MZ km de ne kadar yakar???

Yer
ankarada
slm arkadaşlar ben mz 251 yada 301 almak istiyorum ama km de ne kadar yaktığı konusunda bir bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Yer
Samsun
251 lik mi 301 lik mi?gerçi aşağı yukarı aynı diye biliyorum 4-6 litre arası olması lazım bnde alıcaktım bu yüzden vazgeçtim.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Çok yakar.
Hele ki bu benzin pahalılığında çok üzülürsün.
Söyle örnek vereyim.Bursa Merkezden Gemlik 37 km
Bende cbf 250 ile 5 TL lik benzinle Gemlik'e giderken MZ 301 li arkadaşım yolun yarısında benzin almıştı.Yani 5 TL lik benzinle 37 km gidemedi.
Şimdi kararı siz verin.
Birde o marka araçlar 2 zamanlıdır ve çok çabuk arıza çıkarırlar.Bol bol serviste zaman geçirir bolca para harcarsınız.
Bence biraz daha para biriktir adam akıllı 4 zamanlı bir motosiklet markası al

Yer
Samsun
Durumun varsa ybr 125 den şaşma derim kullanmama rağmen tecrübeli arkadaşlar onu öneriyor.Bende mondial 125 agk var şu ana kadar sorun yaşamadım çin malı motora göre oldukça iyi ve kullanışlı bir model eğer maddi durumun el vermiyorsa bu modeli araştırmanı denemeni tavsiye ederim.

Yer
Ankara
slm arkadaşlar ben mz 251 yada 301 almak istiyorum ama km de ne kadar yaktığı konusunda bir bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim
uzun bi süre MZ 251 kullandım. bu motorlar 2 zamanlı olduğu için yakıtı biraz fazla 5 /100 lt/km fakat sunuda eklemeliyim gerçekten binmekten büyük keyif aldığım bir motordu. ama artık milatlarını doldurdular.

Yer
ankara
yılmaz, mz motorlar milatlarını doldurdular demişsin, ama bana onlar kadar sağlam ve binmekten keyif alacağın bi motosiklet göster bu kanuni mondialller motormu ? adam zor duruyor üzerinde!! gram keyif almıyorum yakıt konusuna gelecek olursak cc büyük ne yakmasını bekliyorsunuz bu motorun km 'de 15 krş falanmı ? geç yazdım yeni üyeyim konuyu yeni gördüm.......

Yer
İstanbul
yılmaz, mz motorlar milatlarını doldurdular demişsin, ama bana onlar kadar sağlam ve binmekten keyif alacağın bi motosiklet göster bu kanuni mondialller motormu ? adam zor duruyor üzerinde!! gram keyif almıyorum yakıt konusuna gelecek olursak cc büyük ne yakmasını bekliyorsunuz bu motorun km 'de 15 krş falanmı ? geç yazdım yeni üyeyim konuyu yeni gördüm.......
2 yil kadar gec olmus :))

Yer
samsun
Mehmet abiye katılıyorum.. Madem konuyu hortlattık şöyle diyim vosvos(kaplumbağa) kadar da sağlam araç görmedim ben. Yeter ki iyi kullan.. 1303 big favorim mesela.. Sürüş keyfi açısından da oldukça iyiler.. Fakat gelin görün ki 1800 motor e46 kasa Bmw'den çok ve çok yakıyorlar..:) Ford Taunusa girmeyim bile :D

Mustafa_Karik

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, milat ve miyad kavramları karışmış sanırım. Bildiğiniz üzere milat doğum, başlangıç demektir ( hatta Hz. İsa'nın doğumudur ki Miladi takvim de adını oradan alır ). Miyad ise kararlaştırılan veya belirlenen son tarih. Yani milat değil de miyad geçmiş olabilir.

Seneler sonra çömez üye olarak bende hortlatayım. Hatta ukalalık edip 'miyad' kelimesinin aslında mîâd şeklinde yazıldığını ve gelecek ya da gelecekte gerçekleşmesi beklenen anlamlarına geldiğini, bizim de mîâdını doldurmuş olarak cümlede kullandığımızı belirteyim . Yani son kullanma tarihi geçmiş, kullanırsan sıkıntı yaşarsın. Mz ve jawa makineleri hakkında bu yorumu yapmak bence emeğe saygısızlık. Mz kendinden iki misli hacimdeki yeni nesillerle aynı kalkar. Bu motorların sesini rölantide dinlemek bile çoğu motorcu için bir zevktir. Bence görsellik olarak da yeni nesillerin çoğuna tercih edilir...

Seneler sonra çömez üye olarak bende hortlatayım. Hatta ukalalık edip 'miyad' kelimesinin aslında mîâd şeklinde yazıldığını ve gelecek ya da gelecekte gerçekleşmesi beklenen anlamlarına geldiğini, bizim de mîâdını doldurmuş olarak cümlede kullandığımızı belirteyim . Yani son kullanma tarihi geçmiş, kullanırsan sıkıntı yaşarsın. Mz ve jawa makineleri hakkında bu yorumu yapmak bence emeğe saygısızlık. Mz kendinden iki misli hacimdeki yeni nesillerle aynı kalkar. Bu motorların sesini rölantide dinlemek bile çoğu motorcu için bir zevktir. Bence görsellik olarak da yeni nesillerin çoğuna tercih edilir...
Mz 125 ne yakar 250yle aynı yakcak hali yok dimi. Bayramda almayı düşünüyorum 500 tl :)

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa

Mz 125 ne yakar 250yle aynı yakcak hali yok dimi. Bayramda almayı düşünüyorum 500 tl :)
Biz buraya ne yazarsak yazalım sizler bildiğinizi okuyacaksınız.Biz tecrubelerimizi yazıyoruz.Mesela ben 1978 yılından bu yana sadece motosiklet kullanıyorum buna 11 yıllık g.doğu askerliğim dahil.Sizler ancak başınıza gelince gerçekle yüzleşirsiniz.Burada yazmamızın amacı sizlerin başına bir şey gelmeden size yardımcı olmak.Ama boşa zaman kaybıymış.Yıllar sonra öğrendim.Alın kullanın başınıza bir şey gelince sakın ağlamayın.Kendim ettim kendim buldum şarkısını söyleyin.

Yukarı