Transalp / V-Storm / F650 GS

Yer
İzmir
Öncelikle merhabalar. Max 15 000 bütçem var motorsiklet için. ekipmanlar hazır. Bu üç motordan hangisini tercih ederdiniz acaba? 2 Aydır güzel bir F650 arıyorum. 2 tanesine niyetlendim fakat hasarlı ve ağrızalı çıktı. Gözümü açıkçası çok korkuttu. Yardımlarınızı bekliyorum.. İzmirde oturuyorum. İlk motorum olucak ve şehir dışından sahibinin buraya getirmesi harici alabileceğimi düşünmüyorum derslerim yüzünden. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Saygılar..

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
saydığınız 3 motor da başlangıç için uygun değil.
ayrıca neyin yardımınız bekliyorsunuz? size motor mu bulalım
yoksa bu 3 motordan hangisini seçmeniz de yardımcı mı olalım??

ybr 125, cbf 150 ve yeni çıkan cb125 den birisi yakışır size, rahat rahat gider gelirsiniz. benzin derdiniz de olmaz. ohh miss gibi... :)

saydığınız 3 motor da başlangıç için uygun değil.
ayrıca neyin yardımınız bekliyorsunuz? size motor mu bulalım
yoksa bu 3 motordan hangisini seçmeniz de yardımcı mı olalım??
XL 650 Başlangıç için uygun değil evet ama ben bununla başladım ikiteker hayatıma. 2013'ünde 5 sene dolacak ;) Bu süre boyunca ne o beni üzdü ne de ben onu. Çok dikkatli olunursa bence transalp'le başlanabilir, çok agresif bir motosiklet değil. (Naçizane fikrim...)

Dayanç, bende senin kafada idim, 2-3 ay boyunca XL600 Transalp baktım. Sonra yazılanları oku oku, üstadlara sor sor kimse tavsiye etmedi. Bende Geçen fuardan 0km Honda CRF250L aldım. iyiki de öyle yapmışım.
Geçen gün olduğum yerde gazın ayarını tam yapamadığımdan motoru sola yatırdım, çok hafif çizildi, bende çizik dahi yok.
Ama crf nin yapısı ince ve transalpten yaklaşık 50 kg daha hafif. Eğer aynı işi transalple yapsaydım muhtemelen bacağıma birşeyler olmuştu.
Bence ustaları dinle, al hafif birşey sonra değiştiririz. Benimde hedefim senin yazdığın motorlar. Ama önce biraz pişelim.
Şu anda hamız...
Acemiden naçizane öneri

Yer
SMYRNE
Dayanç, bende senin kafada idim, 2-3 ay boyunca XL600 Transalp baktım. Sonra yazılanları oku oku, üstadlara sor sor kimse tavsiye etmedi. Bende Geçen fuardan 0km Honda CRF250L aldım. iyiki de öyle yapmışım.
Geçen gün olduğum yerde gazın ayarını tam yapamadığımdan motoru sola yatırdım, çok hafif çizildi, bende çizik dahi yok.
Ama crf nin yapısı ince ve transalpten yaklaşık 50 kg daha hafif. Eğer aynı işi transalple yapsaydım muhtemelen bacağıma birşeyler olmuştu.
Bence ustaları dinle, al hafif birşey sonra değiştiririz. Benimde hedefim senin yazdığın motorlar. Ama önce biraz pişelim.
Şu anda hamız...
Acemiden naçizane öneri

bir kere

Yer
Antalya
muhtemelen konuyu açan @dayanc şu aralar BMW 1200GS'e biniyordur ama benim de tavsiyem öncelikle daha hafif ve düşük cc'de bir motosikletle başlanmasıdır. (3 sene olmuş konu ölmediyse cevap da yazılıyordur herhalde)

Yukarı