Ybr de vites kolu yüksekliği ayarlanabilir mi

Yer
akşehir, konya
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir Ybr aldım. Sorunum şu, motosikletimi yds uzun botlarla kullanıyorum ama vites atarken ayağım vitesin altına girmiyor. sanki bastığım yer ile vites arası dar gibi. bu yükseklik artırılabilir mi, veya bir ayarı var mı.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
malesef bu botla ilgili genel bir sorun. eğer botunuz çok kalın bir tabana sahipse sıkıntı oluyor ama vites kolunun yüksekliğini artırırsanız vites düşürmede bu sefer aynı problem ortaya çıkar.çünkü bu sefer de topuğunuz havada kalarak vites düşürmeniz gerekecek. bu da hızlı basmanıza neden olarak şanzımanınıza zarar vermesin sonra?

Yer
Tekirdağ
Servise gidip ayarlatabilirsin,zorlanmadan vites değiştirebilmen lazım,ayağın ergonimikliğin ötesinde zorlanmamalı ybr de,yoksa inan bana ayarsal sorun var,hallederler hızlıca,

Yer
akşehir, konya
teşekkür ederim, servis için konyaya gitmem gerekiyor, 1.5 saatlik bir mesafe bana. kendim halledebilir miyim acaba bilmiyorum.

@goksel ozdogru
göksel bey, ayarlatmazsam da tüm dikkatim oraya yöneliyor maalesef, vites atacağımda resmen kasılıyorum ayağımı sokacam diye, kenardan yapayım dedim bu sefer de botun tabanlığının kenarı açıldı biraz, allahtan farkettim yoksa fena olacaktı bot.

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Ali Bey,

Servise götürüp hafif dışa doğru uzatma dahi yapılabilir veya uyumlu başka biri ile değiştirebilir bence.

Yer
akşehir, konya
en doğrusu servisi arayıp öğrenmek herhalde, yarın vakit bulursam arayayım bir, teşekkürler yorumlarınız için

Motor kullanmaya ilk başladığım zaman ben de aynı sorunu yaşamıştım ama sonradan alıştım. Artık çizme mi biraz yumuşadı yoksa başka bir şeyden mi bilemiyorum ama şu an vites atarken gayet rahatım.

Yer
akşehir, konya
@Hüseyin U
Dün servisi aradım, vites pedalının sonuna doğru bir pim var onun vidasını çıkarın ve vitesi pedalını yerinden çıkararak şu anki konumundan bir tık yukarıya kaldırın, sorun çözülür. fazla kaldırmayın yoksa bu sefer de ikinci vitese geçirme sorunu yaşarsınız ayağınızı kalçadan kaldırmak zorunda kalırsınız dedi. bakalım yarın uygulayacağım

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Ali Kıyak
Bencede en mantıklısı bu.Bende 2011 ybr esd yi aynı marka motosiklet çizmesi ile kullanıyorum.Bende de aynı sorun olmuştu.8-9 yıldız anahtarla vites kolu altında vidayı çıkarın bir tık yukarı alın.Sorun çözülür.Siz yapamazsanız illaki yamaha yetkili servisine götürün.Diğer servisler bilmeyebilir bazı salaklar gibi extra işler çıkarabilirler.Aklınızda olsun yamaha ybr 125 lerin hiç bir modelinde yağ filtresi yoktur.Var eden salaklardan hemen uzaklaşın kaçın.

Yer
akşehir, konya
şenol abi, merhabalar, dün vites pedalı işini halletim, ama bir sıkıntım var ne yazık ki, vidayı yerinden çıkardım bir tık yukarıya taktım pedalı, sonra da vidayı takmadan durduğu yerde bir deneyeyim dedim, pedalı kaldırdığım gibi pedal yerinden çıktı. haliyle eski konumunu tutturamadım yeniden. şu an rahat yükseltiyorum vitesi. sorun şu vitesi düşüreceğimde ayak hareketiyle değil de bu sefer bacağımı kaldırmam gerekiyor üzerine basabilmem için. pedalı çok da yukarı bir konuma almamıştım halbuki. bu işin normali nedir, vitesi düşürürken bacaktan kaldırıp basmak mı yoksa tek bilek hareketiyle yapılmalı mıdır bu iş? ikinci soru frenle ilgili, motosikleti kullanırken ayak fren pedalının yanında mı olmalı üzerinde mi olmalı, üzerine koyunca yüklenmesem de sanki fren üzerine basıyormuş gibi hissediyorum, yanına koyunca da acil bir durumda basamam diye tedirginim. bilmiyorum bu işin tekniği nedir? sorular basit olabilir ama en baştan doğru öğrenmeliyim. malum ehliyet alırken adamlar bunları bile söylemedi, çok fazla yazı okuyup video izliyorum motosikletle ilgili, ne öğrendiysem oralardan işte

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Ali Kıyak
Bana bulunduğun konumu yazamısın.Şehir olarak bir lokasyon verebilirmisin.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Ali Kıyak
Ah be bir ay önce bunu yazmış olsaydınız size fiili olarak yardıma gelirdim.Bir kaç ciddi önerimi uygulamalı gösterebilirdim.Biraz sabret bu aydan sonra sana bir süpriz ziyaret yapabilirim.

Yer
akşehir, konya
@Şenol SEL
Kaskımı çıkardım ve başımın üzerinde size bir yer ayırdım Şenol Abi, yolunuz düşerse mutlaka beklerim.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
@Ali Kıyak
vallahi bu sözden sonra yolumun düşmesi hemde en ivdei şekilde olması farz oldu.Naptınız kardeşim.Teşekkür ederim.

Merhaba bu konuda bir sorum olacak. Aynı marka botla ve ybr 125 te bende aynı sorunu yaşıyorum. 41 numara bot kullanıyorum. Sizler kaç numara bot kullandınız acaba onu merak ediyorum. Yani vites kolunu yükseltince sorun aşılır mı acaba onu merak ediyorum. Yoksa geri vericem botu. Saygılar.

Yukarı Alt