Trafik ışıklarının direklerine motosİkletlerİ fark edİn tabelası konsun

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi motosikletlerin trafikdeki güvenliğini sağlamak adına trafik ışıklarının direklerine MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN yazısı konması sürücülerin dikkatini çekecek ve bu konuya dahada duyarlı olacaktır,.

Bu durum her geçen gün artan motosiklet kazalarını bir nebze olsun azaltacak ve kazaya karışan araç sürücelirinin %90 ının GÖRMEDİM bahanesini fiilen azaltacaktır.

Sizlerdende bu konuda desteklerinizi bekliyoruz arkadaşlar...

Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Armağan Pekatik

Forum Bağımlısı
Yer
Kartal / İSTANBUL
Ben de katılıyorum ama Motosikletlere de "sürücülere kendinizi gösteriniz" eğitimi verilmedikten sonra bu imza sadece havada kalacaktır. Çünkü ben araba da kullanıyorum ve 3-4 defa motosikleti son anda görüp kendimi tehlikeye attığım durum oldu. Örneğin sağa otobandan yol ayrımı var. Ben oraya döneceğim sinyalimi verdim motosikletin biri solumdan yanaşıp aniden arkamdan emniyet şeridine geçmiş. Sağ arka kapıda fark ettim adamı. Onun dikkati ve benim ani hareketim sayesinde adam yırttı.Çarpsaydım ben de "göremedim, son anda fark ettim" diyecektim. Ancak ben de bariyerlere giriyordum. Yani özellikle araçlar şeritlere açılı dururken arkadaki motorsikletleri imkanı yok göremezler ki arabaları bile göremiyorlar.
Haaa bu demek değil ki arabalar suçsuz. Gerçekten bazı sürücüler gerçekten insanın canına kast ediyor. Ev - iş güzergahımda olan Gaziosmanpaşa Küçükköyde 30km/h'i geçmeye korkuyorum. İnsanlar sürekli üstüme kırıyor. Yollar zaten delik deşik. Çukurdan kaçan sürücü üstümden atlayacak gibi.

Teşekkürler.

Yukarı