Rüzgar Sesi !!??

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Yamaha Majesty 400 de şehir içi kullanımda ve düşük süratlerde bir sorun yaşamazken özellikle 80 Km süratten sonra kaskın etrafında müthiş bir rüzgar gürültüsü başlıyor.
Çözüm olarak turing cam önerildi ve 75 cm uzunluğundaki bu yeni cam takıldı.Ancak bir tasarım hatası olarak cam uzun fakat çok yatık bir şekilde yapılmış.
Böylece eskisinden neredeyse 15 cm daha uzun olmasına rağmen geriye doğru olan açıdan dolayı ancak 5 cm kadar yükselebildi.
Böylece benim gürültü sorunumda olduğu gibi duruyor. Başımı 10cm kadar aşağıya eğdiğimde ses neredeyse tamamen kesiliyor.
Boyumu kısaltamayacağıma, daha uzun (yüksek) bir cam da olmadığına göre acaba ne yapabilirim.

Bu kadar güzel yapılmış ve sorunsuz bir makinada böylesine basit bir şeyin atlanmış olmasına inanmak güç doğrusu.

Bir fikri olan varsa çok sevinirim.

altan

Dosyalar

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Sorunun kaskta olduğunu sanmıyorum (nolan n103) çünkü camın arkasına doğru eğildiğimde ses kesiliyor.
Kaskta olsaydı bu durumdada yada düşük süratte de devam ederdi .(edermiydi ?? :))

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
düşük süratte etmezdi tabiki!! heleki güneş vizörü
dışta olan bir modelse boşuna çabalama derim, zaten nolan'lar
ses konusunu bir türlü aşamadılar, en büyük şikayetler bu kasklarda
ağırlık ve ses.seninde dediğin gibi ses 80km ve üstünde geliyor bu çok normal
ben shoei multitec kullanıyorum ve bu kaska uzun yıllar nolan n serisini
kullandıktan sonra geçtim ve çok memnunum.
diyeceksinki hiçmi ses yok??!! tabiki var ama birazda motora bindiğimiz belli olsun değilmi;)

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Altan kardeşim,bu olay hata filan değil,kafanı boşuna yorma,80 km üstünde bütün motorlarda rüzgar sesi gelir,bu gayet normal...Camların yüksekliği sürücünün görüş yüksekliğine göre ayarlanıyor,mutlaka cam kaskın hizasından aşağı olmalı,çünki çok yüksek olduğu zaman yağmurlu havalarda önünü göremezsin...;)

Yukarı Alt