Selam herkeze

Selam arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay önce motormu arabamı derken en sonunda içimdeki sesi dinleyip motor almaya karar verdim. Hiç birşekilde motor tecrübem yoktu. Halada cok oldugunu sanmıyorum. Gittim ve kawazaki zx6r aldım. İyikide almışım. Motoru alır almaz sanki senelerdir biniyormuşum gibi üstüne oturup onu bi güzel sevdikten sonra çalıştırıp sürmeye başladım.:)

Aranıza yeni katıldım. Artık bende burdayım. Ankaradan serhat ben.
herkeze sevgiler saygılar

tşk ederim erol. bu arada. yaşım 29 ankara çayyolunda oturuyorum. bilkentte çalışıyorum. bu sene belki olmaz ama seneye tüm gezilere vs. katılmaktan gurur duyarım

DEMİRAT

Forum Bağımlısı
Hiç birşekilde motor tecrübem yoktu. Halada cok oldugunu sanmıyorum. Gittim ve kawazaki zx6r aldım.

serhat aramıza hoş geldin sefalar getirdinde üste yazdıklarını yanlış okumadım sanırım,bence cok tehlikeli bir iş yapmıssın tecrübe filan olmadan direk 600cc ye gecmişin,doğru bir karar deyil,motorun affı yokdur sakasıda,hata asla kabul etmez,motor kullanmak onu 2 teker dengede tutup vites degiştirmek deyildir,ona hakim olabilmek trafikde gelebilecek tehlikeleri önceden görüp ona göre motoru kullanmaktır,yoksa cok insan dengede tutar motoru ama kullanamaz,bilmiyom anlatabildimmi,tecrübe hafife alınacak bir kelime deyil tecrübe bana göre hayat demek,,

Ömer hocam haklısın. İlk motorum 600cc. herkez motor kullanabilir. 2 teker üstünde herkez gidebilir. bu konudada haklısın. Benim aklımdaki düşünceler sırası ile

1- Motorum güçlü bu yüzden onun güçlü olduğunu bilmek ve kimseye gösteriş yapmamak

2- ana yolda yada ara yollarda herzaman en sağ şeritten gitmek

3- süratli giderken yanımda " hadi hadi hakkını ver kapışalım" diye bağırarak geçen subarunun inadına dahada yavaşlamak :)

4- kısacası kendini bilmek.

Ve şuna inanıyorumki doğru karar verip bununla başladım :) Ama sen kesinlikle haklısın ömer. Kimse beni örnek almamalı :) Çıktık artık yola. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin yeter. Tabi bizim dikkatimizde şart

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay önce motormu arabamı derken en sonunda içimdeki sesi dinleyip motor almaya karar verdim. Hiç birşekilde motor tecrübem yoktu. Halada cok oldugunu sanmıyorum. Gittim ve kawazaki zx6r aldım. İyikide almışım. Motoru alır almaz sanki senelerdir biniyormuşum gibi üstüne oturup onu bi güzel sevdikten sonra çalıştırıp sürmeye başladım.:)

Aranıza yeni katıldım. Artık bende burdayım. Ankaradan serhat ben.
herkeze sevgiler saygılar
Bu topiktekileri sonuna kadar okursanız bazı dersler çıkarabilirsiniz.http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=63

Yer
İzmir
Ömer hocam haklısın. İlk motorum 600cc. herkez motor kullanabilir. 2 teker üstünde herkez gidebilir. bu konudada haklısın. Benim aklımdaki düşünceler sırası ile

1- Motorum güçlü bu yüzden onun güçlü olduğunu bilmek ve kimseye gösteriş yapmamak

2- ana yolda yada ara yollarda herzaman en sağ şeritten gitmek

3- süratli giderken yanımda " hadi hadi hakkını ver kapışalım" diye bağırarak geçen subarunun inadına dahada yavaşlamak :)

4- kısacası kendini bilmek.

Ve şuna inanıyorumki doğru karar verip bununla başladım :) Ama sen kesinlikle haklısın ömer. Kimse beni örnek almamalı :) Çıktık artık yola. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin yeter. Tabi bizim dikkatimizde şart
Serhat bey motosiklet foruma hoşgeldiniz, dikkatli olmanız gerektiğini belirtmişsiniz bunun farkında olmanız güzel bir şey ama sürekli olarak tekrar etmekte fayda var kesinlikle bir an önce eğitim alınız ve yapacağınız bir hatanın hayatınıza bile malolabileceğini sakın aklınızdan çıkarmayın lütfen, kazasız belasız inşallah hayırlı olsun motorunuz, keyifli forumlar. :cool:

tşk ederim ibrahim bey. inanın çok dikkatli olduğumdan emin olabilirsiniz. Tek korkum araba kullananların benım kadar dıkkatlı olmamaları. :) saygı yok biliyorsunuz.

hoşgeldiniz başlangıç için 600cc biraz fazla ama yaşın getirdiği olgunlukla
birazda dikkatle bu iş olur

Yukarı