Yeni Özellik: Etkinlikler

Admin

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
238
Beğeniler
106
Yer
İstanbul
#1
Herkese merhabalar..

Yeni özelliğimiz Etkinlik artık aktif durumda. Bu konuda kısa bir anlatım yaparak Etkinlik özelliğini tanıtmış olacağız. Şimdi nedir bu Etkinlik özelliği? Cevap verecek olursak; Bu özellik aktivite, gezi, tur, yemek, parti vb. şeyler düzenlediğiniz zaman tanıtmanız açısından size yardımcı olacak hoş ve kullanımı basit bir özelliktir ki zaten bunu göreceksiniz. Önce üst menüdeki "://www.motosikletforum.com/events/']Etkinlik" linkine tıklıyoruz ve karşımıza takvimlerin, doğum günlerin ve varsa eğer etkinliklerin olduğu bir sayfa açılacak. Daha sonra hemen üst kısımda "://www.motosikletforum.com/events/create']Yeni Etkinlik" bütonu var ona tıklıyoruz ve karşımıza editör panel sayfası açılacak. Burada yapacağınız şeyler çok basit arkadaşlar.

Düzenleyeceğiniz organizasyonun ismi, ön bilgi - açıklaması, buluşma mekan-yeri, şehir ve konum gibi bilgileri giriyoruz. Ayrıca şehir ve konum bilgisi girerken Google haritası size otomatik olarak yardımcı olacak ve o harita konumu etkinliği oluşturduğunuz zaman herkese gösterilecektir. Böylelikle uzaktan gelen insanlar daha rahat bir şekilde size ulaşacaklardır bu farkı önemle belirtmek isteriz.

Daha sonra başlangıç ve bitiş zamanını ayarlıyoruz. Tabii bir altındaki saat zaman birimini öylece bıraksak da olur ama yurt dışında yapılacak bir aktiviteyse, bu ayarı oraya göre ayarlayabilirsiniz.

Hatırlatma özelliğiyse, oluşturacağınız etkinliği dilerseniz hatırlatmalı yapabilirsiniz yani organizasyonun durumuna veya elinizdeki başka sebeplere göre tarihler uzarsa ve siz aktiviteyi çok önceden oluşturduysanız hatırlatma opsiyonunu aktif edebilirsiniz.

Katılma durumunu aktif ederseniz, (seçerseniz) insanlar oluşturduğunuz etkinliğe katılabilecek ve kim gelecek kim gelmeyecek görebileceksiniz. Katılanlar, katılırken yorum da yapabilmektedir.

Son olarak, oluşturacağınız etkinliği "forumda etkinlik konusu aç" diyerek ilgili kategoriyi seçerseniz, etkinliği oluşturduğunuz zaman otomatik olarak seçtiğiniz forum kategorisinde de konu açacaktır. Bu tamamen size kalmıştır.

Evet tüm her şey anlattığımız gibi arkadaşlar fakat problem yaşayanlar bu konu altında yazabilirler..

Saygılarımızla,
 
Yukarı Alt