yardım..

merabalar herkese.aranıza yeni katıldım.adım çağrı.bi sorum olucak.maxi scooter için ne tür bi kask takmalıyım.yani hem motorun tarzınada biraz uysun istiyorum hemde güvenli olsun.şimdiden teşekkürler.

Yer
Kadıköy/İstanbul
Merhaba aramıza hoş geldiniz...

En uygun takmanız gereken kask moduller kasktır yani çenesi açılabilen kask... Biraz ağırdır ama open face kasklara nazaran daha güvenlidir.. Ayrıca kışın da rahat kullana bilirsiniz....

www.xbrazil.com.br/boutique/images/itens/3600%20prata4

www.hparts.com.br/imagens/produtos/04_1804_3600_silver_g_202792452811282007

kim ne derse desin alabileceğin en iyi ve en iyi koruması olan kasklar full face-ıntegral(yani tam kapalı kasklar) dir.filp up yani çene açılabilen kasklar tam kapalı kasklara göre bir basamak daha geridedir. peki bu neden böyle? çünkü hemen hemen tüm motosiklet kazalarında darbe ilk önce kafaya geldiğini düşünürsek flip uplar hemen açılabilir niteliktedir..... saygılar.

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Ulaş kardeşime kesinlikle katılıyorum,bende çeneden açılır kask kullanıyorum...Tayga kardeşimin söylediği açılma olayı çok düşük bir ihtimal,kaskın kalitesi çok önemli...

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
çagrı kardeşim öncelikle mf ailesine hoş geldin sen ulaş hocanı dinle çeneden açılır kask al bende scooter kulanıyorum bendede aynı çeneden açılır kask var scooter için ideal bir kask tabiki kalite önemli kazasız sürüşler dilerim

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
çeneden açılan kasklar büyük rahatlık hele
bide benim gibi huzursuz bir kişiliğiniz varsa birebir:)
bende çeneden açılan kask diyorum;)

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
çeneden açılır yada değil kask nitelikliyse reklam olmasın ama nolan yada airoh gibi sorun yok gerisi zevkine ve motosikletin rengine kalır:)

Necmi OKAY

Kıdemli Üye
Yer
İzmir
öncelikle h.g maxi scooter a en iyi uyan kask ulas kardeşimin dedigi gibi çeneden acılır kasktır ama senn istegine kalmıs tabiki

Erol Ceyhan

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul/Bayrampaşa
Öncelikle sitemize hoş geldiniz bende 4 ay önceye kadar bunu düşünüyordum ama çoğunluğunda dediği gibi çeneden açılan kasklar daha kullanışlı oluyor bende çene açılır kask kullanıyorum ve gayet memnunum tavsiye ederim..Rengini motorla ile aynı renk alırsanız ayrı bir hava kattığına inanıyorum..

Yukarı Alt