Nedir bu motosiklet ayakkabılarının özel yanı???

Yer
İstanbul - Maltepe
Bilgisizliğimi mazur görün ama bu motosiklet botlarının özellikleri, farklılıkları nelerdir ve neden bu botları tercih etmemiz gereklidir?

Yer
İstanbul - Maltepe
cevaplarınız için teşekkür ederim bende acaba dağda kullandığım kar botları ile kurtarabilirmiyim düşüncesi içindeydim açıkcası ama çelik korumalar olması bu fikirden vaz geçirdi hemen :eek: yoksa diğer butün özellikleri fazlasıyla taşıyan botlarım mevcut ama hiçbirinde çelik koruma tarzında bir önlem yok tabikide :D cevaplar için tekrar teşekkür ederim :)

polat

Forum Bağımlısı
Yer
Yalova
Bir sabah işe gitmek içinbindim motosikletime ve işyerime yaklaştığım için yavaşladığımda yan yoldan çıkan bir araç arka sağ tarafımdan çarpınca bana önce arka tekeri yanımda gördüm :) daha sonra haliyle düştüm ve sırtımın üzerinde bir müddet sürüklendim

MONT: Sırtımı dirseklerimi ve omuzlarımı korudu

Daha sonra sürüklenmeye devam ettiğim için kendimi kumanda edemedim ve yan döndüm döner dönmez Kafam hızla yere çarptı

KASK:Kafamı içindekileri,yanağımı ve kulağımı yani dışındakileri:) Korudu

Yan taklamıda attıktan sonra ayaklarım yere çarptı ilk hissettiğim ayak bilek kemiğimdi
Burdaki çıkıntı(artık ne kemiğiyse)

BOT: Bileğimi ,Ayak parmaklarımı ,kısa bir süre motorun altında kalan bacağımı Korudu

Tek kötü olan GS adasının karşısından aldığım hakiki sahte çıkan italyan malı pantolonun(sipidi) üzerimde olmayışıydı (çünki bir ay giydikten sonra söküldü parçalandı) dizim kaval kemiğim ve kalçalarımın yanları hasar gördü Yeni pantolonumun buralarında korumalar var...

Diyeceğim Raistlin kardeşim adamlar deniyo biliyo öle yapıyo bu botu montu ve kaskı yani Bi farkı kesinlikle var haberin olsun

Haluk

Kıdemli Üye
Polat biraderim bu sana çarpan zevata ne oldu? Bastı gittimi? Biz hep korunalım ama millet kendini hiç geliştirmesin, ortaçağ otomobil sürüş teknikleri hükmetsin caddelere. Hep görüyorum öyle sağdan soldan atıyolar kendilerini caddenin ortasına. Durmak yok, biri geliyomu diye yavaşlayıp bakmak yok, kendini anayola atıyo ya gerisi boş. Sinirlenmemek elde değil.

SERVET

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
haluk kardesım cok haklısın bu memlekette bakar kör cok her ne sekılde olursa olsun bız yınede cok dıkkatlı olalım

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
bütün bu sayılan özelliklere bağcıksız olmaları (özellikle vitesli motorlarda vites tertibatına ve ayak frenine dolanmamaları ciddi tehlikelerden koruyor) eklenilebilir çünkü uzun bağcıklı ayakkabılar scooter hariç her türlü motosiklette ciddi zararlara (ayağınıza ve düşünce size) yol açabilir :) bağcıklı ayakkabı giyeceksekte sıkıca bağlayıp ayakkabının içine sokmalıyız

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
:)Kardesim bütün bu yazilanlar beni tatmin etmiyor dersen,senin bir motorcu oldugunu gösteriyor.:):):):)
En azindan bu yetmeli...

Yer
İstanbul-Kağıthane
Korumalı oluşu bi yana fren ve vites pedallarını daha iyi hissedip kavradığı için sürüştede konfor sağlar.

Yer
istanbul
sanırım şenol hocam bu soruyu görmemiş yoksa uzun uzadıya botun faydalarını anlatırdı bize :)

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Murat Burak

www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Murat Burak

Kabus görmemk için dikkatli ve korumalı ol.Kabusun içinde de olabilirsin dikkat et.

Yukarı Alt