Ne olur motosikletide araçtan sayın artık

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
Bu gün iki motosiklet Yalovadan Karamürsele gelirken maganda yada hıyar yada kendisine ve etrafına saygısı olmayan içimden daha fazla şeyler yazmak geçiyor ama yazamıyorum bir araç sürücüsü viraja girmiş olan arkadaşımı sıkıştırdı arkadaşım araçla bariyerlere arasında kaldı ne doğru dürüst fren yapabildi çünki virajda ne gaz açıp aradan çıkabileceği bir durum oldu nede motosikleti doğrultabildi hiç bir şey yapamadan direk bariyerlere çarptı motor yola kendisi bariyerlerin üzerinden fırlayıp yere düştü sadece elleri yarım eldiven kullandığı için derileri soyuldu ve kanadı benimde içim bu hıyar araç kullanıcısı muhtemelen motosikletle yarışmaya ve yaklaşıp motosiklet sürücüsüne gülümsemeye çalışan bir .... idi ve buşekilde davranan bir sürü araç sürücüsü motosikletleri kullananlarda insan ve onlarda ölüyor yaralanıyor yada sakat kalabiliyor lütfen daha duyarlı olun
Sizin bir yakınınız her gün gördüğünüz bir yakınınız motosiklet kazası geçirse sakat kalsa ve hergün onu o şekilde görmek zorunda kalsanız o zaman mı acaba motosikleti tanıyıp yolunuzu paylaşacaksınız

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Polat kardeşim arkadaşın için çok üzüldüm. Geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir yaralanması yoktur. Bu tip kendini bilmez sürücülerle trafikte hergün karşılaşıyoruz. Ama onlarda birgün bizim varlığımızı kabul edecekler, yada biz ettireceğiz.

Geçmiş olsun Polat abi hangi motorcu abimin başına geldi bu ? Polat abi uyarmak desek lanet olsun 1 yada 2 tn değillerki hangi birini uyarıcaz.

Büyük geçmiş olsun. Bu tür olaylar özellikle İstanbul trafiğinde çok oluyor ve maalesef çoğu bu kadar ucuz atlatılamıyor. Türkiye' de motosiklet bilincinin artması için daha çoook emek vermemiz gerekiyor.

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Anladığım kadarı ile ucuz atlatmış arkadaşınız.Tam terside olabilirdi :( Nediyelim Allah böyle duyarsız insanlarla yolda karşılaştırmasın kimseyi.Ya ölürsün ya katil olursun... :(

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
büyük geçmiş olsun.
şimdi ben yine bu sözü tekrarlamak istiyorum "nush ile uslanmayani etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir" bana ne kadar kızsanızda...........

geçen cuma bende ankara hoşdere caddesinde kendi şeridimde giderken
bir dolmuş sürücüsü sinyalsiz sola çıktı bende kendimi çift yön olduğundan mecburen diğer şeride attım dolmuşçuya korna çalınca herif beni korkutmak için direksiyonunu
iyice sola kırdı!!!!!!! sanırım en sol kaldırıma kadar gittim. düşünebiliyormusunuz
adam bildiğiniz kasten cana tecavüz suçu işliyor!! sırtımdan soğuk bir ter boşaldı
1001,1002,1003........ ulan dedim cahille cahil olma. adam trafikte olan bir olay
için adam öldürebilecek kapasitede. ama şimdi kendime kızıyorum ve dua ediyorum
inşallah bir daha görürüm o herifi.ya benim yerimde bir bayan sürücü
yada yeni başlamış biri olsaydı???yada ben anlık reflexle sola atamasaydım???
motosikletforumda bir haber
-ankara hoşdere caddesinde dikkatsiz sürücü motosikletin üzerine çıktı!!!!!!!!!!!!!
............................................................................................

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
büyük geçmiş olsun.
şimdi ben yine bu sözü tekrarlamak istiyorum "nush ile uslanmayani etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir" bana ne kadar kızsanızda...........

geçen cuma bende ankara hoşdere caddesinde kendi şeridimde giderken
bir dolmuş sürücüsü sinyalsiz sola çıktı bende kendimi çift yön olduğundan mecburen diğer şeride attım dolmuşçuya korna çalınca herif beni korkutmak için direksiyonunu
iyice sola kırdı!!!!!!! sanırım en sol kaldırıma kadar gittim. düşünebiliyormusunuz
adam bildiğiniz kasten cana tecavüz suçu işliyor!! sırtımdan soğuk bir ter boşaldı
1001,1002,1003........ ulan dedim cahille cahil olma. adam trafikte olan bir olay
için adam öldürebilecek kapasitede. ama şimdi kendime kızıyorum ve dua ediyorum
inşallah bir daha görürüm o herifi.ya benim yerimde bir bayan sürücü
yada yeni başlamış biri olsaydı???yada ben anlık reflexle sola atamasaydım???
motosikletforumda bir haber
-ankara hoşdere caddesinde dikkatsiz sürücü motosikletin üzerine çıktı!!!!!!!!!!!!!
............................................................................................
Abi Allah korumuş seni bize ve sevdiklerine bağışlamış...Çok geçmiş olsun.

Buna benzer şeyler bir çoğumuzun başına gelmiştir.Dediğin gibi cahille cahil olmaya gerek yok çok ileri gitmedikçe.En iyisini yapmışsın.Sıkma canını.

Tekrar geçmiş olsun abi...

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
öncelikle kazaya karışan arkadaşlarıma cok geçmiş olsun. ama malesef hergün bir arkadaşımızın başına bu tür kötü şeyler geliyor. aman arkadaşlar ne olur dikkat! . malesef toplumumuz psikolojik olarak cok kötü durumda... en kötüsüde , cok iyi olarak bildiğimiz bir kişiyi bile trafikte tanınmaz halde bulabiliyoruz. ben bu yüzden uzun zaman önce kendime hakim olmayı öğrendim.
sakin olmayan , morali bozuk, dalgın arkadaşlar lütfen yola çıkmasınlar. böyle bir trafikde çok uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. bırakın sizi geçmek isteyenleri geçsinler. isteyene yol da verin. bu öncelikle sizin için. mesela en azından bu gun boyunca herkeze yol vericem diyerek yola cıkabilirsiniz. bu hem sizi koruyacak hemde daha mutlu olucaksınız.
tabi trafik ekiplerimize de çok iş düşüyor. mesela forum olarak bu istanbul il trafik müd. ne bi müracat ederek sıkıntılarımız dile getirilebilir.
Hepiniz sağlıcakla kalın.

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
kazaya karışan arkadaşa geçmiş olsun arkadaşlar malesef trafikte bunlardan o kadar çok varki.. heni mematinin dediği gibi öldür öldür bitmez :) o yüzden öküzlerlede yaşamayı öğrenmeliyiz adam aklınca motosikleti sevmiyor ve trafikte görmek istemiyor iyide bende o sığırları trafikte görmek istemiyorum ama malesef görüyorum ya geçip kurtulmaya bakıyorum yada yol verip gitmesini bekliyorum yoksa başımız beladan kurtulmaz

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Çok geçmiş olsun

Başımızdakiler Hala motosiklet dediğinin farkıdamısınız.Araç değil Motosiklet.Hatta Motorsiklet
Yani bizler motosiklete bindiğimizde 1-0 mağlup başlıyoruz olaya.
Başımızdakiler bizi yönetenler trafik yasalarını yazanlar kanunları hazırlayıp yayınlayanlar bilmiyorlar ki Motosiklet = araç olduğunu.
Ve dahi kanunu uygulama aşamasındakilerde bilmiyorlar Motosikletin araç olduğunu.Ve kabul de etmiyorlar.Sen motosiklet kullanıyorsun diğerleri araç kullanıyor.Araçlara saygılı olmaya mecburdun diyorlar.
Be hey şaşkınlar
Motosiklet araçtır ARAÇ.Açın gözlerinizi dört değil sekiz kere açın.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
kazaya karışan arkadaşa geçmiş olsun arkadaşlar malesef trafikte bunlardan o kadar çok varki.. heni mematinin dediği gibi öldür öldür bitmez :) o yüzden öküzlerlede yaşamayı öğrenmeliyiz adam aklınca motosikleti sevmiyor ve trafikte görmek istemiyor iyide bende o sığırları trafikte görmek istemiyorum ama malesef görüyorum ya geçip kurtulmaya bakıyorum yada yol verip gitmesini bekliyorum yoksa başımız beladan kurtulmaz
Biz Motosikletçilere göre yol yapmayacaklarına ve Biz Motosiklet sürücülerine göre oto ve diğer araçları kullanmak için sürücü yetiştirmeyeceklerine göre biz bu durumda nasıl Motosiklet=Araç kullanmamız gerektiğini öğrenmeliyiz.Bunun kaçarı uçarı yok.BU kadar basit.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
öncelikle kazaya karışan arkadaşlarıma cok geçmiş olsun. ama malesef hergün bir arkadaşımızın başına bu tür kötü şeyler geliyor. aman arkadaşlar ne olur dikkat! . malesef toplumumuz psikolojik olarak cok kötü durumda... en kötüsüde , cok iyi olarak bildiğimiz bir kişiyi bile trafikte tanınmaz halde bulabiliyoruz. ben bu yüzden uzun zaman önce kendime hakim olmayı öğrendim.
sakin olmayan , morali bozuk, dalgın arkadaşlar lütfen yola çıkmasınlar. böyle bir trafikde çok uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. bırakın sizi geçmek isteyenleri geçsinler. isteyene yol da verin. bu öncelikle sizin için. mesela en azından bu gun boyunca herkeze yol vericem diyerek yola cıkabilirsiniz. bu hem sizi koruyacak hemde daha mutlu olucaksınız.
tabi trafik ekiplerimize de çok iş düşüyor. mesela forum olarak bu istanbul il trafik müd. ne bi müracat ederek sıkıntılarımız dile getirilebilir.
Hepiniz sağlıcakla kalın.
Bu konuda yapacakları bir şey yok.Kanun emreder onlar yapar.Ama Angaradakiler köklü bir değişiklik yapmadığı sürece koyunun kaval dinlediği gibi bizi dinlerler o kadar.başkada mümkünü yok.

Yukarı