Ön dişli vidası

Kayıt
11 Mart 2013
Mesajlar
108
Beğeniler
50
Yer
Gaziantep
#1
Merhaba,
Kawasaki ninja 250 r kullanıcısıyım, ön dişli aşındığı için internetden dişli satın aldım ve mahallemizdeki motosikletçi de taktırmayı planlıyordum. Fakat götürdüğüm 2 motosikletçi de dişliyi tutan somunu çıkaramadılar. Somunu sökmek için hava kompresörlü makine kullandılar, anahtar ile üstüne çıkıp zıpladılar yinede fayda etmedi.
Aklıma Kamyon ve tır lastiği tamir eden lastikçiler geldi. Sizlerin başka önerileri var mı acaba? İlk defa böyle bi durumla karşılaşıyorum.
Resimlerim-0009.jpg
 

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ocak 2008
Mesajlar
1.456
Beğeniler
568
Yer
ankara
#2
sökmek yerine ters diş olup sıkıyor olmayalar (sanki foto öyle diyor). internette bulabilirsin, Z MOTOR u arayarak uzakta olduğunu, bilgi istediğini söyleyerek teknik servisten yardım alabilirsin. bana yardım etmişlerdi. Z MOTOR İstanbul/soğanlık ta.
 
Kayıt
11 Mart 2013
Mesajlar
108
Beğeniler
50
Yer
Gaziantep
#4
Ben uğraştım başkaları uğraşmasın.
Gittiğim 5. usta (lastik ustası, elektrik ustası, motosiklet ustası) somunu sökebildi. Kawasaki ninja 250 r ön dişli vidası düz diş imiş haberiniz olsun boşuna ters yöne uğraşmayın. Sıkışmış somunu sökmek için fazla uğraşmayın altta resmini eklediğim aleti kullanan otobüs, kamyon, tır ve iş makinesi lastikleri tamir eden bi atölye gitmeniz yeterli. Doğru aleti kullanınca somun 2 sn de hemen söküldü.
 

Dosyalar

Yukarı