Tecrübenize ihtiyacım var

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin bir konuda yardımınıza ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Suziki AN 125 HK motosiklet hakkında tecrübeli arkadaşların beni bilgilendirmesini isterim. Ben bu Scooter,ı beğendim almalımıyım almamlıyım ne yapsam karar veremedim. Bütceme uygun ekonomik vede sağlam bir makınamıdır acaba??? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için eywallah....

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Moralini bozmak istemem,ama yeni çıktığı için pek tecrubeli arkadaş olacağını zannetmiyorum...

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
bunu sen bilirsin ama bu fiyat aralığındaki scooterlar genelde aynı oluyor;)

@ÖzGüRLüK

Özgür

Forum Bağımlısı
Yer
Trabzon
125 cc scooter almayı dusunen herkese bu oneriyi rahatlıkla yaparım: www.kymco.com.tr/html/scooter.php"]BURDAKI modellere bakın. Ben 5500kmde Agility 125 kullanıcısıyım. Zevkler tartısılmaz, ancak bence Agility gorunus olarak sizin dusundugunuz scooterdan cok daha dinamik ve güzel. Hemen hergun 160 metre irtifaya cıkıyor bu motor, toprak, camur, ot arasında.. Scooter degil 4x4 sanki.. Bu motorun tek kotu yani suspansiyonlarının çok sert ve lastiklerinin çok kötü olması (güvenli bir sürüş istiyorsanız, başka marka scooter alsanız da lastikleri değiştirmeniz iyi olur zaten. Genelde çok kalitesiz lastik kullanıyorlar fabrika çıkışı) Şuan ben pirelli gts 23/24 kullanıyorum, çok memnunum. Scooteri racing gibi kullanan biri olarak bu konudaki yorumum ve önerim budur.

Kymco scooterda lider bir marka.. Japonların adına bakıp, gucsuz aletlere daha cok para vermeyin.

Bu arada agility'nin yenisi gelmiş sanırım, sitede gözüküyor. Fiyatı ne bilmiyorum ancak ona da bir göz atın.

Teşekkürler sevgili kardeşlerim fikirleriniz için belki daha bilgili arkadaşlar sağlam kopyalar verebilir beklemekteyim eywallah...

gueldali

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@ÖzGüRLüK

Model kodu AN mi bilmiyorum ama sözünü ettiginiz motor Burgman 125 ise ben birkac kez 200 'ünü kullandim.Kullanimi cok rahat,büyük abilerini neredeyse aratmayacak kadar konforlu bir scooter,eh tasarimi da hos,gerisi size ve bütcenize kalmis

www.suzuki.com.tr/motosiklet/model/moto_renkler/buyuk/653/64AN125_Siyah.gif

TEKNİK ÖZELLİKLER
AN 125 HK

Renkler
Gümüş mavi, siyah, kırmızı

Garanti
2 yıl veya 30.000km

Motor

Tipi
4-zamanlı, SOHC, karbüratörlü, 1-silindir

Sübaplar
2

Soğutma sistemi
Hava soğutmalı

Silindir hacmi
124 cm3

Çap
52,0 mm

Strok
58,6 mm

Sıkıştırma oranı
10,2 : 1

Maksimum güç
8,8 hp / 7500 dd

Maksimum tork
9,3 Nm / 6000 dd

Aktarma

Tipi
C.V.T. Kayışlı

Şanzıman sıralaması
Otomatik

Elektrik

Ateşleme tipi
Elektronik ateşleme (CDI)

Çalıştırma sistemi
Elektrikli / ayaktan marş

Ölçüler ve kuru ağırlık

Toplam uzunluk
1772 mm

Toplam genişlik
682 mm

Toplam yükseklik
1112 mm

Aks arası mesafe
1255 mm

Zeminden yükseklik
120 mm

Sele yüksekliği
740 mm

Kuru ağırlık
106 kg

Yakıt depo kapasitesi
6,5 Litre

Şasi

Ön süspansiyon
Teleskopik çatal, helezon yay,yağ sıkıştırmalı

Arka süspansiyon
Hareketli kollu tip, helezon yay, yağ sıkıştırmalı, ayarlı amortisör

Ön fren
Disk

Arka fren
Kampana

Ön lastik ölçüsü
3.50-10 M/C (51J) Tubeless

Arka lastik ölçüsü
3.50-10 M/C (51J) Tubeless

Tecrübeli dostların, suzuki an 125 hakkında, yukarda gördüğünüz gibi düşüncelerini bekliyorum teşekkür ederim...

Yukarı Alt