Sizce bu üçünden hangisi ?

Arkadaşlar bu sene öss ye giriyorum sınavım iyi geçerse -ki inşallah öyle olacak- babamın sözü var motosiklet alacak..Bana bu motorlardan hanisini önerirsiniz.

-HONDA CBR 125R
-YAMAHA YZF R125
-KAWA NİNJA 250R

Anlayacağınız gibi yeni başlayacağım motosiklete(yaşım itibariyle).Bu sene yaşım tutacağı için yazın ehliyette alacağım.Ehliyeti alır almaz direk motoru satın almayı düşünüyorum. Fikirleriniz benim için önemli şimdiden teşekkürler.

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Yer
ANKARA
Öncelikle Merhaba dante 91 kardeşim Sen Şimdi sedece sınavlarına odaklan derim,

Babanın motosiklet konusunda sana destek vermesi güzel bir olay...
her insan senin kadar şanslı olamayabiliyor...

Benim fikrimi soracak olursan YAMAHA YBR 125 işe başla derim..
Kullanımı rahat,kaliteli.parça sıkıntısı yaşamazsın,servis ağı geniş ve son olarak fiyatı uygun..

Karar tabiki senin ancak 14 yıldır motosiklet sürücüsü olarak sana tavsiye edebileceğim
en doğru motosiklet Yamaha...

Sınavında başarılar dilerim...

Yok "ybr" değilde ben supersport tipi düşünüyorum.Sonuç olarak bunlar da 125 lik ve 250 lik motorlar.Diğer supersportlar kadar güçlü değil.Yani bence bu üçüyle de rahatlıkla başlanabilir ama siz daha iyi bilirsiniz tabi.

Unutmadan bir de; Kawasakide servis,yedek parça falan Yamaha ve Honda'daki kadar rahat sağlanıyor mu?

Ali Aygün

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
ben olsam honda cbrl 125 den başkasını düşünmem ... fiatıda hemen hemen diğerlerine göre daha uygun

oguzhan

Kıdemli Üye
Yer
istanbul-tuzla
Başlangıç motoru olarak ybr en iyisidir 2 yıl sonra değiştirir daha güçlü bi makine alırsın bence:)

mehmetpolat

Forum Bağımlısı
Yer
atasehir,Istanbul
beyler adam yzf r125 alacakmış niye aklını çeliyonuz yahu:) ben bu motordan gayet memnunum dante ( ismini yazsan daha iyi olurdu) ama tabi cbr da fena motor değil hem fiyat konusunda daha uygun. kawasaki içlerinde en güçlü olanı, bence yzf r125. kalite konusunda bu markalardan zaten şüphen olmasın.

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Dostum vaktim dar!O yüzden sadece kendi fikrimi belirticem!Ben 125 cc alıcak olsam kesinlikle Yamaha YZF125R derdim(Çok harika tasarımı var.Birde CBR 125 gibi ufak bir alet değil!).Ama bu saydıkların içinde Kawasaki çok ayrı.Ve tabii yamahadan da çok daha kuvvetli.Deneyimin nedir bilmem ama eğer deneyimli isen ninja 250 derim. :)

Omer

Forum Bağımlısı
Yer
SAKARYA
Ayrıca Honda alırken ucuz ama bildiğim kadarı ile parçaları ve servisi Yamaha'dan birazcık daha pahalı.Üçüde de son derece kaliteli.Kawasakinin ise sevis ve parçafiyatlarından pek haberdar değilim.O yüzden sallayıpda komik duruma düşmek istemem!Ama deneyimsizsen vede mali olanakların sınırlı ise al bir Ybr 1-2 yıl bin derim...Sonuçda CBR 125 ve YZF 125 de çok daha güçlü motorlar değil.İlk etapda bir ybr işini görür.Ama fiyat açısından aralarında oldukça fazla bir miktar var.!Sonuçda zaten işi iyice kaptınmı canın min. 600 cc aşa bişeye binmek istemicek!Buna emin olabilirsin... :)

Yukarı Alt