Özel mesajlar (konuşma) nasıl silinir?

Admin

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
238
Beğeniler
106
Yer
İstanbul
#1
Merhaba arkadaşlar umarım yeni sitemize alışıyorsunuzdur yavaş yavaş ama eminim bir çok arkadaş alışmıştır bile. Fakat önemli bir konu var özel mesajlar hakkında. O konu ise şudur; Özel mesajlar eski sistemdeki gibi normal olarak neden silinmez? Çünkü bu özel mesaj sistemi, ikili veya çoklu kullanıcı özelliği içerdiği için, direkt silinme olayı mümkün değildir. Ancak şöyle mümkün olabilir;

"Bir çok özel mesaj var ama silemiyorum" derseniz eğer konuşmanın en üstünde yer alan "konuşmadan ayrıl" linki var. Ona tıklarsanız konuşmadan ayrılmış olacaksınız yani o konuşma (özel mesaj) ile bir bağlantınız kalmayacağı için, başlatılan konuşma ilk başlatan kimse onun özel mesaj listesinde kalacaktır ya da siz ilk başlatmış olsanız bile siz konuşmadan ayrıldıktan sonra tüm mesajlar onun listesinde kalacaktır. Haliyle o kullanıcı (üye) konuşmayı terk edince, veritabanından otomatik olarak o mesajlar yani konuşmalar geri dönüşümsüz olarak tamamen silinecektir.

Tabii tüm bunlar size bağlıdır. Özel mesajlaşmada limit yoktur. İstediğiniz bir kişi ile istediğiniz kadar yazışabilirsiniz. Öyle 100 tane 200 tane olunca mesaj kutusu doldu gibi bir problem olmayacaktır. Bundan ötürü rahat rahat kullanım mümkündür. Sorusu olanlar bu konu altında istediklerini sorabilirler.

Saygılarımızla,
MotosikletForum
 
Yukarı Alt