Scooter Maxi Scooter Kullanıcıları

Yer
Kilis
Bende foruma bi mesaj atayım..Yamaha RS 125 Cygnus herşeyi kaliteli fakat lastikleri kalitesiz..Sağolsun Ulas kardeşimden lastikleri aldık..inşallah memnun kalacağız..

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
arkadaşlar ben fazla kalamıyacağım gözlerim yanıyor bugün birazcık kaynak yaptımda ekrana zor bakıyorum ama yinede arnızda bi görüneyim dedim yazmakta bile zorlanıyorum kusuruma bakmayın ne olur

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Teşekkür ediyorum Ulaş kardeşim.

Scooter kullanıcılarının ayrı siteleri olduğu günümüzde bizimde bir odamız olmuş çokmu ??:D

Gerçi bazı dostlarımız scooterleri motosikletten saymazlar ama nekadar rahat ,konforlu ve kullanışlı olduğunu bir bilseler (özellikle maxi-Scooterler).

altan

Yer
ADANA
teşekkürler ulaş kardeşim. Bendede Honda fes 250 foresight var yeni aldım konforuna doyum olmuyor çokta iyi gidiyor altan arkadaşıma katılıyorum.

yanlız bu motorun püf noktalarını bilmiyorum yani yapmam gereken özel bir uygulama varmıdır acaba? Bilen birileri varsa yardımları bekliyorum

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
teşekkürler ulaş kardeşim. Bendede Honda fes 250 foresight var yeni aldım konforuna doyum olmuyor çokta iyi gidiyor altan arkadaşıma katılıyorum.

yanlız bu motorun püf noktalarını bilmiyorum yani yapmam gereken özel bir uygulama varmıdır acaba? Bilen birileri varsa yardımları bekliyorum
Öncelikle hayırlı olsun Emre arkadaşım,üle üle kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...Püf noktaları derken neyi kastettin anlamayamadım...;)

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Benim oglan ehliyete basliyor sali günü.Onun kadar bende heyecanliyim.
Bir tane scooter ariyorum.Yamaha,Aprilia ve Kymco arasinda bir secim yapacagiz gibi gözüküyor.
Kymco super 9
Yamaha Aerox
Aprilia sr 50
Aranizda bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar,fikirlerini belirtirse ,secimimize yardim olacaktir.:):)tesekkürler

öner coskuner

Forum Bağımlısı
Yer
Cuxhaven,Germany
Hadi hayırlısı abicim...:) Abi sen bari şöyle soru sorma yaw....:) Orada servis sorunu da yoktur,olsa da senin gibi bir babası var(servisin kralı),al birtanesini tepe tepe kullansın çocuk...İlerde nasıl olsa race motora geçecek...:):)
Öncelikle tesekkürler,güzel diyorsunda oglan 15 yasinda 18e kadar kullanacak scooteri kismetse.
Benimde hic tecrübem yok inan olsun.
Neyse arkadaslar sonunda mutlu sona ulasacagiz insallah.:D:D:D:D

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Abi hepsi aynıdır,senin oğlanın hangisinde gönlü varsa onu al derim,eninde sonunda bu biraz da gönül işi, öyle değil mi...;)

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
ulaş kardeşim teşekürler. Kış aylarının yaklaşmasıyla bizimde başımızı sokacak sıcak bir odamızın olması ne güzel. Bide bi kenara soba atar üstünde kestane kızartırız. :)

Ali Aygün

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları burada motorunuzun teknik özelliklerinden , memnun olup olmadınızdan sorunlarından yararlarından : bahsedermisiniz .. . ?

Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları : değilim ama bizimde bilgimiz olsun bu çeşit motorsikletlerden ...

Yer
ADANA
metin arkadaşım ben bu tutkuya yeni başladım b bir yerlerde hertür motorun kendine has özellikleri var diye duydum yani tip olarak. bu tarz motordada uygulamam gereken özel bir durum varmıdır. mesela yağıyla ilgili yakıtıyla ilgili bakımıyla ilgili. yoksa herşey standartlarına göremi uygulanacak onu merak ettim. Siz üstadlara göre biraz anlamsız bi soru oldu ama napim heyecanımı mazur görün :)

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
metin arkadaşım ben bu tutkuya yeni başladım b bir yerlerde hertür motorun kendine has özellikleri var diye duydum yani tip olarak. bu tarz motordada uygulamam gereken özel bir durum varmıdır. mesela yağıyla ilgili yakıtıyla ilgili bakımıyla ilgili. yoksa herşey standartlarına göremi uygulanacak onu merak ettim. Siz üstadlara göre biraz anlamsız bi soru oldu ama napim heyecanımı mazur görün :)
Mototal'a servise gideceksin zaten,orada nezaman ne için gelmen gerektiğini söylerler zaten..Beni mesela 6ay yada 6000km de bir bakıma çağırıyorlar...Sizde nasıl bilmiyorum,onlar söylerler...;):)Heyecan normaldir,seni gayet iyi anlıyorum...:);)Aldığın motor gayet güzel bir motor,motorun tepkilerine alışma süresi olacak,her motor farklı tepkiler veriyor çünki,en önemlisigaz ile freni aynı anda kullanma...Öğrenmek istediğin şeyler olursa çekinme sor,bildiğim herşeyi anlatmaya çalışırım...;)

Yer
ADANA
teşekkürler dediğin gibi motora alışmaya çalışıyorum zaten göründüğünden çok daha atak bi motor üretimden kalkmış başta biraz tereddüt ettim ama sonra baktım çok güzel temiz bir alet kaçırmayim dedim ve pişman olmadım. yakıtı biraz fazla gidiyor ama oda ilk sürüşlerin yakıt sömürmesi diyelim yani motoru öğrenme :) neyse tekrar teşekkür ederim sorunum olduğum zamanda sizlerden yardım alırım

Yukarı