Yeni Başlıyorum Racing Tipi Arıyorum Önerilerinizi Bekliyormm!!!

Öncelikle merhaba racing tipi motor arıyorum başta baya yüksek cc li motor almayı düşünüyodum ama forumda yazılanlar biraz ürküttü.125 cc veya 250 cc racing tipi motor arıyorum ne önerirsiniz Görüntü ve ses çok önemli videolarda düşük cc nin sesi çok cılız ve kötü geliyor:)
Bütçem 8000 civarı ama güzel model bulursam 10000 e kadar da çıkarım gerçi düşük cc ler pek maliyetleri çok olmuyor
Motorlar hakkında pek bi bilgim yok
ne önerirsnz şimdiden tşşkkrler :)

Yer
Çekmeköy
kendine güveniyorsan ben iyi sürerim diyorsan maxiscooter al hondadna 600lük hem perfomanslı makine kullanırsın hem görüntülü gerçi ses yok ama 1-2 sene idare et sonra tecrüben artınca zaten scooterın gayet hızlı makine çok büyük zorluk çekmezsin

ama şunu söyleyeyim. gaza gelmeden kullanman ve makaslara girmemen lazım asla yoksa çok tehlikeli bi alet olur scooter.

o zaman 125 cc yada 250lik makineler bak derim 250 lik ninja felan daha makbuldür

Ehliyet sınavlarına yakında giricem yaşım tutuyo artık vitessiz scooterlardan çok sürdüm racing tipini ilk defa kullanıcam ninja 250r alsam çok mu ağır olur başlangıç için acaba:S

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Ehliyet sınavlarına yakında giricem yaşım tutuyo artık vitessiz scooterlardan çok sürdüm racing tipini ilk defa kullanıcam ninja 250r alsam çok mu ağır olur başlangıç için acaba:S
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:;İllede ses ve görüntü neden.
Neden önce güvenli sürüş ve güvenlik değilde ses ve görüntü.
Pc oynu değildir Motosikleti sürmek.Oyunda yanınca havaya zıplarsın can alırsın ama asfaltta yere düşünce hastanede yatakta bırakın zıplamayı öksürseniz inim inim inlersin ağrıdan acıdan bebeler gibi utanmadan ağlarsınız.
Ses çıkartan egzostun olduğunda arkanızda size nasıl sözler sarfedileceği hiç mi önemli değil ya da sizi durdurupta yüzünüze okkalı bir söz ve el hareketi yapılması çok mu eğlenceli olacak.

Bir daha düşünün.
Ve verdiğim linklere ilaveten başka linklerde verebilirim görüntüye ve sese meraklı olan yeni başlayan kardeşlere.

1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Not:;İllede ses ve görüntü neden.
Neden önce güvenli sürüş ve güvenlik değilde ses ve görüntü.
Pc oynu değildir Motosikleti sürmek.Oyunda yanınca havaya zıplarsın can alırsın ama asfaltta yere düşünce hastanede yatakta bırakın zıplamayı öksürseniz inim inim inlersin ağrıdan acıdan bebeler gibi utanmadan ağlarsınız.
Ses çıkartan egzostun olduğunda arkanızda size nasıl sözler sarfedileceği hiç mi önemli değil ya da sizi durdurupta yüzünüze okkalı bir söz ve el hareketi yapılması çok mu eğlenceli olacak.

Bir daha düşünün.
Ve verdiğim linklere ilaveten başka linklerde verebilirim görüntüye ve sese meraklı olan yeni başlayan kardeşlere.
İlgilendiğiniz için teşekkürler dediklerinizi kesinlikle uygulıcam ses ve görüntü sadece hevesimden kaynaklanan bişe :) ybr 125 araştırmaya başladım ama tip olarak hiç uymuyo bana 125 cc lik diğer modellerden araştırmaya bakıcam tşkkrler...

Yer
KIRKLARELİ/VİZE
bak sevgili kardeşim motor tutkusu bambaşka bir şeydir.ses ve görüntüye aldanma biz Trakya Moto Team olarak oturup konuştuğumuzda hemen hemen tüm motorcu arkadaşlarımın en son hedefleri ya enduro olmuştur yada chopper, sende illa ben racing kullanıcam dersen sana tavsiye olabilecek bir makına cbr 125 yada yzf125 tir ;)

ARKADAŞIM siteye hoşgeldin.bende yıllar önce senin gibi bir tutkuyla başladım motor sevdasına.racing ve racing hep racing aşkı vardı ama önce tecrübe kazanmalısın.ben ilk olarak ybr 125 aldım 1 sene sonra cbr 125 sonra hyosung 250 sonra APRİLİA RS 125 aldım .bu 600 cc den önceki son etabım,görüntü mükemmel hız yeterli güç yeterli ses 7000 devirden sonra idare eder 2 zamanlı.bu motordan inip direkt 600 cc kullanacak seviyede olursun,inan bana kullandığım yamaha-honda-hyosung motorlar bu aprilia nın yanından bile geçemez kıyaslanamaz.bence önce cbr 125 al sonra aprilia 125 daha sonrada 600 cc al.ne alırsan al önce kask ve korumalı elbiseyi mutlaka al.fiyatı 2008 model ortalama 8000 tl.cbr 125 ler 4000 tl civarı.her konuda yardımcı olmak isterim yusuf 0 546 531 26 16.unutma ne alırsan al kontrol edebileceğin motora sahip ol

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
ARKADAŞIM siteye hoşgeldin.bende yıllar önce senin gibi bir tutkuyla başladım motor sevdasına.racing ve racing hep racing aşkı vardı ama önce tecrübe kazanmalısın.ben ilk olarak ybr 125 aldım 1 sene sonra cbr 125 sonra hyosung 250 sonra APRİLİA RS 125 aldım .bu 600 cc den önceki son etabım,görüntü mükemmel hız yeterli güç yeterli ses 7000 devirden sonra idare eder 2 zamanlı.bu motordan inip direkt 600 cc kullanacak seviyede olursun,inan bana kullandığım yamaha-honda-hyosung motorlar bu aprilia nın yanından bile geçemez kıyaslanamaz.bence önce cbr 125 al sonra aprilia 125 daha sonrada 600 cc al.ne alırsan al önce kask ve korumalı elbiseyi mutlaka al.fiyatı 2008 model ortalama 8000 tl.cbr 125 ler 4000 tl civarı.her konuda yardımcı olmak isterim yusuf 0 546 531 26 16.unutma ne alırsan al kontrol edebileceğin motora sahip ol
Yusuf bey
Değerli açıklamalarınız için teşekkürler
Ama önce bu forumda zaman ayırıp emek vermiş üyelere bir selam vermek bu kadar mı zor.
İki satırla foruma selam verip sonra kendinizi tanıtıp arkadaşımıza öyle cevap vermeniz bu kadar mı zor.
Bu mesajı okuyup bu kardeşe cevap vermek için yanıp tutuşuyorken hiç bunlar akılınıza geldi mi.
Bu foruma sadece bu kardeşe cevap vermek için üye olmadınız umarım.
Bu arada eğitimsiz hiç kimse hiç bir şeyi beceremez.Mutlaka her kullanıcı/sürücü akredite olmuş bir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitmeninden illaki eğitim alması gereklidir.
Tabii uzun soluklu sürücü olmak isteniyorsa.
Ha ben sadece havamı atayım caddelerde tek teker yapıp MAYMUNLUK yapayım o bana kar diyen varsa o başka.

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

http://www.motosikletforum.com/images/alarm.gif Çok Önemli!!! http://www.motosikletforum.com/images/alarm.gif

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>
Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>

Oncelıkle oneme alıp yazdığın ıcın cok tesekkur ederım.Formdakı bır cok kısı ıstedıgım seylerı sacma buluyo ve onemsemıyo tecrubelerının yanında cok bılmıslıklerı de var;) Samımı mesajın ıcın saol aprılıa 125 dıkkatımı cektı ama 2011 model bulamadım daha fazla bılgı verırsen sevınırım

Yer
Mersin
Bende Yeni Başlıyanlardanım Çok Az Bir Motor Deneyimim Var Yaklaşık 1 Hafta Mondial 125 Mh Drift Kullandım Ve Şimdi Aklımda Kesinleştirdiğim Tek Motor Var Hyosung GT 250 R :) Ama Rahat Kullanabilecekmiyim Bilemiorumm :)

ahmet atay

Kıdemli Üye
Yer
BURSA
Öncelikle merhaba racing tipi motor arıyorum başta baya yüksek cc li motor almayı düşünüyodum ama forumda yazılanlar biraz ürküttü.125 cc veya 250 cc racing tipi motor arıyorum ne önerirsiniz Görüntü ve ses çok önemli videolarda düşük cc nin sesi çok cılız ve kötü geliyor:)
Bütçem 8000 civarı ama güzel model bulursam 10000 e kadar da çıkarım gerçi düşük cc ler pek maliyetleri çok olmuyor
Motorlar hakkında pek bi bilgim yok
ne önerirsnz şimdiden tşşkkrler :)
o zaman 2000 model yzf r1 al fena ses var hem şeklin olur hem sıktımı 290 garanti :eek:

Öncelikle Merhaba Arkadaslar... Sitenize bu Gün Kayıt Oldum .

Benım Su anda Aklımda Olan Honda CBR 600RR Almak Süren Arkadasımın tavsiyeside al dedi güzel bir motor Ama Şöyle Bir Sorum Olacak . Daha Önce Arkadasın 125 cc Lik Mondial vitesli motorsikletini sürdüm. gerek arkamda bir kişi varken gerek tek yani motorun mantıgını kavramıs durumdayım ve hiç bir zaman ne öfke nede hızlı bir sürüş yapmadın yanı kendımden geçmedim . 5 seneden beride araba üstündeyim trafik tecrübem oldukca yüksek ve motorun hafife alınmayacagınıda biliyorum ne kadar heveste olsa size danışayım dedim

yukarıda halimden bahsettim benim aklımda 600rr alıp alısana kadar yavas alıstıktan sonrada fazla hızlı gitmemek sartı ile tekirdag tarafına ayda 1 kere gidip gelmek ıstıorum tam manasıyla ögrenene kadar ne yapmam gerekır yine ufak cc motor alıp 1 sen üzerinde geçirdikten sonramı alayım yoksa 600 lük ideal mi ? ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER .

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa

ahmet atay

Kıdemli Üye
Yer
BURSA
Öncelikle Merhaba Arkadaslar... Sitenize bu Gün Kayıt Oldum .

Benım Su anda Aklımda Olan Honda CBR 600RR Almak Süren Arkadasımın tavsiyeside al dedi güzel bir motor Ama Şöyle Bir Sorum Olacak . Daha Önce Arkadasın 125 cc Lik Mondial vitesli motorsikletini sürdüm. gerek arkamda bir kişi varken gerek tek yani motorun mantıgını kavramıs durumdayım ve hiç bir zaman ne öfke nede hızlı bir sürüş yapmadın yanı kendımden geçmedim . 5 seneden beride araba üstündeyim trafik tecrübem oldukca yüksek ve motorun hafife alınmayacagınıda biliyorum ne kadar heveste olsa size danışayım dedim

yukarıda halimden bahsettim benim aklımda 600rr alıp alısana kadar yavas alıstıktan sonrada fazla hızlı gitmemek sartı ile tekirdag tarafına ayda 1 kere gidip gelmek ıstıorum tam manasıyla ögrenene kadar ne yapmam gerekır yine ufak cc motor alıp 1 sen üzerinde geçirdikten sonramı alayım yoksa 600 lük ideal mi ? ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER .
125 cc mondial vitesliyle ne kadar agresif veya hızlı sürebilirsinki hiç 600 rr veya racing tipi bir makineyi sürdünmü...şuda yalandır her zaman ilk aldığım zamanlar yavaş gidecem sonrasında hızlı gitmemek şartıyla... v.s. altında kaçan bi makine oldumu ister istemez sıkıyorsun güzel bir yol bulduğunda.. benim tavsiyem cbr 125 yönünde..bak bakalım mondial 125lik gibi rahat mı veya onun kadar hızlı gidiyormu :D

Yukarı