Scooterımın aküsü boşaldı. Ne yapabilirim?

Scooterımdan uzakta kaldığım için 15 gündür çalıştıramadım. Giderken aküye giden kablolardan bir ucu çıkarsamda akü boşalmış.
Sabah motoru çalıştıramadım. Yedek aküyü taktım o da boşalmış.

Motoru çalıştırmaya çalıştığımda aküler ilk başlarda canlı oluyor ama daha sonra marş motorundan sadece tık tık sesleri geliyor akü yetmiyor.

En azından bir sefer motorumu çalıştırmaya yetecek gücü akülerime nasıl veriririm? ( Aküyü sıcak bir ortama koymak, soğuk bir ortama koymak, motoru sıcak bir ortama koymak?)

Tek çare aküleri şarj ettirmek mi? Ya da yeni akü almak mı?

Ferhat.Ulucan

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Motoru jigleyi çekerek ayak marşı ile çalıştırabilirsin.
Bu arada butun ışıklarını kapatmayı ve motoru boğmamaya dikkat etmen gerekir.

Yer
Kadıköy/İstanbul
@iskete

Hocam öncelikle şarj etmelisiniz. Akünüzün yılı da önemli eski ise hiç uğraşmadan yenisini alın. Zaten motorcuya götürdüğünüzde onlar size ömrünün kalıp kalmadığını söylerler

teşekkür ederim yardımlarınız için , şarja götürmeliyim ama aküler ulaş hocamın dediği gibi eski. Biri 2 yıllık biri bir buçuk yıllık. Ömürlerini doldurdular sanırım.
En iyisi yeni bir akü almak.
Ayak marşını deneyeceğim. Bakalım ne olacak.

Yer
Kadıköy/İstanbul
Ayak marşı işe yaramayacaktır. Bence hiç kendinizi yormayın.

akülerimizin daha uzun ömürlü olması için kışın en azından 3-4 günde bir 15-20 dakika motorumuzu çalıştırmalıyız akümüz suluysa yazın mutlaka bakımını yapmalıyız saf su ile akülerin ömrü zaten 2 sene kadardır ..bu arada motorum tüm aksesurlarıyla satılıktır ilgilenen arkadaşlar için linki www.sahibinden.com/motor_pantolon_mont_kask_kappa_dizlikWQQaXQQ7106543WQQpXQQdisplayitem

kontol panelinin dahi ışığı yanmıyorsa akü zaten deşarj olmuştur, ayak marşını denemeye gerek yok. Aküyü şarj ettirmen gerek.

Yukarı Alt