Yeni Kask

Yer
Burdur
Yeni kask almayı düsünüyorum kapalı olacak muhtemelen full-face. Cross motorum var ve motocross kaskı alsam şehir içinde kullanabilirmiyim ? Max kac km hız yapabilirim (üstündeki uzun parça oldugundan sordum). Şehir içinde kullansam abartıya kaçarmı ? Fazla dağa bayıra gittiğim yok.. Şimdiden cok tesekkür ederim.

Yer
Burdur
:) Çok teşekkür ederim Onur bey. Fikri verdiğiniz için. Sanırım bu kask bana su anlık ideal bir kask. Büyük motor alınca veya uzun yola gideceğimde daha güzel Zeus gibi kaliteli marka kask alırım.
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.

Bu kaskı kullananlar varsa yardımcı olabilirmi ? Memnunmusunuz?

(Saat geç oldu yarın biraz daha araştırıp yazacağım buraya.)

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
LS2 lerin içinde kapalı kask olarak en iyi model

http://www.motosuperstore.net/modules/catalog/products/pr_01_32_max.jpg

fiber dış yüzeyi ve içten vizörü bulunmakta. Bunu tavsiye ederim.

ekleme ; bak gezinirken bunu gördüm.Özelliklerine göre fiyatı çok makul. Eğer istediğin ölçü varsa ellerinde kaçırma derim. Çeneden açılır - içten vizörlü

http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/CONVERT%20III%20PHMP%20open.jpg

Yer
Burdur
Gökhan bey çenesi açılır kasklar daha gürültülüymüş. Birde resimde çenesi çok önde gibi. Birde 200 lira şu anlık çok bence. Ne kadar ucuz ve ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi benim için.

Sanırım bu diğerlerinden daha güzel. Ama benim motorum beyaz-kırmızı oldugundan gidermi bilmiyorum :S

Daha güzelden kastım 100 liraya kadar olanlardan.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Niyazi, şu linki bir incele istersen http://www.mototr.com/?_Args=CatSel,48 Motosiklet forum üyelerine ayrıca indirim var unutma :)

Gökhan Yasdal

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Gökhan bey çenesi açılır kasklar daha gürültülüymüş. Birde resimde çenesi çok önde gibi. Birde 200 lira şu anlık çok bence. Ne kadar ucuz ve ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi benim için.

Sanırım bu diğerlerinden daha güzel. Ama benim motorum beyaz-kırmızı oldugundan gidermi bilmiyorum :S

Daha güzelden kastım 100 liraya kadar olanlardan.
Bu segmentte alacağın bütün kasklar gürültülü olacak emin ol. Benim tavsiyem içten vizörlü bir model edinmen. Çok kullanışlı oluyor. LS2 nin o modeli de o fiyattaki tek fiber kask diğerleri hep termoplastik.

Yer
Burdur
Bu segmentte alacağın bütün kasklar gürültülü olacak emin ol. Benim tavsiyem içten vizörlü bir model edinmen. Çok kullanışlı oluyor. LS2 nin o modeli de o fiyattaki tek fiber kask diğerleri hep termoplastik.
Şu anda kullandığım babamın kaskı içten vizörlü açık kask. Cgn diye bi marka. İçten vizörün fazla bi yararını görmedim şu anlık için. En fazla gittiğim uzaklık 5-6 kmdir. Tabi ki içte vizörlü kask çok güzeldir, forumlardada öyle yazıyor. Fazla bi tecrübem yok zaten. Kaskın çenesinin biraz önde olması bozdu beni. Fotoğraftaki gibiyse gayet güzel bir kask açıkken. kapalıyken normal kapalılardan biraz daha önde sanki çene kısmı :S

Erol bey zeusların içinden bunu buldum. Motosiklet forum üyelerine indirim yüzde kaç acaba? Bir bilginiz varmı?

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Kaskların hiç biri istisnasız hiç biri sesi tam olarak engelleyemez.İsterseniz 2000 € luk kask al.Şu anda en sessiz olarak satılan Schubert C3 veya S2 kaskın bie sesi kesme oranı 3 db dir.Ama kulak tıkacı kullanırsanız bu sesin izole olması 14-32 db arası düşme ihtimali var.
Bakın buraya yazmışım.
http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2885&highlight=neden+kulak+t%FDkac%FD

bu topikte olduğu gibi kullannalardan çok kullanmayanlar teorik ve mantıksal bilgilerini ! yazmış.
Hiç kullananla kullanmayan bir olur mu ama oluyor işte.
Bu rüzgar konusunda da Amerikayı yeniden keşfetmenin anlamı yok.Bakın forumda benden başka kullanan arkadaşlarımda var.Hatta bu camiada benim gibi kullanan binlerce Motosiklet sürücüsü yanılıyor mu sizce ?

Yer
Burdur
Kaskların hiç biri istisnasız hiç biri sesi tam olarak engelleyemez.İsterseniz 2000 € luk kask al.Şu anda en sessiz olarak satılan Schubert C3 veya S2 kaskın bie sesi kesme oranı 3 db dir.Ama kulak tıkacı kullanırsanız bu sesin izole olması 14-32 db arası düşme ihtimali var.
Bakın buraya yazmışım.
http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2885&highlight=neden+kulak+t%FDkac%FD

bu topikte olduğu gibi kullannalardan çok kullanmayanlar teorik ve mantıksal bilgilerini ! yazmış.
Hiç kullananla kullanmayan bir olur mu ama oluyor işte.
Bu rüzgar konusunda da Amerikayı yeniden keşfetmenin anlamı yok.Bakın forumda benden başka kullanan arkadaşlarımda var.Hatta bu camiada benim gibi kullanan binlerce Motosiklet sürücüsü yanılıyor mu sizce ?
Şenol bey benim istediğim kask sesi izole etsin veya etmesin ben 300 km yol yapmayacağım ki.. :eek:

Yukarı