racing motor önerisi

Berkay Ömür

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul, Tekirdağ/Çorlu
Yaz ayı için 10 bin'e kadar motor bakıyorum. Racing görünümlü ve güçlü bir motor arıyorum. Ha bir de yakıtı tasarruflu olursa sevinirim. Aslında tam olarak aradığım çift silindirli 250cc veya üzeri motorlar. Önerileriniz nedir?

edit : kawasaki er6-f, kawasaki ninja 250, honda cbr 250 bir de honda cbr 600RR'lar var. Çok yakar mı bu 600'lükler?

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Yaz ayı için 10 bin'e kadar motor bakıyorum. Racing görünümlü ve güçlü bir motor arıyorum. Ha bir de yakıtı tasarruflu olursa sevinirim. Aslında tam olarak aradığım çift silindirli 250cc veya üzeri motorlar. Önerileriniz nedir?

edit : kawasaki er6-f, kawasaki ninja 250, honda cbr 250 bir de honda cbr 600RR'lar var. Çok yakar mı bu 600'lükler?
çok yakar.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
berkay bence 250 cc bir motor başlangıç aşamalarında ki sürücüler için (bizler için) en uygun makinalardır. 600 cc bir motor alma dıyebılırım. yazmış olduğun motorlardan honda cbr 250 güzeldir.ebatları gücü iyidir.yakıt olarakta normal

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
hocam peki bu kawasaki 6f ler nasıl? çift silindir ve 600lük sanırım. Hani demek istediğim pek anlamıyorum motordan yeni başladım. Çift silindir olunca daha mı az yakıyor?
berkay; motosikletler genel olarak zaten çok yakar!!
güç makineleridir.hele ki racing(adı üstünde) bu iş için üretilirler;)
az yaksın ama iyi gitsin diye racing motor üretilmez.amaç motordan
performans almaktır, dolayısıyla yakar.
bu yakıt işi sürücüyle de alaklıdır, motorunuzu yüksek devirlere çıkarmadan
akıllı uslu sürerseniz sizi üzmeden yakar;)
çift silindir genel olarak az yakar diye bir kanı olsa da abmw 600gs
tek silidir'dir ve 600 sınıfının az yakanları arasındadır.
çift silindir; yakıt tasarrufu ve vibrasyon azlığı ile tabii ki tercih sebebidir.
kawasaki er-6f süper bir motor.ufak kasası ile naked, race tarzı. yeşil rengi şahane:)
bir de hyosung gibi racing taklidi yapan motorlar vardır. bu tip motorları
hiç bir gerçek yarış aktivitesinde göremezseniz! adları racing ciğerleri eşşek olduğu için
çok yakmazlar, yakamazlar;)çünkü gerçek bir racing motordan alabileceğiniz gücü
bu tip kırma motorlardan alamazsınız.
her zaman dediğim ve sizin de hatırlayacağınız bir konuyu tekrarlıyorum!!!
sadece ismi öyle diye motor seçmeyiniz.piyasa da racing,cross,enduro olmayan
sadece dış görünüşü(granaj) öyle diye satılan motorlar var.
siz siz olun markadan taviz vermeyin.ne kadar racing motor karşıtı olsam da
honda,yamaha,kawasaki gibi markalardan şaşmayın.
kendinizi yeterli görmüyorsanız 600cc bir racing sizi,ailenizi ve bizi üzebilir;)

Hakan Çıtır

Forum Bağımlısı
Yer
İSTANBUL
600 rr kullandım 2 gün boyunca geçen hafta sonu 2009 model di ama benzinciden ayrılamadım :) gerisini sen anla acayip hızlı bir motor ama çok güçlü inan o gücü insanı korkutuyor ben sana 250 cc ninja tavsiye edebilirim çok keyifli bir motor hemde çok yakmaz

Berkay Ömür

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul, Tekirdağ/Çorlu
berkay; motosikletler genel olarak zaten çok yakar!!
güç makineleridir.hele ki racing(adı üstünde) bu iş için üretilirler;)
az yaksın ama iyi gitsin diye racing motor üretilmez.amaç motordan
performans almaktır, dolayısıyla yakar.
bu yakıt işi sürücüyle de alaklıdır, motorunuzu yüksek devirlere çıkarmadan
akıllı uslu sürerseniz sizi üzmeden yakar;)
çift silindir genel olarak az yakar diye bir kanı olsa da abmw 600gs
tek silidir'dir ve 600 sınıfının az yakanları arasındadır.
çift silindir; yakıt tasarrufu ve vibrasyon azlığı ile tabii ki tercih sebebidir.
kawasaki er-6f süper bir motor.ufak kasası ile naked, race tarzı. yeşil rengi şahane:)
bir de hyosung gibi racing taklidi yapan motorlar vardır. bu tip motorları
hiç bir gerçek yarış aktivitesinde göremezseniz! adları racing ciğerleri eşşek olduğu için
çok yakmazlar, yakamazlar;)çünkü gerçek bir racing motordan alabileceğiniz gücü
bu tip kırma motorlardan alamazsınız.
her zaman dediğim ve sizin de hatırlayacağınız bir konuyu tekrarlıyorum!!!
sadece ismi öyle diye motor seçmeyiniz.piyasa da racing,cross,enduro olmayan
sadece dış görünüşü(granaj) öyle diye satılan motorlar var.
siz siz olun markadan taviz vermeyin.ne kadar racing motor karşıtı olsam da
honda,yamaha,kawasaki gibi markalardan şaşmayın.
kendinizi yeterli görmüyorsanız 600cc bir racing sizi,ailenizi ve bizi üzebilir;)
ağzına sağlık hocam, bilgiler için teşekkür ederim.

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
hocam hyosungları alma diyorlar. memnun musun motorundan? parçası falan kolay bulunuyor mu, sonra bu binlik bakımları nasıl? satarken zorluk yasadın mı hıc? vb.. :)
Geçenler de bir hyosung kullanıcısı arkadaş forumda yedek parça arıyordu. 2. el fara 750 tl istemişeler sırıfı yanlış hatırlamıyorsan 1400 TL demişti...! Forumu biraz kurcala bulursun o konuları...

ben 2006 model almistim ikinci el 5000
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
hyosung markası yurt dışında hala üretilmekte ve satılmakta.hyosung ilk argesi japondur ki eğer dikkatli bakarsanız suzuki 500 kasası ile aynıdır. ben hyosung kullanıcısı olarak parça sıkıntısı hiç çekmedim ülkemizde rahatlıkla bulabılıyorsun.Şunu belirtmek isterim ki hyosunglar sürat motoru değildirler,seyahat motoru belki olabilirler ama kesinlikle gösteriş motoru olabilirler ;) eğer hyosung'u sakin kullanırsan oda seni sende onu üzmezsin...hyosung markası gemi motorları üretmektedir diye hatırlıyorum eğer yanlışsam kusura bakmayın..

Gürsu

Aktif Üye
Yer
boston
Geçenler de bir hyosung kullanıcısı arkadaş forumda yedek parça arıyordu. 2. el fara 750 tl istemişeler sırıfı yanlış hatırlamıyorsan 1400 TL demişti...! Forumu biraz kurcala bulursun o konuları...

Haklısın Gürsu kullanmakla alakalı.Hyosung fena değil ama hiç bir zaman japon kalitesinde olduğu söylenemez.Türkiye 'ye bu motor artık ST Kanuni adı ile Kanuni tarafından getiriliyor..!
evet bir japon degil tabi ki hyosung kesinlikle haklisin. benim tercih nedenlerim : kucuk motor hacmi (benzin ekonomisi), gosterisli olmasi ve biraz iri bir adam oldugum icin ninja bana cok kucuk gelmesiydi. cok buyuk ihtimalle uzun yillar gt250r binmeye devam edicem. gercekten asigim :)

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
evet bir japon degil tabi ki hyosung kesinlikle haklisin. benim tercih nedenlerim : kucuk motor hacmi (benzin ekonomisi), gosterisli olmasi ve biraz iri bir adam oldugum icin ninja bana cok kucuk gelmesiydi. cok buyuk ihtimalle uzun yillar gt250r binmeye devam edicem. gercekten asigim :)
Evet haklısın gerek ninja dan gerekse cbr 250 den çok daha kaslı ve yakışıklı. Bende olsam hyo derdim. :)

Yer
Çekmeköy
yakıt diyorsan 600 lük asla düşünme :)

görünüş diyorsan hysoung 250 yeter :)

ama yok adam gibi motorum olsun diyorsan honda 250r yada ninja 250 :) alternatifin çok yani :)

Bende hysoung 250 GT R Arıyorum Ama sıfır veya ikinci el Elden taksitle yapabilecek varmı belli bir miktar peşin verdikten sonra

Yukarı