"Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı"

Celil

Kıdemli Üye
Kayıt
8 Haziran 2008
Mesajlar
236
Beğeniler
121
Yaş
28
Yer
İzmiR/Çigli
#1
222img222/8820/mumya1oa8"Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı"
O'Connell ailesi bu kez, lanetlendikten iki bin yıl sonra Himalaya Dağları'ndaki mezarından çıkarak dünyayı egemenliği altına almak isteyen Ejder İmparatoru'na karşı mücadele veriyor.
Gösterim tarihi : 01.08.2008
Yönetmen : Rob Cohen
Senaryo : Alfred Gough, Miles Millar
Görüntü yönetmeni : Simon Duggan
Oyuncular : Maria Bello, Jet Li, Michelle Yeoh, Brendan Fraser, John Hannah, Russell Wong, Isabella Leong, Luke Ford, Anthony Wong Chau-sang
Tür : Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
Yapım yılı : 2008
Süre : 159 dakika

Orjinal adı “The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor” olan 3. mumya filminde, O’Connell ailesi bu kez lanetlendikten iki bin yıl sonra Himalaya dağlarındaki mezarından çıkarak dünyayı egemenliği altına almak isteyen Ejder İmparatoru’na (Jet Li) karşı mücadele verecek.İzleyicileri Uzak Doğu’da maceralı bir yolculuğa çıkaracak filmde Brendan Fraser, maceraperest kaşif ve arkeolog Rick O’Connell rolüne geri döndü. Rick O’Connell’ın oğlu Alex’i Luke Ford’un, karısı Evelyn’i Maria Bello’nun ve kayınbiraderi Jonathan’ı John Hannah’ın canlandıracak.

Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı, toplam 178 milyon dolara mal olan ve dünya sinemalarında 848 milyon dolar hasılat elde eden, ilk iki filmin ardından “Örümcek Adam 2”nin senaryo yazarının da bulunduğu ekip tarafından oluşturuldu.

Toplam 175 milyon dolara mal olan filmde, ilk iki filmin yönetmeni Stephen Sommers koltuğunu Rob Cohen’e devretti. Senaryosunu Alfred Gough ve Miles Millar’ın yazdığı filmin çekimleri Kanada’nın Montreal kentinde ve Çin’de yapıldı.

Müziklerini ünlü besteci Randy Edelman’ın hazırladığı filmin soundtrack albümünde çeşitli Çin ve Orta Doğu etnik enstrümanlarının yanı sıra klasik İngiliz folklorik müzikleri de yer aldı. Albümün, Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

Filmin yapımcıları dördüncü “Mumya” filminin hazırlıklarına da başladı. 1999 yılında vizyona giren “Mumya” ve 2001 yılında vizyona giren “Mumya Dönüyor” filmleri Türkiye sinemalarında 1 milyon 834 bin 960 kişi tarafından izlendi.
 

Celil

Kıdemli Üye
Kayıt
8 Haziran 2008
Mesajlar
236
Beğeniler
121
Yaş
28
Yer
İzmiR/Çigli
#3
hemde ne güzel zaten bi film'in içinde ''Jetli'' varsa problem yok bence:D
 
Yukarı Alt