yaz-kıs 2. el motor fiyatları aynı mı?

Kayıt
7 Ağustos 2008
Mesajlar
122
Beğeniler
53
Yaş
33
Yer
izmir
#1
arkadaslar honda cbr-125 lik motorun parası hazır alma sebebim ihtiyactan degil hobi ve birazda hava :) izmirde uc noktalar haric hemen hemen her yere max:1 saate gidebiliyorum zaten bu yuzden bu motor konusunda hic acele etme taraftari degilim sizlerin tecrubelerini okuyaraktan alacagım honda-cbr-125 simdi tecrubeli motorcu arkadaslara sorum su :
1: kısın yani onumuzdeki ocak yada subat aylarından 2009 dan sonra 2. el piyasasından bir dusus olabilir mi ? beklemeli miyim 2009 u yoksa hemen onumuzdeki eylul ayında mı almalıyım ? sahibinden.com da temiz istedigim gibi siyah cbr ler war hemde istanbulda 3200-4000 lira arası km si az sizce bu tur temiz km si az motorlar kıs zamanı daha uygun fiyata denk gelir mi ? yoksa degisen bir sey olmaz mı ? ama herkez sunu biliyoki kıs vakti de kimse mecbur kalmadıkca zevkine motor kullanmaz ocak ve subat aylarında
 
Kayıt
7 Ağustos 2008
Mesajlar
122
Beğeniler
53
Yaş
33
Yer
izmir
#2
izmirde her yere max:1 saate bisikletim ile gidebiliyorum bisiklette 2 milyarlık bisiklet bisikletimin oldugunu yazmayı unutmusum :) bu yuzden ihtiyactan degilde hobi ve havasına alacagm yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederim
 

Altan

Kıdemli Üye
Kayıt
24 Haziran 2008
Mesajlar
106
Beğeniler
125
Yaş
52
Yer
İzmir
#3
Ben de İzmirde yaşıyorum.Belirttiğiniz gibi İzmir hem mesafelerin yakınlığı hemde mevsimsel özellikler olarak motosiklet kullanımına çok uygun.
Keşke dahada yaygınlaştırılabilse ve tarfik - çevre kirliliği gibi pekçok sorunun bu şekilde kolayca çözülebileceği görülebilse.(tabiki burada otomobillerden daha çok benzin yakan büyük hacimli motorları kastetmiyorum)

Ben her haftasonu Çeşme-İzmir güzergahınıda motorumla gidiyorum son derece keyifli ve EKONOMİK :):):)

Motosiklet piyasası gelenkesel olarak sezonluk olarak algılanıyor ve yaz sonu da bu dönemin sonu olarak görülüyor.Böylecede ister istemez sonbahar ve kış aylarında ikinci el fiyatları düşüyor.Bu bir arz talep meselesi.Yazın kullanıp kışın kullanamayacağını anlayarak satanlar da cabası.

Bir aceleniz olmadığına göre Ekim-Kasım ayları gibi bir zamanda fiyatların en makul olduğu dönemde istediğiniz gibi bir motor bakabilirsiniz.

kolay gelsin

altan
 
Kayıt
7 Ağustos 2008
Mesajlar
122
Beğeniler
53
Yaş
33
Yer
izmir
#4
ben motor parasını bi kenara ayırdım ve kasıma kadar faize koydum kısmetse 2009 dan sonra ocak yada subat aylarında almayı dusunuyorum sıfır motorlarda bi degisme olmaz cok buyuk ihtimal ama 2. el piyasasının en azından 1000-500 arası bi miktarda dusecegini dusunuyorum ins. dusundugum cıkarda bekledigime deger
 
Yukarı Alt