Yaz Kış Demeden Motosiklet Kuryeleri

Yer
Kadıköy/İstanbul
Yaşamın vaz geçilmez bir parçası oldular. Neredeyse 24 saatlerinin 12 saati motosiklet üstünde geçiyor. En çok riski onlar alıyor. Para kazanma uğruna hayatlarını riske atıyorlar. Ne yapabilirlerki başka buna mecburlar. Yapmak zorundalar.

http://www.postacikurye.com/Portals/4edadd1b-0d98-4559-a88e-9f4edb1b9fac/kurye%207.jpg

Motosiklet Kuryelerinde en çok hoşuma giden olay her zaman bir birlerine yardımcı olmalarıdır. Benzinleri bittiğinde motosikletleri arıza yaptığında hep bir birlerine yardım ederler.

Geçenlerde köprü girişinde benzinim bitti ve bir kurye arkadaş yanıma yaklaştı gülümseyerek galiba yardıma ihtiyacın var dedi ve gidip bana benzin aldı. Çok mutlu oldum... Hürmet ettim. Daha sonra hızla kayboldu gitti hiç bir çıkarı olmadan yardım etti ve gitti...

Araba kullanırken sağ aynanıza bakmayı unutmayın. Yanınızdan her an bir motosiklet gecebilir ;)

Sevgi ve Saygılarımla

Ulaş

oğuz

Aktif Üye
Yer
Kızıltoprak - Kadıköy
Surekli trafikte olan biri olarak bir sey yazamadan edemedim. Foruma girmeden once sag aynaya pek dikkat etmezdim. Ama simdi ise surekli olarak aynalari kontrol ediyorum. Surekli olarak yanimdan motorcu arkadaslar geciyor. Fakat bir cok surucuye daha bunu anlatmamiz gerekiyor. Motosikletlere daha cok dikkat edilmesini anlatmak gerekiyor.

evet,,ulaş bey inde dediği gibi,,ne zaman görseler yardımcı oluyorlar,,ellerinden gelebileceklerini ardlarına koymuyorlar,,buna karşın bende yardıma ihtiyacı olan bir motorsikletli ark. görünce soruyorum bir seye ihtiyacı olup olmadığını,,elimden geliyorsa,,ne ala...buna ilişkin bir kaç söz eklemek istiyorum,,köstek olma destek ol,,yardım etki yardım alasın,,ne ekersen onu biçersin ;) ... Allah yardımcıları olsun ... Arkadaşlar motorcunun halinden motorcu anlar ... ;)

arkadaşlar ben de motorlu kuryelere hayranım onların sabrı dayanıklılığı ve becerileri olmasa gerçekten birçok iş aksar zamanında gerçekleşmezdi . Buradan onlara saygı ve sevgilerimi yolluyorum ben yolda kalan kim olursa olsun yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum lütfen herkese yardım araba motor diye ayırt etmeyelim hep birlikte daha güzel yaşarız diye düşünüyorum bütün foruma saygılar

http://img104.imageshack.us/img104/8417/dsc00397smallsp9.jpghttp://img104.imageshack.us/img104/1309/dsc00398smallun9.jpghttp://img517.imageshack.us/img517/6800/dsc00533smallmf5.jpg

onlar ekmek parası ıcın burısklerı almak zorunda ve cogu agır kazalar gecırmıs olan ınsanlar benım babam taksı kullanıyo oda gunun cogunu trafıkte gecırıyo ve klasık motorsıklet dusmanlıgı var ama bende motorsıkletı savundugum ıcın artık zorlada olsa benı anlıyo artık yandan 600luk makınalar ruzgar gıbı gecınce kufur etmıyo :):)

ARkadaşlar bende kuryelerle karşılaştığımda hep sohbet ederim okadar içten iyi insanlarki allah yardımcıları olsun.

pelin

Kıdemli Üye
En önemlisi her zaman mutlaka birilerine yardımcı oluyorlar.. Bütün Kurye arkadaşlara sevgi ve saygılarımı gönderiyorum

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Motorsikletin nam'ını kötüye çıkartmayan kuryelere saygım sonsuz! Sanırım bu çok şey ifade ediyor....

Yer
izmir
kısın istedikleri kadar koruma elbise giysinler özellikle istanbulda mutlaka hasta olan wardır soguktan dolayı :( zor is tabi banada yazın cazipmis gibi geliyo. tek guzel kısmı motoru kuryelere bırakıyor cogu firma pazar tatillerindede motorları kullanabiliyorlar ee o kadarcıkta olsun gunun en az 8 saati 2 teker uzerinde istanbul trafiginde aldıkları para 500-1000 arası bi sey

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
ben kuryeleri eski zamanlardaki şovalyelere benzetiyorum rüzgarla yarışan atların yerini motosikleti alsada hala kahraman onlar.. ve en az herhangi bir ortaçağ savaşındaki kadarda tehlikedeler çünkü maalesef ülkemizde motosiklete saygı yok..

Yukarı