sinyal

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Trafikte sürekli olarak sinyalleri kullanmaya böylece daha güvenli bir seyir yapmaya çalışıyorum.

Fakat araba kullanırken trafikte dikkatimi çeken bir şeyi artık bende yapmaya başladım (yaşlanıyorum herhalde :()

Sinyali UNUTUYORUM .
Neden sonra fark ediyorum ama tabiki iş işten geçmiş on dakikadır öyle gidiyorum.Böyle oluncada bizim sinyali artık kimse ciddiye almıyor.

Geçen gün ışıkta yanımda bir çin malı motor durdu markasını bilemeyeceğim her gün yeni bir marka görüyorum.

Sinyalinden öyle bir ses çıkıyordu ki o trafik gürültüsünde kaskın içinde bile 40-50 metre uzaklaşıncaya kadar duydum.Yani açık unutmak imkansız.

Hemen Yamaha servise koştum ve "Bende bundan istiyorum" diye tutturdum.

Fakat cevap "mümkün değil" oldu.

Bir çin motorunda standart olan bir sistemin Yamaha'da olmaması zaten sıkıntı verici ama yapılamıyor olması inanılır gibi değil.

Herhalde servisten vazgeçip bu işten anlayan sıkı bir elektrikçi bulmak gerekecek.

Fikri yada bilgisi olan varmı :confused:

altan

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba,

Süper bir olaya değinmişsiniz. Aynı sorun bende de var. Aslında yapılabiliyor fakat motora da birazcık yazık oluyor. Flaşörü bile değiştirmek gerekebiliyor. İyi bir usta onu çözebilir. Yapması gereken bir kaç uyduruk malzeme kullanmak o kadar :) Tersine bir upgrade yapması gerekecek. Yani motosikletin iyi malzemelerini çıkartıp yerine daha uyduruk malzemeler takacak ;)

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Merhaba Ulaş kardeşim.
Teşekkür ediyorum.

Bu işi kim yapacak ???
Piyasada kendine "usta " diyen okadar çok vatandaş varki.

Yada sizin ifadenizle "tersine upgrade" yaptırılmalımı ???
karar veremiyorum.

Bunun standart takılabilir bir şey olduğunu düşünmüştüm, böyle bir işleme vicdanım elverirmi bilemiyorum

altan

Altan

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
Ben İzmirdeyim.
Maalesef burada seçenekler çok fazla değil.

Her yaparım diyene de güven olmuyor.
Bozacakları bir parça yada grenaj sıkıntı yaratır.

Bir alarm taktırırken neler çektiğimi hala unutmadım.

Ancak sizlerin tavsiyesi bir tercih sebeidir elbette

altan

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
izmirde yenişehirde stadın tam karşısındaki sanayide metin-iş var çok iyiler ayrıca basmanede honda servisi var adını çıkartamadım ama bulursun zaten bi tane oda iyidir

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Bence o olaya hiç girme Altan kardeşim,hem motorun originalliğini bozarsın,hem ustaları bilirsin birşeyi yapim derken başka birşeyi bozarlar...Trafikte görmeyen zaten görmüyor,daha dün yaşadım,sağ sinyal vermişim sağ şeritteyim ve dönmek üzereyken arkamdaki otomobili sinyalimi görmesine rağmen sağımdan geçmeye çalıştığını gördüm,görüp kaçmasaydım çıkıyordu üstüme...Sinyalleri değiştirebiliyorsun ama trafik magandalarını değiştiremiyorsun ne yazık ki...!!!!

Yer
Ankara
bu iş için ustaya gerek yok herhangi bir parçacıdan sesli flaşör isteyin fiyatları 5 tl çin malı, 15 tl iyisi kendiniz değişin yapmanız gereken sadece eski flaşörün soketini yeni aldıgınıza takmak eski flaşörünüzü de saklamayı unutmayın alacagınız flaşör 12 v 10 wat*2 olmalı

Mesut Korkmaz

Forum Bağımlısı
Yer
Çayyolu, Ankara
Bu konuya bir suredir kafa yoruyorum. En mantiklisi olarak da, sinyali yaktiktan sonra, 20sn sonra otomatik sonmesini saglama fikri. 60km/sa hiz icin bu 350mt yol demek. Sure kisaltilabilir de, ornek olsun diye yazdim.

Ahmet abinin sesli flasor onerisi en pratik olani, tabi bir sure sonra sese alisip unutmamak sarti ile :)

Emre PALAK

Kıdemli Üye
Yer
İstanbul
Bu konuya bir suredir kafa yoruyorum. En mantiklisi olarak da, sinyali yaktiktan sonra, 20sn sonra otomatik sonmesini saglama fikri. 60km/sa hiz icin bu 350mt yol demek. Sure kisaltilabilir de, ornek olsun diye yazdim.

Ahmet abinin sesli flasor onerisi en pratik olani, tabi bir sure sonra sese alisip unutmamak sarti ile :)
Yeni model araçlardaki gibi yada :)
Direksiyonu toparladığınızda ya da ters yöne çevirdiğinizde sinyal iptal olur ya bunda da ters yöne yatmak sorunu çözse keşke :D

Yukarı