Yeni özellik: Mesaj Değerlendirme

Admin

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
238
Beğeniler
106
Yer
İstanbul
#1
Merhaba arkadaşlar..

Sizlere kısaca mesaj değerlendirmeyi anlatacağız. Aslında uzun uzun resimli anlatıma bile gerek duymadık çünkü yapacağınız şey gayet basit. Mesela örnek olarak diyelim ki bir konuya girdiniz hatta şu an bu konu adına konuşalım; mesajın alt sağ kısmında hepimizin bildiği üzere "beğen" linki var ve orayı genel olarak mesajı beğenirsek kullanırız ama şimdi siz mesajın üzerine geldiğiniz zaman hemen alt kısmında bir ifade listesi belirecektir. Bu listede çeşitli değerlendirmeler vardır; beğenmedim, faydalı, rahatsız edici, komik şeklinde. İşte bu kısımdan artık mesajları dilediğiniz gibi değerlendirebileceksiniz.

Kullanım
Ancak, burada isimler ayrı bir sayfada yani (Popup/Overlay) olarak listelenmektedir. Yani değerlendirme yapan kişileri liste halinde görüntüleyeceksiniz. Beğeni'ler eskisi gibi devam etmekte yani beğeni listesi öylece kalacak, sadece değerlendirmeler böyle olacaktır. Bu yeni özelliğimizde uyarı/bildirim sistemi mevcut mudur? Diye sorarsanız; Evet. Birisi bir mesajınızı değerlendirdiği zaman bildirim gelecektir ve "Son Aktiviteler" kısmında çıkacaktır ve oraya giren herkes bunu görecektir arkadaşlar. Ayrıca hem profilinizde, hem üye kartınızda bu değerlendirmeler (profiliniz gizli değilse) herkes tarafından görünecektir.

Önemli
Artık "rapor et / şikayet" dönemi bitti desek yeridir. Çünkü bir mesaj haddinden fazla negatif değerlendirme alırsa, kendi kendisini otomatik olarak imha edecektir. Yani sizlerin NEGATİF (Rahatsız edici!) şekilde verdiğiniz değerlendirme(ler) mesajın otomatik olarak silinmesine sebep olacaktır.

Yardım ve istek
Konu ile ilgili önerilerinizi yazabilirsiniz arkadaşlar. Mesela "şu ..... değerlendirmesi de olursa iyi olur / şu değerlendirme bence gereksiz, kaldırılsa iyi olur diğerleri yeterli" şeklinde öneride bulunabilirsiniz dikkate alınacaktır. Sormak istediğiniz bir soru veya takıldığınız bir nokta varsa yine bu konu altında sorabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Motosikletforum Geliştiricileri
 
Kayıt
8 Ekim 2009
Mesajlar
2.735
Beğeniler
810
Yaş
33
Yer
KIRKLARELİ/VİZE
#3
güzel olmuş en güzel yanıda beğenilmeyen msjların otomatik olarak imha edilmesi
 

Admin

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
9 Eylül 2007
Mesajlar
238
Beğeniler
106
Yer
İstanbul
#8
Beğendiğinize sevindim arkadaşlar. Zamanla çok tatlı bir sitemiz olacak :)
 
Yukarı Alt