüş eğitimi almak şart diye düşünüyorum.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Yeni başlayacaksınız.Arkadaşlarının motoruyla kendi motorun aynı şey değildir.Arkadaşlarından aldığın emanet motorla herşeyi yaparsın ama kendi motorunda yapamazsın.
Bu yüzden sen önce kendine adil ol.Ben hiç motosiklet kullanmadım diyerek başla bu eyleme.

Ve hemen bir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri veren kurum yada kuruluşla görüş.Benim sana tavsiyem
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Goktug Uguz

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul - Bahçeşehir
guzel motordur ama tet etmeden alma derim cunku boy ile cok alakalı iştir motosiklet ustunde rahat etmezsen ne kadar da kassan iyi bir surus yapamazsın motorunla benim boyum 1.85 flan onu test ettigimde 2 buklum kalmısım gibi hissettim haa yokmu binen benim boyumda var ama ben rahat edemedim.

Yer
İstanbul
merhaba forumunuzda daha yeniyim ve bir motosiklet almayı düşünüyorum racing tarzı bu benim çocuklugumdan beridir bir hastalıktır direk 600cc lik bir motorla başlıyacagımı söyledim bi büyügüme ve bana onunla başlarsan 1 hafta sorna tekerlekli sandalye yarıştıracagımı söyledi o yüzden cbr125 i başlama motoru olarak karar verdim daha onceden vitesli tecrübem var ( arkadaşlarımın motoruyla) ve bu motosikletin yakıtı hızlanması güvenligi nasıldır birde sizlere danışyım dedim
İyi seçim derim, hızlanması ve performansı yeni başlayan biri için gayet tatmin edici bence. İlk kullandığım vitesli motordu, dengeli ve kullanması, hakimiyeti kolay...

Bir depoyla çok rahat 400-450 km yaparsın..Yani 100km de 2.8 veya 3 litre yakıt ortalaması gibi...

Teknik açıdan güvenliği konusunda olumsuz birşey duymadım şimdiye kadar...Kendi güvenliğine gelince; tekerlekli sandalye yarıştırma olasılığın her motorda olduğu gibi tabiiki bu motordada var. Tam koruma ve güvenli sürüş eğitimiyle riskleri en aza indirmek senin elinde.

Yer
İzmir/Güzelyalı
Herkese merhaba bende bu geniş ailenin yeni geniş üyesiyim. Bunu söyleme nedenim boyum 1.87 kilom 110 bende arkadaş gibi cbr125 düşünüyordum, fiyatı 3000 civarında diye fakat duydum ki resimlerde görüldüğü kadar geniş değilmiş. Sığma konusunda endişelerim var ama görünüş ve honda olması nedeniyle beğendim gayet. Yaklaşık bir fiyatta başka bir alternatif sunabilecek var mı ?

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/Bayrampaşa
Öneriniz için teşekkür ederim resimlere baktım ama sanki cbr125 daha bi güzel duruyor. daha bir kıvrımlı daha bir sportif. Nasıl desem :confused:
Eğer o cüsse ile o motora binerseniz hoş bir görüntü çıkmaz ortaya motor altınızda kaybolacak anlatmak istediğim bu inanmassan binde gör....

Yer
İzmir/Güzelyalı
hmm.. önerileriniz için teşekkür ederim. cbr den vazgeçelim o zaman. Aslında honda diye inat etmiştim. Çünkü çin malı olmasını istemiyorum. Derbi gpr125 var mesela ama nerenin malıdır sağlam mıdır ona sığarmıyım acaba :) yada yine 5000 liraya kadar çin malı olmayan başka bir alternatif varmıdır ?

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/Bayrampaşa
Dediğimiz gibi ilk olarak kullanacağın motorda çok fazla estetik bir görüntü aramamak lazım ybr 125 veya cbf 150 elden çabuk çıkartabileceğin motorlar arasında fiyattada zarar etmessin düşsende kalksanda masrafı olmaz cbr 125 de alsan bir sürelik kullanımdan sonra ihtiyacını karşılamıycak buna istinaden bu bahsettiğimiz 2 motordan birini seç 10.000 ila 15.000 km yap işin önemini ve zorluğunu kavra ondan sonra imkan dahilinde istediğin motoru alabilirsin herşeyi ilk motordan beklememek lazım bu motorları belli bir süre kullandıktan sonra doğru cevabı bulacağını düşünüyorum

Yukarı