Şehir içi full ekipmanelamlar

Yer
İzmir
Selamlar herkese,

Ben motosiklete yeni başlayacağım (muhtemelen cbr250r ile) Şu anda ekipman alma aşamasındayım ve full ekipman almak istiyorum (Arai kask, dainese mont ve pantolon, çizme eldiven vs) ama çevremdeki çoğu motosikletçi (eğitimli ve uzun yıllardır enduro kullananlar dahil) şehir içinde özellikle izmir de o kadar ekipmanla motosiklet kullanmaya gerek olmadığını söylüyorlar.Ben ise şehir içi dahil izmirin sıcağı da olsa full ekipman kullanmak istiyorum ilk günden itibaren.Aceba ben mi fazla abartıyorum yoksa milletin bildiği birşey mi var.sizin fikirleriniz nelerdir?

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Onları dinleme.

Kaza anında o kişiler seni koruyamıyacaklar. Düşüncen hep en kötü ne olabilir şeklinde olsun.

Seçtiğin şeyler güzel. Al ve güzel güzel güvenli sürüş keyfini yaşa.

Yer
İzmir
Tesekkürelr cevap için.açıkçası ekipman ve güvenli sürüş konusund takıntılıyım bu yuzden yıllardır motosikler kullananlardan bunları duyunca aceba çok mu abartıyorum komik mi duruyor diye düşünmeden de edemiyorum :)

Şehir içinde yapacağın hız bellidir altındaki motor da 250 luk kapasitesi de bellidir ne gerek var diyorlar:)

ben yine de almak istediğim ekipmanlar için de görüşlerinizi alayım.

Kask : Arai RX7 GP
Mont : Dainese deri G. Super Speed Pelle
Pantolon: Dainese Deri Delta Pro
Çizme: Dainese TORQUE
Eldiven : Dainese Deri carbon cover

Çizme ve eldiven ya da pantolon da Dainese den başka tavsiye ettiğiniz sağlam bir marka varsa önerebilirsiniz bana şu anda dainese oldukça kaliteli geliyor diğerleri hakkında pek fikrim olmadığından:)

Bu ekipmanla yarışlara katılınır diyeceksiniz ama hız cidden hiç ilgimi çekmiyor ben motosikelt kullanırken sadece o yolun tadını çıkarmak ve yaşamak istiyorum hepsi bu:)

Yer
İzmir
Tesekkürelr cevap için.açıkçası ekipman ve güvenli sürüş konusund takıntılıyım bu yuzden yıllardır motosikler kullananlardan bunları duyunca aceba çok mu abartıyorum komik mi duruyor diye düşünmeden de edemiyorum :)

Şehir içinde yapacağın hız bellidir altındaki motor da 250 luk kapasitesi de bellidir ne gerek var diyorlar:)

ben yine de almak istediğim ekipmanlar için de görüşlerinizi alayım.

Kask : Arai RX7 GP
Mont : Dainese deri G. Super Speed Pelle
Pantolon: Dainese Deri Delta Pro
Çizme: Dainese TORQUE
Eldiven : Dainese Deri carbon cover

Çizme ve eldiven ya da pantolon da Dainese den başka tavsiye ettiğiniz sağlam bir marka varsa önerebilirsiniz bana şu anda dainese oldukça kaliteli geliyor diğerleri hakkında pek fikrim olmadığından:)

Bu ekipmanla yarışlara katılınır diyeceksiniz ama hız cidden hiç ilgimi çekmiyor ben motosikelt kullanırken sadece o yolun tadını çıkarmak ve yaşamak istiyorum hepsi bu:)

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Daniese iyi bir marka. Ancak yazın kışlık alman sana sıkıntı yaratabilir. Mevsimlik alman daha mantıklı olur gibi. Kışım motoru ne kadar kullanacağınızda önemli.

Eğer çok kullanamam diyorsanız mevsimlik öneriyorum.

Hız konusuna gelince kazaların yüzde 90 ı 50km ve altında olmaktadır :) sanırım bu o arkadaşlara cevap olur ;)

Yer
İzmir
Bunlara da muhtemelen şehir içi değildir yüksek surattir vs diyeceklerdir:D Neyse ben zaten kendi bildiğim gibi yapıp önce full ekipmanımı ve eğitimlerimi alacağım.Çevremdeki insanlarla tartışmaktan da sıkıldım artık bu konularda.Şu anda kafamdaki düşük cc + uzun vadeli bir eğitim + full ekipman. Ben bu işe zevk almak için yolların keyfini çıkarmak için başlıyorum telef olmak için değil.O yuzden terlemek,maymun gibi görünmek,ekipman taşımak vsvs umrumda değil.Saygılar

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Emin ol full ekipmanlı olanlara sürücüler dahi daha saygı ile bakıyorlar. Biz apaçi değiliz. Adam gibi keyfimizi güvenli sürelim.

Yukarı