Selamlar Yeniyim

Arkadaşlar tekrar selamlar...
Yaşım 35 sağlık nedenlerimle yakında emekli olacağım.Çocukluk hayalimdi motorsikletler ama olmadı.Ama şimdi zamanı geldi diye düşünüyorum.Fakat bu iştetecrübem maalesef mobiletle sınırlı.Siz deneyimli üyelerden ricam beni yönlendirmeniz-yardımcı olmanız;
ne tür motorla başlamalıyım
2. el mi ''0'' mı olmalı
2. else nereden alınır nelerine bakılır
Şu an için 15 bine kadar alabilirim
ve tabiki gerekli korunma donanımları vs. daha benim aklıma gelmeyen ancak sizlerin tecrübeleriyle paylaşmak, gereği duyduğunuz tüm konulara açım :)
İlgi ve alaka ile yardım severliğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Aramıza hoşgeldin Ertan...Alıcağın ilk motor CBF150 yada YBR 125 olsun,2. veya "0" olması tamamen senin bütçene bağlı...Ama full korumalı kıyafet şart...Benim sana önerim Mototr-Delta Motosiklet'ten Ulaş Bydar'ı bu numaradan 216 450 66 30 pbx (4 Hat)araman,Ulaş bey MOTOSİKLETFORUM'un kurucusu'dur ve kendisi de motorcudur...Sana her konuda yardımcı olacaktır,forum üyelerine güzel indirimler de yapıyor...;) Bu da sitenin linki
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Keyifli forumlar...

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar ertam hocam. metin abi gerekli bilgiyi vermiş sana ulaş hocam hertürlü yardımı sana yapacaktır.

Yukarı