yardım lütfen..

öncelikle merabalar aranıza yeni katıldım.pıaggıo x8 im var.yağı olduğu halde yağ ışığı yanıyo ama sadece dururken.gaz verince ve giderken yanmıyo.yardımcı olursanız sevinirim.en ii ve uygun fiyatlı hangi sevise götürebilirim motorumu.teşekkürler.

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Yer
ANKARA
bana göre ciddi bir sorun ben bu şekilde motosiklete binmeni tavsiye etmiyorum en yakın servise götürmeni ve arızayı tespit ettirmen taraftarıyım. motor durduğunda yağ devir dayım yapmıyor olabilir

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Sana tavsiyem en kısa zamande servise gitmen bu konu hakkında kadıköyde menderes usta var arzu edersen arayıp fikir alabilir ve servis desteği alabilirsin telefonu:0537 386 62 78 koay gelsin.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
aramıza hoşgeldin arkadaşım... Arıza konusuna gelince arkadaşlarıma katılıyorum,Ferko servisine götür derim...;)

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.ama motra baktırdım.görünen bişey yok dediler.yani motora yağ gidiyomuş zaten gitmese çoktan problem olurdu dediler..ben anlıyamadım bi türlü.iki ustaya götürdüm ikiside farklı konuşuyo valla.bi yaydan bahsetti bitanesi ona yeterince baskı uygulanmadığından olabilir dedi.tekrar bakıcak motora.

arkadaşı merhaba motosikletinin yağ pompası basınç arızası var büyük bir ihtimalle yağ filtresi veya süzgecini değiştir yahud yağ pompan değişmeli geçmiş olsun

THE-SWAMP

Kıdemli Üye
hoşgeldin çağrı kardeşim sanırım motorunda yağlama sorunu var yağ filtresi tıkanmış yada yağ pompasında sorun vardır en kısa zamanda bakıma götürmen tavsiyem tekrar hoşgeldin

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
@çağrı34

Arkadaşım motor yağı motorlarda bir pompa ile gereken yerlere pompalanır (çarpma tip yağlama sistemleri hariç) buda ne demektir? arkadaşım motor devrin arttığında bu yağ pompasınında devri artmaktadır tabiki yağın debiside artmaktadır. Tabi bu debinin ve basıncında belirli bir seviyede olması için çeşitli sistemler vardır ancak en az debi genellikle rölanti devrinde olur. buda senin sorununda yağ lambasının yandığı durumdur. Arkadaşım motorunun anladığım kadarıyla iki arızadan birisi var. ya servisinde sana dediği yağ müşürünün içindeki yay ile dolayısıyle yağ müşürü ile ilgili bir sıkıntın var sorun buysa değiştirilince çözülür diğeri ise motor rölanti devrin. eğer rölanti devrin olması gerekenden çok düşükse yine yağ lambası yanar. rölantim normal motorumdaki yağ seviyesi tamam diyorsan tek sorunun müşür anlattığına göre.

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
yağ pompası arızalı yani yetersiz sen gaza yüklendiğinde zaten otomatik olarak yağ devirdaimini arttırıyorsun ama rolantide basınç yetmiyor umarım güvenebileceğin bir servisin vardır motosikletinin modelini yazmamışsın yani garantidemi değilmi anlaşılmıyor bence sen burda arızanın sebebini değilde iyi bir piaggio servisi bilen varmı diye araştır daha yararlı olacaktır şimdiden geçmiş olsun:)

o.somuncu

Organizatör
Yer
Dikili - İZMİR
es 06 arkadaşım çok güzel bir teknik açıklama yapmış..Bir tavsiye de ben vereyim:Yağ müşörünü sökerek yerine basınç gösteren bir saat tak..(ölçme amaçlı ve motor sıcak iken) Rolantide yağ basıncı 2kg/cm2 nin altına düşmüyorsa bir sorun yok demektir..Yani sorun mişörün yayında olabilir.Motor için bir tehlike yoktur..Düşüyorsa (1,5 mesela) o zaman kesin yağ pompasında sorun var demektir kullanma derim..

Yukarı Alt