Öncelikle Selamın Aleyküm Önemli Bir Sorum Var..

Selamın aleyküm herkese iyi akşamlar , aranıza yeni katıldım , yaşım 18 , yaklaşık 6,7 senedir motosiklet sürmekteyim ve yaparken en fazla zevk aldığım şey :) Çeşitli kazalar geçirdim fakat yılbaşında bi motosiklet almak istiyorum 2.el bütçem buna el veriyo 2011 yamaha ybr esd alıcağım size sorum : Satıcıyla buluştuk motora baktım almak istiyorum noteremi gidicez işlemler nasıl satıştan sonramı para verilir işin raconu nedir sigorta yapmak zorundamıyım bana aşama aşama birde fiyatlarını yazarsanız çok memnun olurum saygılar //

Motorun ruhsatı ve kimliklerle notere gidiyorsunuz, 100 tl gibi bi fiyata devir işlemleri yapılıyor, 300-400 tl gibi bi sigorta işlemi yaptırıp herhangi bir emniyet şubesinden ücretsiz ruhsatınızı alıyorsunuz. Vergi/muayene vs sıkıntısı olmamasına dikkat edin motorun. Hayırlı olsun.

aslanim sen ailenden biri var ise onunla git...yada sana yardimci olacak bir abin ile...islemler basit aslinda ama sen genede beni dinle...

Sigortayı ehliyetinin alınma zamanına, yaşına, motorun hacmine vs. bakarak yapıyorlar. Yani kaza yapma ihtimalini hesaplamaya çalışıyorlar. Yeni ehliyet, kaynayan kan, büyük hacimli motor hep arttırıyor haliyle maliyeti :)

Ama değişken sonuçta, en iyisi bir kaç acentaya gidip fiyat öğrenmek.

umit kardesim sigrta ruhtasata yapilir.yani motr sahibi ustune...fakat bak ben yurdisindayken bir motorsiklet satin aldim.tabi ruhsat babamin ustune cikti.60 tl gibi bir rakam odedigini soylemisti bu yil.nasil oldu bilmiyorum.devam eden sigorta devri olabilir belki.gsxr1000cc-2009 model.yani 200-300 tl gibi sana bi bedel cikabilir keza diger motoruma r1e yakin zamanda 425 tl odedim...fakat yasadigin sehir falanda etkiliyor sanirim fiyatlari.insallah kazasiz belasiz gunler...

Yukarı