yardım

arkadaşlar 16 yaşındayım. seneye motor ehliyei alıcam.elimde 2000_2500 yıl civarı bişey var scooter tipi motor almak istiyorum.sizce hangisini alıyım 0 alıcam
bi yardım ederseniz sevinirm.

oguzhan

Kıdemli Üye
Yer
istanbul-tuzla
çok doğru kardeşim benden sana tavsiye böyle tecrübeli abilerimizin tecrübelerinden faydalanmaya onların sözünü dinlemeye bak;)

Turgay

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Honda activa tarzı bir motor ideal olur diye düşünüyorum, japon scoter olsun gerisi mühim değil..

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
@turgaydag

Kesinlikle katılıyorum,taş gibi makine...

Yer
Kadıköy/İstanbul
Sevgili kardeşim bence o fiyata 2.El güzle bir motosiklet al. O fiyata 0 km motosikletler pek iyi olmaz. Belki 2.El güzel bir şeyler bulabilirsinz. Yamaha Honda Suzuki Kawasaki bir de Kymco öneririm

Hakan Karael

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Bencede ehliyetini alıp güvenlik ekipmanlarınıda tedarik ettikten sonra güzel bir motor alırsın bütçene göre marka alman sıkıntı yaşamaman için tavsiye!!!

huseyin.sait.61

Forum Bağımlısı
bicok arkadaşımgibi benede önce ehliyetini almanı tavsiye ederim hem şuanda biriktirmişoldugun para çinmallarının üstnoktası sayılır eyer birazdaha biriktirabilirsen iyibir japonmalı makine alabilirsin diye düşünüyorum

Ulaş hocama aynen katılıyorum madem o fiyat civarı düşünüyosun bencede ikinci el sağlam bişi almanı öneririm çünkü bende o fiyata sıfır aldım ama pişmanım..

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Arkadaşlarımız sağolsun gereken tüm bilgileri vermişler. Benimde görüşüm bu yönde. İlk olarak ehliyetini al ve iyi bir eğitim şart. Daha sonra ise MOTORDAN ÖNCE ilk olarak gerekli koruma ekipmanlarını al en son olarak motora bak. Motor tavsiyesine gelince. Belki çinlilerin tasarımı daha albenili duruyor olabilir tabi bu göreceli bir kavram. ancak üstünde canını taşıdığını ve hiç olmadık bir yerde olmadık bir arıza çıkarmasını istemiyorsan çnin dirisi yerine japonun ölüsünü al bence daha sağlam çıkacaktır. En ideali sıfır km honda lara bak derim. ancak alamıyorsan ikinci el tercihen kurye işine girmemiş temiz bir motor almanda fayda var.

SERVET

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
erol demırtas arkadasımın fıkrıne aynen bende katılıyorum

Yukarı Alt