Toy kullanıcı...

Kayıt
22 Nisan 2011
Mesajlar
3
Beğeniler
0
#1
Herkese selam. Öncelikle Bu forumun kurulması ve sonrasında nacizane fikirleriyle canlılığını devam ettiren herkese teşekkür etmek istiyorum. Motorsikletler ve kullanıcılarının antipatik göründüğü ve gerekli değerin verilmediği ülkemizde bu tarz ortamlarda olumlu motivelerle bu zevkin hayatta kalması ve geliştirilmesi konusunda emek veren herkese, bir toy kullanıcı olarak memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
Adım Mehmet ÇOBAN. İstanbul'da Kültür Bakanlığı'nda Server & IT Manager olarak görev yapmaktayım.1981 İzmir doğumluğum. Çocuk yaştan beri (bir evin bir oğlu olduğum için) ailemin antipatisine rağmen -sahip olamasam da- arkadaş çevresi aracılığıyla uzun süre 50cc civarı motorsiklet kullanma şansına sahip oldum. Uzun süredir Race motorsikletlere bir ilgim var.Burada yazılanları okuyunca hele ki İstanbul gibi bir şehirde 500-600cc civarı bir motorsikletin -henüz eğitim sahibi değilken- pek de bana uygun olmadığını gördüm.Bu dünyanın havasını solumak, abiler arkadaşlar edinmek ve kendi çapımda tecrübe sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum.
12 yaşından beri motorsiklet ve bilhassa otomobil kullanan biri olarak hız konusunda dikkatimi -ukalalık olarak görünmesin- takdir ediyorum. Race motorsiklete hız için değil, bir zevk için binmek istiyorum.Daimi taşıtım olarak değil kısmi zamanlarda çıkıp dolaşabileceğim onunla ilgileneceğim bir zevk olarak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

Birgün sahip olmak istediğim motorsiklet ise Yama Yzf r6
 

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Şubat 2010
Mesajlar
870
Beğeniler
485
Yer
İstanbul
#4
50 CC motosikletlerle tecrübeleriniz olduğundan bahsetmişsiniz. SS motosiklet istediğinize göre bence CBR 125 yada benzeri bir motosiklet ile başlayabilirsiniz. Tarzınız olmayan bir motosiklet alıp da keyifsiz binmenizi önermeyeceğim. motosikleti alır almaz kendi motorunuzla birlikte kontrol eğitimine katılmanızın çok büyük faydasını göreceksiniz. Dikkatli ve sorumlu biri olduğunuz seziliyor. Eğitime gereken önemi vereceğinizi tahmin ediyorum. Foruma hoş geldiniz.
 
Kayıt
22 Nisan 2011
Mesajlar
3
Beğeniler
0
#8
Herkese çok teşekkür ederim..Race motor için 50cc tabiiki bir tecrübe gibi görülmeyebilir. Eğitimler konusunda bilgi edindikçe kendimi daha mutlu hissedeceğim. Kullanım konusundaki sorumluluğum açısından yorumunuz doğru, ben otomobilde de ne olursa olsun kurallara uygun hareket etmeyi tercih ederim..Hatta alkollü birinin arabasına -arkadaşım dahi olsa- binmem..İnsanın başına bir kere gelir bu tür şeyler..Hele ki motorsiklet konusu bambaşka.Burada araştırmalar yaptıkça daha keyifli bir şekilde bilgi edineceğime ve asıl istediğim ortam ve eğitim konularında nerelerden faydalanabileceğim hususunda daha çok bilgi sahibi olacağıma inanıyorum.Öncelikle cc 'den kaynaklı olmayarak 125 yada 150 cc motorsiklet düşünemdim..Ben Mz etz, jawa gibi motorsikletler konusunda dha önceden tecrübe edinmiştim..Tabi binmek var kullanmak var haklısınız ama şuan gözümde nedense kırmızı bir Kawasaki ninja 250r var...Mükemmel bir estetik benim gibi yeni başlayan birine göre.tabiiki bu konuda fikirlerinize daima açığım..Daha çok geliştirmeniz benimsemeniz dileğiyle...
 
Kayıt
8 Ekim 2009
Mesajlar
2.734
Beğeniler
810
Yer
KIRKLARELİ/VİZE
#9
kawazaki ninja lar başlangıç için bence ilk tercih olmamalı diyorum ama tercih sizin ;) cbr 125 başlamanız için ideal yada yamaha 125 r olabilir tabi bütçe vs giyim kuşam (motor ekipmaları-giysileri) bunlarıda göz ardı etmemiz gerekiyor diye düşünmekteyim..
bu arada aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar ;)
 
Kayıt
22 Nisan 2011
Mesajlar
3
Beğeniler
0
#11
Çok teşekkür ederim..Araştırdıkça daha iyi öğreniyorum :) en kısa zamanda organizasyonlarınızda bulunmak istiyorum :)
 
Yukarı