şanzıman yardımı

Kayıt
4 Ağustos 2009
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yer
antalya
#1
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. üstadlar size sormak istediğim şey elektrikli motorsiklet yapmak yapmak istiyorum hedeflediğim sürat 60 km/saat bunun içinde mecburen bir şanzımana ihtiyacım war kullanacağım motor 0.75 hp civarı olacak fırçalımı fırçasızmı motor kullanacağıma daha karar veremedim ama güç hemen hemen aynı olacak belki en fazla 1hp lik motor kullanırım. bana önerebileceğiniz otomatik veya manual küçük ebatlarda şanzıman varmı.
Saygılar
 
Kayıt
4 Ağustos 2009
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yer
antalya
#3
ergün abi konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. şanzıman konusundaki takıntım şu yüzden motordan lastige 20:1 redüksüyon olduğunu varsayarsak motorsikletin max hızını direk sabit dişliler belirlemiş olacak. tamam 30 yapsın ama direk bağlanıldığı zaman da motor normalde 10Ah çekerken bu çıkıyor 20ye. akü ömrünü bayağı kısaltıyor akünün tanesi 30 dolar 8 tane kullanılacağı warsayılırsa her akü değişimi bir elektrikli motor parası yapıyor.
peugeot motorsikletler vardı bir ara çok meşhurdu 50cclik silindir 14\15 karbüratör... şirin bi motoru vardı. onları kayışın bağlı olduğu otomatik şanzımana benzeyen bir sistemi vardı onun direk krank miline bağlı olduğu parçayı kullanma şansım nedir peki.
aklıma gelmişken motorsikletçi arkadaşlara bir uyarı lütfen çok dikkatli olun hayat bu dünyadaki en önemli şey. dün gözümün önünde geri zekalı bir kadın motora çarptı adamda motorda paramparça.
HERKESE HAYIRLI YOLCULUKLAR.
 
Kayıt
4 Ağustos 2009
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yer
antalya
#6
pwm motor hız ve tork ayarı yapan devreler var ben sadece hız kontrolü yapan devre kullanacağım zaten ama 250 wattlık elektrikli bisiklet gelmişti geçenlerde tamire birazcık yokuşta hem tıkanıyo hemde deli dibi akım çekiyo bi o kadar da ısınıyo. motorlarda kullanılan mıknatısların 100 dereceyi geçmesi hiçde sağlıklı olmuyor. istediğim şey motorsikletin hızını dc motorun son hızı belirlemesin.elektrikli motorlardaki olar sanki arabayla sürkli 3. vitesle kalkıp onunla hızlanmış gibi oluyor. motor son hızla dönerken ben şanzımandan vites yükselterek veya otomatik vites kendini ayarlayarak hızımı yükseltsin. BUNU ÇOK MU GÖRÜYORSUNUZ BANA :(
sormak istediğim bir şey var 1hp lik motora sahip olan motorsikletler ne kadar hız yapabiliyor. amacım mukemmel bir elektrikli motorsiklet yapmak.
 
Yukarı