Uzun yol için ne alayım :D

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Uzun bir aradan sonra tüm forum halkına selamlarımı ve sevgilerimi iletiyoum.Artık ehliyetimi almanın yakınlaşmasının heyecanı ile artık kaliteli ve karakteri olan bir motosiklet almaya karar verdim.Çalıştığım yer kocaeli körfez kanuni servisinden gölcükteki evime gitmek(20 km ) asıl amacım :DZaten işin yorgunluğu üzerimde iken elimdeki motorlar beni çok yoruyor.(Yamaha ybr 2006-Mondial 100 ukh-350 jawa :)Hepsini satıp bir tane kaliteli 250 cc ve üstü bir şey düşünüyorum.Müşterilerime sorduğumda genel olarak cruser grubunu tavsiye ettiler.Bu uzunluk için bir hafta kadar kymco venox u deneme fırsatım oldu.Motosiklet süper hızlanma vibrasyon harika fakat kronik şanzıman problemi olduğu için vazgeçtim.Siz ne tavsiye edersiniz bu yol için ?(Racing hariç)

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
uzun yol için en ideal makina ya çapır yada endurudur :) gerisi hikaye..ben sakaryaya gittim geldim toplamda 795 km yol yaptım gelir gelmez hyosung gt250 esmer güzeli motorumu sattım kısmetse cbf600 yada fzr600 alıcam :) takıcam çantalarımı yanına arkasına ver elını uzun yolculuklar..tabi bir eğitim almadan buna pek cesaretim yok (büyük cc ve uzun yol)

Yer
Istanbul
Evet kardeş fiyat aralığı belirtmek lazım mutlaka. Alacağın motoru herşeyden önce fiyat belirliyor. Zaten fiyat sorun olmasa alacak motorlar belli :)

Yer
ankara
uzun yol için en ideal makina ya çapır yada endurudur :) gerisi hikaye..ben sakaryaya gittim geldim toplamda 795 km yol yaptım gelir gelmez hyosung gt250 esmer güzeli motorumu sattım kısmetse cbf600 yada fzr600 alıcam :) takıcam çantalarımı yanına arkasına ver elını uzun yolculuklar..tabi bir eğitim almadan buna pek cesaretim yok (büyük cc ve uzun yol)
Çapırla uzun yolculuk ? Ama ciddi bir uzun yolculuk yapıldığında dönüşte mutlaka bir fizik tedavi uzmanına görünmek lazım :)

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
alman gereken turing yada cruiser modeller. tabi barış hocamın da dediği gibi 20 km uzun yolsa bilemem. ideal kullanım mı bu belirsizlikler arasında sana pan european önereyim bari ;)

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
Hocam fiyat aralığı yok bütçem uygun ikinci el olarak bir şey düşünüyorum.Sürekli al sat işindeyim.Oyüzden sıfır bakmıyorum.250 ve 500 cc arası bi şeyler.Bakıyorum gerek oturuş pozisyonu ile gerek yakıtı ile günlük kullanım yapabileceğim bir motosiklete ihtiyacım var.Kafamda marka model belirginleşmedi.İlk defa kendim için bi motosiklet alacağımdan dolayı biraz titizim :D

Alican

Forum Bağımlısı
Yer
Kocaeli-Sakarya-İstanbul
valla sanki o 20 km gündelik kullanımmış gibi geldi;)
Barış hocam bugün mondial 125 kt ile 100 km ye yakın bi yol yaptım.Tam olarak 4 defa mola verdim.Japon makinasının koltuğuna oturup şöyle bi yalova çınarcık yapsaydık.20 Km yola uzun yol demezdik :D Vibrasyondan aynalar bile kendiliğinden dönüyor :DArada bir arkama bakıyorum pılaka sinyaller felan yerindemi diye :DKT den inip demin jawa 350 bindim tofaşdan inip mersedese binmiş gibi bi his yarattı :DArtık bi tarafım kaliteli motora hasret aga :D

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
Hocam fiyat aralığı yok bütçem uygun ikinci el olarak bir şey düşünüyorum.Sürekli al sat işindeyim.Oyüzden sıfır bakmıyorum.250 ve 500 cc arası bi şeyler.Bakıyorum gerek oturuş pozisyonu ile gerek yakıtı ile günlük kullanım yapabileceğim bir motosiklete ihtiyacım var.Kafamda marka model belirginleşmedi.İlk defa kendim için bi motosiklet alacağımdan dolayı biraz titizim :D
Barış hocam bugün mondial 125 kt ile 100 km ye yakın bi yol yaptım.Tam olarak 4 defa mola verdim.Japon makinasının koltuğuna oturup şöyle bi yalova çınarcık yapsaydık.20 Km yola uzun yol demezdik :D Vibrasyondan aynalar bile kendiliğinden dönüyor :DArada bir arkama bakıyorum pılaka sinyaller felan yerindemi diye :DKT den inip demin jawa 350 bindim tofaşdan inip mersedese binmiş gibi bi his yarattı :D
:D
işte sormak istediğim buydu zaten;"gerek oturuş pozisyonu ile gerek yakıtı ile günlük kullanım yapabileceğim bir motosiklete ihtiyacım var" ile "Uzun yol için ne alayım" farkını anlayabilmek;)
ben 1 ay önce tdm 900 ile ankara-demre arası gittim yaklaşık 700km.
motorda iki kişiydik ve toplamda 3 kere durduk. yani ortalama 230 km
aralıklarla.aynı yolu tek başıma yaptığımda 1-2 kere duruyorum.
yani ankara-afyon ve afyon-antalya gibi.
bmw f650 dakar ile aynı yolu yapmış ve 2-3 mola vermiştim.
ama şehir içinde dakardan aldığım zevki tdm ile alamıyorum.

demem şudur; motorun hacmi büyüdükçe yol konforunuz artar;)
yani 250 cc ile uzun ne kadar uzun sorum bundan kaynaklıdır;)
205 cc ile uzun yol yapılmaz mı?? yapılır ama sizin itediğiniz
"Artık bi tarafım kaliteli motora hasret aga" sözü havada kalır;)

Yer
Ankara
Çapırla uzun yolculuk ? Ama ciddi bir uzun yolculuk yapıldığında dönüşte mutlaka bir fizik tedavi uzmanına görünmek lazım :)
Bence motorcu ruhuyla konformizm pek uyuşmaz.
Geçtiğimiz Kurban Bayramında sevgili Drag Starımla (1999 Yamaha XVS650) Kızıldenize yüzmeye gittik, Akabe'ye... Dönüşte Petra ve Lut Gölüne de uğradık, Ammanıydı Şam'ıydı derken 9 günde yaklaşık 4000 km yol yaptık. Değil fizik tedavi, döndüğümüzde hadi bir daha deseler anında yola çıkardım :) Bahaneyle kol ve omuz kası da yapmış olduk ;)

Yukarı